Sporti

Gjithsej 7 lajme të mbledhura për datën 14 nëntor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Solari në gjurmët e Zidan, merr zyrtarisht votëbesimin e Perez
  • 2018-11-14

Solari në gjurmët e Zidan, merr zyrtarisht votëbesimin e Perez

Santiago Solari po ecën në gjurmët e Zinedine Zidane, pasi mori drejtimin e Realit të Madridit para pak ditësh, për të zëvendësuar Julen Lopeteguin e shkarkuar, me synimin për të nxjerrë skuadrën nga kriza e rezultateve. Mjaftuan katër ndeshjet e para, të katërta të fituara nga Real

No Pic available
  • 2018-11-14

Shtohen dhimbjet e kokës për Panuccin, largohet një tjetër futbollist

Një lajm i keq dhe një që mbetet për tu konstatuar në vijim nga kampi i kombëtares kuqezi. Ermir Lenjani nuk ja del, mesfushori 29-vjeçar nuk zhvilloi as seancën e dytë stërvitore në përgatitjet për ndeshjen me Skocinë, këtë mëngjes Lenjani ishte prezent vetëm në minutat e para p

Mesazhi i Pogba për Manchester United është i qartë, zhgënjehen te Juventus
  • 2018-11-14

Mesazhi i Pogba për Manchester United është i qartë, zhgënjehen te Juventus

Rikthimi i tij te Juventusi do të mbetet thjeshtë një ëndërr merkatoje për tifozët bardhezi. Edhe pse skuadra nuk po kalon një moment të mirë dhe problemet e tij me Jose Mourinhon kanë qenë të shumta, Paul Pogba asnjëhere se ka menduar largimin nga Manchester United. Mesfushori france

Panucci merr finlandezin nga Shpresat, Grezda mbetet shqetësim
  • 2018-11-14

Panucci merr finlandezin nga Shpresat, Grezda mbetet shqetësim

Përfaqësuesja shqiptare futbollit ka zhvilluar seancën e tretë stërvitore në kuadër të sfidës me Skocinë, që do të zhvillohet të shtunën në mbrëmje. Trajneri Christian Panuçi si zakonisht ka kryer një bisedë të shkurtër me lojtarët, duke u shpjeguar se si do të procedohej në

No Pic available
  • 2018-11-14

Nga Arena Kombëtare te Panucci dhe trajnerët e moshave, rrëfehet Duka!

I pranishëm në selinë e re të kombëtares shqiptare për të ndjekur nga afër sesi po ecin punimet, për atë që do të jetë edhe shtëpia e re e FSHF por edhe shumë federatave të tjera sportive, presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka u ndal të fliste edhe për mediat

No Pic available
  • 2018-11-14

Marotta te Interi, që në start sfidon Juven

Tashmë nuk ekziston më asnjë dyshim. Giuseppe Marotta do të jetë drejtuesi më i ri i Interit. Nuk dihet vetëm koha e saktë se kur ish drejtori i përgjithshëm i Juventusit do të fillojë detyrën e tij të re te klubi, por sipas atyre që raportojnë mediat italiane, Marotta mund të jet

Mema kujton vitet e arta, nuk e pranon situatën e rëndë te Tirana
  • 2018-11-14

Mema kujton vitet e arta, nuk e pranon situatën e rëndë te Tirana

Një foto sa 1000 fjalë..Indrit Fortuzi dhe Agustin Kola duke festuar një gol, Ardian Mema me entuziazëm që i afrohet dy prej lojtarëve më të mëdhenj në historinë e klubit. Një postim kuptimplotë i trajnerit aktual në rrjetet sociale, duket se ka kaluar një jetë qëkur ajo Tiranë do

Kalendari