Sporti

Gjithsej 13 lajme të mbledhura për datën 18 nëntor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Kuqezinjtë bien në vazon e 4-ët, rrezikohet rënia në Ligën D
  • 2018-11-18

Kuqezinjtë bien në vazon e 4-ët, rrezikohet rënia në Ligën D

Kombëtarja shqiptare përjetoi një natë tmerri në Loro Boriçi të Shkodrës, pasi u mposht nga Skocia me rezultatin e thellë 0-4, në një ndeshje ku dukej se gjithçka shkonte kundër kuqezinjve. Skuadra shqiptare mbyll kështu edicionin e Ligës së Kombeve, duke u renditur e fundit në grup

Grezda qan kartonin e kuq. Xhaka: Ndeshja më e errët!
  • 2018-11-18

Grezda qan kartonin e kuq. Xhaka: Ndeshja më e errët!

Eros Grezda ishte i fundit që u dorëzua përballë Skocisë, duke u munduar të japë shkëndija deri sa arbitri rus vërshëlleu për herë të fundit në stadiumin Loro Boriçi. Sulmuesi i Rangers pranoi momentin negativ që po kalon Kombëtarja, ndërsa u shpreh se sot ishte kartoni i kuq, që

Mavraj kërkon ndjesë: Përgjegjësia nuk gjendet te individi
  • 2018-11-18

Mavraj kërkon ndjesë: Përgjegjësia nuk gjendet te individi

Mërgim Mavrajn ishim mësuar ta shihnim shumë herë në rolin e shpëtimtarit aty në repartin e mbrojtjes, por sot kapitenin e tradhtuan nervat dhe u ndëshkua me një karton të kuq të panevojshëm që në minutën e 24-t, situatë që vendosi ecurinë e takimit. Jeni penduar për atë ngjarje,

Panucci nuk dorëhiqet: Besoj te lojtarët, faji është i imi!
  • 2018-11-18

Panucci nuk dorëhiqet: Besoj te lojtarët, faji është i imi!

Christian Panucci rikthehet të flasë për Supersport, teksa në një intervistë në emisionin Kuq e Zi merr përsipër të gjitha përgjegjësitë e humbjes së sotme, duke pranuar se ishin zgjedhjet e tij të gabuara, ato që sollën humbjen. Pësuam shpejt dhe mbetëm me 10 lojtarë. Mund të t

Katastrofë! Skocia shkërmoq kuqezinjtë, yjet e Panuccit pësojnë 4 gola
  • 2018-11-18

Katastrofë! Skocia shkërmoq kuqezinjtë, yjet e Panuccit pësojnë 4 gola

Ndër vite Kombëtarja shqiptare është përballur me kundërshtarë të ndryshëm, nga ato më të dobëtat, deri të ato elitaret, që i kanë dhënë tonin futbollit botëror, por vështirë të gjesh në histori, një makth si ky që kuqezinjtë përjetuan mbrëmjen e sotme në Loro Boriçi, ku

No Pic available
  • 2018-11-18

De Jong drejt City-t, ofertë faraonike për yllin e ri holandez

Manchester City duket se ka fituar betejën për shërbimet e talentit Frenkie De Jong. Mesfushori i talentuar holandez ndiqet edhe nga Barcelona e Tottenhami, por Citizens kanë arritur një akord paraprak me Ajaxin për plot 67 milionë euro dhe operacioni pritet të konkretizohet në janar. Për

Fati i Shqipërisë, ja cilët janë skenarët për qëndrimin në Ligën C
  • 2018-11-18

Fati i Shqipërisë, ja cilët janë skenarët për qëndrimin në Ligën C

Shqipëria i mbylli me ndeshjet e Nations League me një humbje të rëndë në Loro Boriçi ndaj Skocisë me rezultatin 0-4. Për ironi, kuqezinjve u nevojitej një fitore 4-0 për të patur edhe shanse për vendin e parë, por ndodhi e kundërta, pësuan aq gola sa do të kishin dashur të realizo

Kalendari