Sporti

Gjithsej 13 lajme të mbledhura për datën 21 nëntor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Fitorja e Shqipërisë, Duka: Rezultati pozitiv i kthen besimin skuadrës
  • 2018-11-21

Fitorja e Shqipërisë, Duka: Rezultati pozitiv i kthen besimin skuadrës

I ndalur nga gazetarët në daljen e tij nga stadiumi Elbasan Arena pas fitores ndaj Uellsit, presidenti i FSHF e analizoi kështu fitoren e kuqezinjtë ndërsa bëri një koment edhe për trajnerin Panucci. Fitore morali? Si e patë ekipin? Rezultati ishte pozitiv, pjesa e parë nuk ishte shumë e

Hysaj i del në mbrojtje Panuccit. Grezda: Skuadra që duam!
  • 2018-11-21

Hysaj i del në mbrojtje Panuccit. Grezda: Skuadra që duam!

Elseid Hysaj e analizoi kështu suksesin e Shqipërisë ndaj Uellsit në intervistën e tij pas ndeshjes. Sa të erdhi keq për atë skuadër që pe në Loro Boriçi? Shumë keq të shikoja skuadrën të vuante në fushë, por i kënaqur që të mos e humbim këtë vit me humbje. Ne humbën ndaj Sko

No Pic available
  • 2018-11-21

Gjici e Idrizi shtrëngojnë duart për Cale, lojtari zyrtarisht kuqezi

Mbyllet me një fund të lumtur telenovela Cale. Futbollisti brazilian nuk kishte mundur të firmoste me Flamurtarin gjatë merkatos së verës, pasi Kukësi pretendonte se lojtari ishte në kontratë me nënkampionët, me çështjen që duhej të zgjidhej në Dhomën e Zgjidhjes së Konflikteve n

Historike! Kosova në play off-in e Euro 2020!
  • 2018-11-21

Historike! Kosova në play off-in e Euro 2020!

Kosova prek historinë me një tjetër goleadë. Me një Arbër Zeneli në superformë dardanët mposhtën 4-0 Azerbajxhanin në stadiumin Fadil Vokrri në Prishtinë dhe tashmë janë zyrtarisht në play-offin e Ligës së Kombeve që do të zhvillohet në marsin e vitit 2020. Kosova do ta masë f

Panucci: Fitore morali, lojtarët janë me mua
  • 2018-11-21

Panucci: Fitore morali, lojtarët janë me mua

Christian Panucci u shpreh i kënaqur për Supersport pas fitores 1-0 që Shqipëria arriti ndaj Uellsit. Trajneri italian i kombëtares sonë theksoi se skuadra gjeti shpirtin e duhur dhe arriti një fitore më në fund, edhe pse me vuajtje sipas tij. Do përgatitemi që të vazhdojmë për

Shqipëria harron Skocinë, fitore shpresëdhënëse ndaj Uellsit
  • 2018-11-21

Shqipëria harron Skocinë, fitore shpresëdhënëse ndaj Uellsit

Shqipëria jep shenja jete pas asaj humbjeje turpëruese ndaj Skocisë, të shtunën në Loro Boriçi. Kuqezinjtë triumfuan 1-0 në miqësoren ndaj Uellsit të luajtur në Elbasan Arena duke u rikthyer te rezultatet pozitive. Një fitore shpresëdhënëse edhe për trajnerin Christian Panucci që

Kualifikimi i Kosovës, mediat ndërkombëtare i bëjnë jehonë
  • 2018-11-21

Kualifikimi i Kosovës, mediat ndërkombëtare i bëjnë jehonë

Kualifikimi i Kosovës në play off-in e Euro 2020 nëpërmjet Nations League ka bërë jehonë edhe në mediat ndërkombëtare, të cilat i kanë kushtuar një hapësirë të rëndësishme fitores së thellë të dardanëve me shifrat 4-0 ndaj Azerbaixhanit. Me Kosovën në Ligën D janë kualifi

Kalendari