Sporti

Gjithsej 10 lajme të mbledhura për datën 06 dhjetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Klasike brenda Superklasikes, 10 Topa të Artë në River-Boca
  • 2018-12-06

Klasike brenda Superklasikes, 10 Topa të Artë në River-Boca

Pas vendimit që finalja e dytë e Kupës së Libertadores të luhet të dielën në mbrëmje, në orën 20:30 në Santiago Bernabeu, River Plate dhe Boca Juniors po përgatiten që të lënë pas incidentet në dy shtyrjet radhazi, për ti hapur udhë spektaklit. Stadiumi i kryeqytetit spanjoll do

Lautaro në telashe, aksidenton një grua para derbit të Italisë
  • 2018-12-06

Lautaro në telashe, aksidenton një grua para derbit të Italisë

Lautaro Martinez në telashe para derbit të Italisë, Juventus-Inter. 21-vjeçari argjentinas është përfshirë në një aksident automobilistik, fatmirësisht pa pasoja të rënda, ndërsa po drejtonte automjetin e tij tip Porsche Boxter në sheshin Buonarroti në qytetin e Milanos. Nga përplas

Dokumentari për Lorikun, Meta: Një ambasador i shkëlqyer
  • 2018-12-06

Dokumentari për Lorikun, Meta: Një ambasador i shkëlqyer

Presidenti Ilir Meta e ka nisur ditën e sotme me një nga ikonat e futbollit shqiptar. Ai thotë se kapiteni legjendar i kombëtares kuqezi, Lorik Cana, është padyshim një nga personalitetet e spikatura të futbollit tonë dhe një ambasador i shkëlqyer i vlerave më të mira njerëzore e sport

Napoli e ka seriozisht për Pavard, Hysaj drejt Chelsea-t
  • 2018-12-06

Napoli e ka seriozisht për Pavard, Hysaj drejt Chelsea-t

Të gjitha indiciet sugjerojnë largimin e Elseid Hysajt nga Napoli. Nga blerjaj e Malciut, që mbulon pikërisht krahun e djathtë të mbrojtjes, rol të cilin bën Hysaj, të mosmarrëveshjet për zgjatjen e kontratës e së fundmi tek hedhja në sulm e drejtuesve napolitanë për të siguruar sh

Neymar: Herët a vonë, çdo kampion duhet të luajë në Premier League
  • 2018-12-06

Neymar: Herët a vonë, çdo kampion duhet të luajë në Premier League

Protagonist në fushë, por edhe në rrjetet sociale, ylli brazilian i Paris Saint Germain, Neymar i ka shkelur syrin kampionatit anglez të futbollit, gjatë një diskutimi të hapur në llogarinë e tij në Youtube. I pyetur nga njëri prej fansave nëse do të luante ndonjëherë në Premier Leag

Hysaj mbetet blu por ndryshon qytet, agjenti e çon kuqeziun te
  • 2018-12-06

Hysaj mbetet blu por ndryshon qytet, agjenti e çon kuqeziun te

Agjenti i Elseid Hysajt, Mario Giuffredi paralajmëron një transferim të mundshëm të mbrojtësit të kombëtares shqiptare te Chelsea në merkaton e janarit. Në intervistë për Radio Crc, menaxheri i Hysajt ka deklaruar se Sarri e dëshiron në skuadër 24-vjeçarin nga Shkodra dhe gjasat që

Historia e trishtë e Murtaza-s, djaloshi që emocionoi dhe Mesin
  • 2018-12-06

Historia e trishtë e Murtaza-s, djaloshi që emocionoi dhe Mesin

Kurrë mos e dorwzoni, sepse ëndrrat mund të bëhen realitet i bukur. Dhe pastaj, siç shkroi Gabriel Garcia Marquez, “iluzioni nuk hahet, por ushqen”. Fjalë të bukura. E bukur ndoshta, veçanërisht nëse ata janë pjesë e një fjalimi motivues, veçanërisht nëse ata shkojnë pë

Kalendari