Sporti

Gjithsej 4 lajme të mbledhura për datën 12 dhjetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Interi shpërdoron asistin e Barçës, eliminohet edhe Napoli
  • 2018-12-12

Interi shpërdoron asistin e Barçës, eliminohet edhe Napoli

Mbrëmje e zezë për futbollin italian në Ligën e Kampionëve, pasi Interi dhe Napoli nuk ia dolën të kualifikohen për në fazën e 1/8-ave, duke u renditur vetëm të 3-tat në grupet respektive, pozitë që gjithsesi i çon në Ligën e Europës. Barcelona i bëri një favor të madh Interit

Simeone, gati 50 milionë euro për yllin e PSG-së
  • 2018-12-12

Simeone, gati 50 milionë euro për yllin e PSG-së

E ardhmja e Edinson Cavanit mund të jetë në Spanjë. 31-vjeçari, i cili është pjesë e Paris Saint Germanin që nga viti 2013, kur u transferua nga Napoli për shumën e 64 milionë euove, mund ti japë lamtumirën Parisit për të filluar një aventurë të re në La Liga, kur drejtuesit e At

Heronjtë e Francë 1998 bashkohen pas 20 vitesh (Foto)
  • 2018-12-12

Heronjtë e Francë 1998 bashkohen pas 20 vitesh (Foto)

Ata luanin në një skuadër të bekuar, me dhunti magjike, që triumfuan në Kupën e Botës 20 vite më parë, pikërisht përpara tifozëve vendës. Më shumë 20 vite më parë, Franca shkatërroi në atë finale të madhe 3-0 Brazilin, për ta ngritur për herë të parë trofeun më të rënd

Ajax-Bayern, sfidë prestigji për vendin e parë
  • 2018-12-12

Ajax-Bayern, sfidë prestigji për vendin e parë

Luhen këtë të mërkurë ndeshjet e fundit të raundit të gjashtë dhe të fazës së grupeve që do të japin verdiktet përfundimtare. Kështu në Grupin E, luhen Ajax Bayern i Mynihut dhe Benfica AEK. Në sfidën e Johan Cruyjjf Arena, në fakt, do të luhet për vendin e parë, pasi si bava

Kalendari