Sporti

Gjithsej 8 lajme të mbledhura për datën 11 janar 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
Pranohet kërkesa e Interit, sfida me Sassuolon nuk do luhet me stadiumin bosh
  • 2019-01-11

Pranohet kërkesa e Interit, sfida me Sassuolon nuk do luhet me stadiumin bosh

Inter-Sassuolo, e planifikuar për tu luajtur të shtunën në mbrëmje, nuk do të luhet me stadiumin e mbyllur, ashtu siç e kishin vendosur organet e disiplinës në futbollin italian. Kjo pasi Federata Italiane e Futbollit ka mirëpritur kërkesën e Interit për të hapur dyert e unazës së p

Përdhunimi në Vegas, policia e SHBA kërkon ADN-në e Ronaldos
  • 2019-01-11

Përdhunimi në Vegas, policia e SHBA kërkon ADN-në e Ronaldos

Cristiano Ronaldo po kalon një moment fantastik të karrierës së tij në kampionatin italian, por nuk mund të thuhet e njëjta gjë sa i përket jetës së tij jashtë futbollit. Kjo pasi në vjeshtë portugezi u akuzua për përdhunim nga një ish modele amerikane, ngjarje që kishte ndodhur n

Për Mourinhon është vetëm Reali: Nuk shkoj në Portugali
  • 2019-01-11

Për Mourinhon është vetëm Reali: Nuk shkoj në Portugali

Josè Mourinho është gati të nisë një aventurë të re. Special One është liruar përfundimisht nga çdo detyrim kontraktual me Manchester United, klubin anglez që vendosi ta shkarkonte nga detyrë 18 dhjetorin e shkuar. Portugezi ka pranuar të marrë në total 15 milionë paundë, për të

Japoni, Miura rinovon me Yokohaman në moshën 51-vjeçare
  • 2019-01-11

Japoni, Miura rinovon me Yokohaman në moshën 51-vjeçare

Po sikur Kazuyoshi Miura të ketë zbuluar eliksirin e rinisë së përjetshme? Sulmuesi japonez, i lindur në vitin 1967 edhe një herë e befasoi botën duke rinovuar kontratën e tij me Yokohama FC dhe po përgatitet të luajë sezonin e tij të 34-të profesional. Thuajse 52 vjeç, do ti mbushë

Dëmtohet Eros Grezda, sulmuesi ecën me paterica (Foto)
  • 2019-01-11

Dëmtohet Eros Grezda, sulmuesi ecën me paterica (Foto)

Nuk ka qetësi për Eros Grezdën, përveç problemeve në lojë që po ndesh me Rangers, tani ka ardhur edhe një dëmtim që duket se do e mbajë larg fushave në një moment kur Gerrard ka nevojë për të. Sulmuesi kuqezi është dëmtuar në Tenerife të Spanjës, aty ku skuadra skoceze po krye

Kreu i Federatës angleze: Duka, kandidat i madh për UEFA-n
  • 2019-01-11

Kreu i Federatës angleze: Duka, kandidat i madh për UEFA-n

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armando Duka mer një tjetër mbështetje të fuqishme në garën e tij për një vend në komitetin ekzekutiv të UEFA-s. Numri një i Federatës Angleze të Futbollit Greg Clarke ka shprehur haptazi përkrahjen ndaj zotit Duka, në vizitën e tij të

Lamtumira e një kampioni, Murray tërhiqet mes lotëve!
  • 2019-01-11

Lamtumira e një kampioni, Murray tërhiqet mes lotëve!

Një tjetër yll shkëputet nga bota e tenisit. Andy Murray ka vendosur ti thotë lamtumirë sportit që dashuronte më shumë. Britaniku organizoi një konferencë ku i përfshirë nga emocionet dhe lotët njoftoi se ka vendosur të tërhiqet përfundimisht nga tenisi i luajtur. 31-vjeçari shpreso

Kalendari