Sporti

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 12 janar 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
SHBA, gjykata urdhëron Tiger Woods të bëjë 137 teste atësisë
  • 2019-01-12

SHBA, gjykata urdhëron Tiger Woods të bëjë 137 teste atësisë

Një gjykatë amerikane ka urdhëruar Tiger Woods që t’i nënshtrohet një totali prej 137 testesh atësisë. Sipas mediave amerikane, vendimi vjen pas kërkesës së 121 femrave që pretendojnë se kanë qenë të dashuruar nga kampioni i golfit dhe kanë lindur fëmijët e tij Kur gjyqtari

Monaco prezanton zyrtarisht mesfushorin spanjoll
  • 2019-01-12

Monaco prezanton zyrtarisht mesfushorin spanjoll

Mesfushori spanjoll Cesc Fabregas është tashmë edhe zyrtarisht një futbollist i Monacos, në kampionatin francez të futbollit. I larguar vetëm pak ditë më parë nga Chelsea, mesfushori me eksperiencë u prezantua sot në mbrëmje nga klubi i Monacos. Cesc Fabregas largohet kështu pas 4 vite

No Pic available
  • 2019-01-12

Perla e Willian i siguron fitoren Chelsea-t

Chelsea nuk lejon dy gabimeve radhazi në Premier League. Blutë e Londrës fituan 2-1 ndaj Newcastle në Stamford Bridge, duke harruar atë barazim pa gola me Southamptonin javë e kaluar. Gjithsesi, londinezët nuk e patën fushë me lule ndaj ekipit që drejtohet nga Rafa Benitez, pasi qymyrxhin

Dy herë Cutrone, Milanit iu deshën 120 minuta për të eliminuar Sampdorian
  • 2019-01-12

Dy herë Cutrone, Milanit iu deshën 120 minuta për të eliminuar Sampdorian

Milani ka arritur të kualifikohet me vështirësi vetëm pas 120 minutash lojë përballë Sampdorias në çerekfinale të Kupës së Italisë. Kuqezinjtë fituan 2-0 në San Siro, por nuk iste sukses i lehtë, pasi të dy golat e ndeshjes u shënuan në pjesën e parë shtesë, pasi 90 minutat e

Mungon Neymar? Asnjë problem, PSG fiton 0-3 ndaj Amiens
  • 2019-01-12

Mungon Neymar? Asnjë problem, PSG fiton 0-3 ndaj Amiens

Mungesa e një emri të madh si Neymar Junior nuk ndihet aspak te PSG në përballjet e kampionatit francez. Pa yllin brazilian në fushë, parizienët fituan lehtësisht 0-3 në fushën e Amiens, duke arritur në kuotën e 50 pikëve në 18 javë kampionat. Nëse do të ruajë mesataren e deritani

Tirana mundet edhe nga Laçi, shënojnë Xhixha e Mersinaj
  • 2019-01-12

Tirana mundet edhe nga Laçi, shënojnë Xhixha e Mersinaj

Dy ndeshje miqësore dhe po kaq humbje për Tiranën në javët e para të 2019-ës. Pas disfatës me përmbysje 2-1 me Skënderbeun, bardheblutë u mposhtën 2-0 edhe nga Laçi. Skuadra e drejtuar nga Besnik Prenga u shfaq me agresive në fushë, duke shënuar dy herë me Xhixhën dhe Mersinajn. B

No Pic available
  • 2019-01-12

Strakosha titullar, Lazio në çerekfinale të Kupës

Gjithçka e lehtë për Lazio, që kalon në çerekfinale të Kupës së Italisë duke mposhtur 4-1 ndaj Novaran. Një kualifikim që u arrit pa shpenzuar shumë energji dhe që dha indikacione të rëndësishme për trajnerin Inzaghi për pjesën e dytë të Serisë A. Një perlë e Luis Albertos,

Kalendari