Sporti

Gjithsej 8 lajme të mbledhura për datën 13 janar 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
E bujshme nga Italia, Juventusi në sulm për Luka Modric
  • 2019-01-13

E bujshme nga Italia, Juventusi në sulm për Luka Modric

Juventusi punon në fshehtësi të plotë për Luka Modricin dhe po provon gjithçka për ta afruar në Torino fituesin në fuqi të Topit të Artë verën e ardhshme. Një sulm blitz i bardhezinjve që ka surprizuar Interin dhe Marottan, që pikërisht në javët e fundit kishin provuar të kupton

Eksperienca serbe e Elmir Asanit bind Skënderbeun në dy ditë
  • 2019-01-13

Eksperienca serbe e Elmir Asanit bind Skënderbeun në dy ditë

Elmir Asani prej ditës së sotme është zyrtarisht futbollist i Skënderbeut. Asani u bashkua ditën e djeshme me ekipin në Tropikal Resort, ku është prezantuar me grupin dhe stafin teknik. Mesfushori u aktivizua në miqësoren ndaj Bylisit, ku zhvilloi një paraqitje mjaft pozitive si dhe shë

Tenis me Beneventon, Interi në çerekfinale ndaj Lazios
  • 2019-01-13

Tenis me Beneventon, Interi në çerekfinale ndaj Lazios

Një kualifikim me goleadë për Interin në çerekfinale të Kupës së Italisë. Skuadra zikaltër e ktheu në stërvitore përballjen me Beneventon në San Siro, që shërbeu edhe si kolaudim për takimin e fundjavës së ardhshme në Serinë A. 6-2 përfundoi ky takim, të cilit Interi i dha dre

E pëson dhe Tottenhami, Manchester United për rekord (Video)
  • 2019-01-13

E pëson dhe Tottenhami, Manchester United për rekord (Video)

Janë 5 fitore radhazi në Premier League, 15 gola të shënuar dhe vetëm 3 të pësuar. Ecuria e Manchester United nën drejtimin e Ole Gunnar Solskjaer është për rekord. Dhe kur fitorja arrihet ndaj forcës së tretë të kampionatit, Tottenham Hotspur, merr një vlerë të veçantë. Në miti

Operohet Maradona, së shpejti kthehet te Dorados
  • 2019-01-13

Operohet Maradona, së shpejti kthehet te Dorados

Diego Armando Maradona është mirë. Është ky lajmi që vjen nga Buenos Airesi, pasi legjenda argjentinase e futbollit iu nënshtrua një ndërhyrjeje kirurgjikale në aparatin tretës në klinikën Olivos. El Pibe de Oro javën e shkuar ishte shtruar me urgjencë në spital dhe, pasi mori ndihm

Futbolli afrikano-jugor në zi, ndahet nga jeta Masinga
  • 2019-01-13

Futbolli afrikano-jugor në zi, ndahet nga jeta Masinga

Futbolli qan Phil Masingan që është shuar në një moshë shumë të re, vetëm 49 vjeç. Ndarja nga jeta e ish futbollistit është bërë e ditur nga federata afrikano-jugore e futbollit nëpërmjet një postimi në “Twitter”. Masinga i cili ka luajtur edhe në Itali nga 1997-ta der

Rikthehet Abrashi, Panucci me një luftëtar më shumë
  • 2019-01-13

Rikthehet Abrashi, Panucci me një luftëtar më shumë

Një rikthim i rëndësishëm për kombëtaren shqiptare. Amir Abrashi është aktivizuar për 63 minuta në sfidën miqësore që Freiburg zhvilloi ndaj Mainz ditën e shtunë, takim që përfundoi në barazim 2-2. Edhe pse vinte nga një mungesë e gjatë mesfushori shtatshkurtër shfaqi të gjith

Kalendari