Sporti

Gjithsej 10 lajme të mbledhura për datën 11 shkurt 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
Paqueta-gol, Milani nuk bën shaka me Cagliarin
  • 2019-02-11

Paqueta-gol, Milani nuk bën shaka me Cagliarin

Milani fitoi thellë 3-0 me Cagliarin në San Siro, duk eu ngjitur shumë shpejt në vendin e katërt në Serinë, pozicion që e humbi që me fitoren e Lazios 1-0 me Empolin. Kuqezinjtë u shfaqën me grintë e dëshirë në këtë sfidë, duke e zhbllokuar takimin që në minutën e 12-të, pasi n

Sarri i tupëruar nuk i jep dorën Guardiolës! (Video)
  • 2019-02-11

Sarri i tupëruar nuk i jep dorën Guardiolës! (Video)

Maurizio Sarri nuk ka mundur ta kapërdijë turpërimin që Manchester City i bëri Chelea-t në Etihad, duke e mposhtur me rezultatin e thellë 6-0. Në fund të sfidës, sapo gjyqtari vërshëlleu tri herë, Guardiola u nis nga kolegu i tij italian për ti dhënë dorën e ndoshta ngushëlluar pë

Bordi i United vendos, Solskjaer trajner me kohë të plotë
  • 2019-02-11

Bordi i United vendos, Solskjaer trajner me kohë të plotë

Ole Gunnar Solskjaer nuk do të jetë thjesht trajneri i përkohshëm i Manchester United. Sikurse raporton The Sun, bordi drejtues ka vendosur që norvegjezi të emërohet me kohë të plotë, por ky vendim nuk do të bëhet zyrtar para përfundimit të sezonit. Drejtuesi i lartë i United, Avram G

Zbulohen shkaqet e vdekjes së Emiliano Sala
  • 2019-02-11

Zbulohen shkaqet e vdekjes së Emiliano Sala

Zbulohen shkaqet e ndarjes nga jeta të sulmuesit argjentinas Emiliano Sala. Vdekja e 28-vjeçarit u shkaktua nga lëndimet në kokë dhe në trupin e tij, kështu konfirmoi ekspertiza e autopsisë në trupin e ish-futbollistit argjentinas. Trupi i Sala u nxorr këtë javë nga rrënojat e avionit q

Merr fund agjërimi 3-mujor, Skënderbeu ia kalon krizën Laçit
  • 2019-02-11

Merr fund agjërimi 3-mujor, Skënderbeu ia kalon krizën Laçit

Më 11 Nëntor të vitit të kaluar, Skënderbeu mposhti Flamurtarin me rezultatin minimal 1-0, falë një goli të shënuar nga Dejvi Bregu, ndërsa u deshën plot 3 muaj, që korçarët të rigjenin fitoren në kampionat. Që prej asaj kohe, skuadra e drejtuar nga Orges Shehi kishte regjistruar fi

No Pic available
  • 2019-02-11

Barcelona zgjedh sulmuesin serb për partner të Messit e Dembele

Barcelona zgjedh sulmuesin e së ardhmes. Ai është talenti serb Luka Jovic i cili konsiderohet si pasuesi ideal i Luis Suarez nga drejtuesit e Barçës. Sulmuesi i Frankfurtit, i cili është në pronësi të Benficas po shkëlqen me skuadrën e drejtuar nga trajneri Adi Hutter teksa në këtë se

Wanda ndez polemikat: Nga brenda Interit, ligësi për Mauron
  • 2019-02-11

Wanda ndez polemikat: Nga brenda Interit, ligësi për Mauron

Mauro Icardi në krizë? Nuk mjaftojnë statistikat negative të sulmuesit në 7 ndeshjet e fundit, por vjen edhe reagimi i bashkëshortes dhe menaxheres së tij, Wanda Nara, pas fitores minimale në fushën e Parmës me gol të Lautaro Martinezit. Dhe lidhen me deklaratën e Spallettit, që u kërk

Kalendari