Sporti

Gjithsej 6 lajme të mbledhura për datën 12 shkurt 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
Juventusi zyrtarizon Ramsyen, zbulohet paga e tij
  • 2019-02-12

Juventusi zyrtarizon Ramsyen, zbulohet paga e tij

Klubi i Juventusit ka njoftuar edhe zyrtarisht arritjen e akordit për të transferuar mesfushorin uellsian Aron Ramsey në Torino, duke filluar nga 1 korriku i këtij viti. Ndonëse prej kohësh ishte pranuar arritja e marrëveshjes, sot klubi bardhezi ka njoftuar se ka arritur një akord me futbo

Klubet më të rëndësishme në botë, ja 10-ja më e mirë!
  • 2019-02-12

Klubet më të rëndësishme në botë, ja 10-ja më e mirë!

10 kritere të aplikuara për të gjitha kontinentet për të dalë në listën klasifikuese që sipas France Football konkludon me shpalljen e klubeve botërore më të rëndësishme, më sharmante dhe më të dashura në Botë. Sipas revistës franceze hierarkia sheh në majën e piramidës pikër

Bomba e merkatos, pas Ronaldos, Juventusi do edhe Salah!
  • 2019-02-12

Bomba e merkatos, pas Ronaldos, Juventusi do edhe Salah!

Mungonte vetëm zyrtarizimi dhe ai erdhi mbrëmjen e së hënës me klubin bardhezi të Juventusit që njoftoi se duke filluar nga 1 korriku i 2019-ës uellsiani Aaron Ramsey do të mbajë veshur në Torino fanellën e  Zonjës së Vjetër. Ndonëse prej kohësh ishte pranuar arritja e marrëveshje

Abazaj ndjek gjurmët e Grezdës, tek Osijeku në Kroaci !(Foto)
  • 2019-02-12

Abazaj ndjek gjurmët e Grezdës, tek Osijeku në Kroaci !(Foto)

Merr një kthesë pozitive karriera e Kristal Abazajt. Atëherë kur u mendua se sulmuesi anësor do ta mbyllte sezonin te Anderlecht po nuk po gjente aspak hapësira që pas transferimit të tij në verë te gjigandët belgë, Abazaj këtë të martë është zyrtarizuar si afrimi më i fundit i sk

Merret vendimi për futbollistin Al-Araibi!
  • 2019-02-12

Merret vendimi për futbollistin Al-Araibi!

Futbollisti nga Barheini, Hakeem Al-Araibi, i cili kishte fituar statusin e azilantit politik në Australi, është liruar nga burgu në Tajlandë, pasi gjykata tajlandeze ka vendosur të hedhë poshtë kërkesën për ekstradimin e tij në vendin e origjinës, ku e akuzonin për vandalizëm. Lajmi

Marcelo: Bale sdi spanjisht, merremi vesh vetëm me gjeste
  • 2019-02-12

Marcelo: Bale sdi spanjisht, merremi vesh vetëm me gjeste

Gareth Bale luan që nga vitit 2013 te Reali i Madridit, por edhe pas 6 vitesh në kryeqytetin spanjoll vazhdon të ketë vështirësi të mëdha në komunikim. E zbulon shoku u tij i skuadrës, braziliani Marcelo, në një intervistë të gjatë për spanjollen Marca. Sipas tij uellsiani vazhdon t

Kalendari