Sporti

Gjithsej 6 lajme të mbledhura për datën 16 mars 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2019-03-16

FIFA: Ky është formati i ri të Botërorit për Klubet

FIFA i ka hapur udhë formatit të ri të Botërorit për Klube, që duke filluar nga viti 2021 do të zhvillohet një herë në 4 vite, në periudhën e verës, konkretisht 17 qershor deri më 4 korrik dhe do të zëvendësojë Kupën e Konfederatave. Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka shpreh

Zbulohet formacioni me yjet që i promovoi Van Gaal
  • 2019-03-16

Zbulohet formacioni me yjet që i promovoi Van Gaal

Jam në pension dhe nuk dua të bëj as rolin e trajnerit, as të drejtorit sportiv dhe as opinionistit televiziv. Bashkëshortja ime Truus, 22 vite më parë la punën e saj, për të më ndjekur mua pas, kur drejtoja në shtete të ndryshme. I pata premtuar se do të trajnoja deri në moshën 55-v

No Pic available
  • 2019-03-16

Lenjani protagonist, por ndeshja ndërpritet nga flakadanët e tifozëve

Nuk ngurroi të shprehë habinë në rrjetet sociale, për mungesën e ftesës nga ana e Panuccit për ndeshjet e Shqipërisë në eliminatoret e Euro 2020-ës dhe menjëherë dha një tjetër përgjigje në fushën e lojës. Bëhet fjalë për Ermir Lenjanin, i cili ishte si zakonisht titullar në

Alla lider në Kinë, shënon dhe e krahasojnë me Pique! (Video)
  • 2019-03-16

Alla lider në Kinë, shënon dhe e krahasojnë me Pique! (Video)

Albi Alla që në fillim të kampionatit bëhet protagonist në Kinë. Mbrojtësi shqiptar jo vetëm që bëri një paraqitje të shkëlqyer në mbrojtje në fitoren e ekipit të tij Shaanxi Changan 3-0 ndaj Qingdao Huanghai por gjithashtu mundi të shënojë dhe një nga golat në këtë sukses duk

Hamilton i pakapshëm, pole dhe rekord në Australi!
  • 2019-03-16

Hamilton i pakapshëm, pole dhe rekord në Australi!

Asnjë surprizë në provat zyrtare të Çmimit të Madh të Australisë. Nga pole-position në garë e kësaj të diele e para për sezonin e ri të vitit 2019, do të niset kampioni në fuqi i botës Lewis Hamilton. Britaniku regjistroi xhiron më të shpejtë në pistën e Albert Park me kohën 1

Turqia, me një 38-vjeçar dhe pa yllin e Romës ndaj Shqipërisë!
  • 2019-03-16

Turqia, me një 38-vjeçar dhe pa yllin e Romës ndaj Shqipërisë!

Janë 28 emrat e grumbulluar nga trajneri i Turqisë Senol Gunes për sfidat ndaj Shqipërisë dhe Moldavisë. Gunes i cili rikthehet në stolin e përfaqësueses turke pas një dekade e gjysmë në këtë grumbullim të parë, ka bërë sërish pjesë të kombëtares veteranin Emre Belezoglu i cili

Kalendari