Sporti

Gjithsej 8 lajme të mbledhura për datën 19 mars 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
Profecia e Mourinhos: Mbappe më i vlefshëm se Messi dhe Ronaldo
  • 2019-03-19

Profecia e Mourinhos: Mbappe më i vlefshëm se Messi dhe Ronaldo

Jose Mourinho beson se mosha e Kylian Mbappe dhe aftësia “e pabesueshme” e bën atë më të vlefshëm se Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Ylli i Paris Saint-Germain Mbappe ka ngritur Kupën e Botës, fitoi Ligën1, dy herë, shënoi 55 gola dhe u votua i katërti në Topin e Artë;

Pezullimi i Strakoshës, reagon i ati: Mbështes Panuçin, ja e vërteta
  • 2019-03-19

Pezullimi i Strakoshës, reagon i ati: Mbështes Panuçin, ja e vërteta

Kombëtarja është momenti i krenarisë për çdo futbollist. E kush më mirë se një ish-kapiten, një ish-portier dhe një ish-legjendë që e ka veshur prej dekadash ngjyrën kuqezi mund ta dijë këtë. Kristian Panuçi ka mbajtur një standard të lartë, edhe kur është bërë fjalë për n

Bushi si Panucci, modifikon listën me dy prurje nga Kategoria e Parë (EMRAT)
  • 2019-03-19

Bushi si Panucci, modifikon listën me dy prurje nga Kategoria e Parë (EMRAT)

Pas Panuccit, edhe trajneri i Shqipërisë U21, Alban Bushi është detyruar të modifikojë listën fillestare të futbollistëve që kishte ftuar për të përballuar ndeshjet ndaj Turqisë dhe Andorrës. Kjo pasi portierin e Shpresave, Gentian Selmani e mori Kombëtarja e madhe për të zënë ve

Një gjyqtar gjerman për sfidën Shqipëri-Turqi
  • 2019-03-19

Një gjyqtar gjerman për sfidën Shqipëri-Turqi

Shqipëria do të startojë edicionin e eliminatoreve të Europianit 2020 ditën e premte, me sfidën përballë Turqisë, që do të zhvillohet në stadiumin Loro Boriçi, në orën 20:45. Kombëtarja kuqezi ka filluar grumbullimin që mbrëmjen e të dielës, ndërsa që nga e hëna në mesditë,

Basha: Ne pleqtë duhet ti mësojmë të rinjtë e Kombëtares
  • 2019-03-19

Basha: Ne pleqtë duhet ti mësojmë të rinjtë e Kombëtares

Migjen Basha ishte një nga futbollistët e përzgjedhur për të dalë para gazetarëve, në konferencën për shtyp të ditës së dytë të grumbullimit të Kombëtares Shqiptare. Mesfushori foli me superlativa për atmosferën në ekip dhe konkurrencën pozitive, ndërsa pranoi se skuadra po pun

Hasan Lika largohet nga Vllaznia, zbuloni arsyen
  • 2019-03-19

Hasan Lika largohet nga Vllaznia, zbuloni arsyen

Hasan Lika nuk do të jetë më trajner i Vllaznisë. Tekniku, të cilit iu besua rikthimi i skuadrës në elitë, ka kërkuar ndërprerjen me bashkëpunimit, për arsye personale dhe klubi shkodran është treguar i gatshëm ti respektojë vullnetin. Kjo pasi tekniku ka në plan të udhëtojë drej

Kukësi shkarkon trajnerin Armando Cungu
  • 2019-03-19

Kukësi shkarkon trajnerin Armando Cungu

Armando Cungu nuk do të jetë më trajner i Kukësit. Nëpërmjet një postimi në faqen e klubit njoftohet ndërprerja e bashkëpunimit me shkodranin, për shkak të rezultateve të dobëta. Për presidentin Safet Gjici kupa e mbush me humbjen në Korçë, që ndoshta ka nxjerrë përfundimisht ja

Kalendari