Sporti

Gjithsej 8 lajme të mbledhura për datën 20 mars 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
Gazzeta Dello Sport: Shqipëria e Panuccit larg nga ajo e De Biasit!
  • 2019-03-20

Gazzeta Dello Sport: Shqipëria e Panuccit larg nga ajo e De Biasit!

Vetëm pak ditë para nisjes së eliminatoreve të Europianit të vitit 2020, prestigjiozja italiane Gazzetta Dello Sport, ka analizuar 10 grupet kualifikuese që do të përcaktojnë 20 skuadrat e kualifikuara në Europian ndërsa 4 të tjera do të zbulohen nga faza play off e Ligës së Kombeve.

Shpërthen ish-kapiteni: Mos e bëni kombëtaren si bordello, ja si do e zgjidhja me Strakoshën
  • 2019-03-20

Shpërthen ish-kapiteni: Mos e bëni kombëtaren si bordello, ja si do e zgjidhja me Strakoshën

Shqipëria është duke u përgatitur për sfidën e parë të eliminatoreve Euro 2020 ndaj Turqisë që do të luhet ditën e premte në stadiumin Loro Boriçi të Shkodrës. Pavarësisht atmosferës pozitive, në kampin kuqezi nuk kanë munguar polemikat, ku spikat lënia jashtë e portierit Thoma

No Pic available
  • 2019-03-20

Mbyllet telenovela Icardi, argjentinasi rikthehet në fushë të

Telenovela Mauro Icardi është në seritë e saj finale dhe drejt një fundi nuk mund të thuhet plotësisht të lumtur por pozitiv si për Interin ashtu edhe për lojtarin. Sulmuesi argjentinas ka përfunduar seancat e terapive në gjurin që kishte me probleme dhe tashmë është gati për të zb

Euro 2020/ FSHF prezanton uniformat e reja të kuqezinjve (FOTO)
  • 2019-03-20

Euro 2020/ FSHF prezanton uniformat e reja të kuqezinjve (FOTO)

Më 22 mars Shqipëria do të nisë me ndeshjen përballë Turqisë në Loro Boriçi aventurën e re në futboll me synimin për të përsëritur suksesin e De Biasit, duke u kualifikuar në finalet e Europianit 2020. Hyrja në këtë etapë të re është shoqëruar edhe me prezantimin e uniformave

Alarm kuqezi për sulmin, edhe Sadiku me probleme fizike
  • 2019-03-20

Alarm kuqezi për sulmin, edhe Sadiku me probleme fizike

Alarm kuqezi për sulmin. Në seancën stërvitore të paradites së kësaj të mërkure ka shfaqur probleme Armando Sadiku. Bomberi, i saporikthyer pas një dëmtimi të gjatë dhe që i ka munguar aq shumë Shqipërisë në vitin e kaluar, si në takimet miqësore e sidomos në Nations League, pas

Cilët janë 50 trajnerët më të mirë të historisë (Lista)
  • 2019-03-20

Cilët janë 50 trajnerët më të mirë të historisë (Lista)

Është Rinus Mishels, trajneri më i mirë i historisë. Ai konsiderohet edhe si babai i futbollit modern, me drejtimin e skuadrave si Ajax e Barcelona, apo edhe me fitimin e kampionatit Evropian në 1988-ën, duke qenë trajner i Holandës. Kjo renditje është publikuar nga prestigjozja franceze

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama