Sporti

Gjithsej 9 lajme të mbledhura për datën 22 mars 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
Holanda paralajmëron Gjermaninë, Kroacia fiton me përmbysje
  • 2019-03-22

Holanda paralajmëron Gjermaninë, Kroacia fiton me përmbysje

Ka startuar sot rruga drejt Euro 2020, me sfidat e para eliminatore, ndërsa surpriza e vetme duket se ka ardhur nga Kazakistani, me vendasit që kanë mposhtur bindshëm Skocinë, me rezultatin 3-0. Edhe nënkampionia e botës, Kroacia vuajti jo pak, por ia doli të nisë edicionin me fitore, duke

Ramadani sluan me Turqinë, Sadiku titullar në majën e sulmit!
  • 2019-03-22

Ramadani sluan me Turqinë, Sadiku titullar në majën e sulmit!

Ylber Ramadani do të jetë mungesa e radhës për Shqipërinë në dy sfidat ndaj Turqisë dhe Andorrës. I afruar në skuadër pas dëmtimeve të Andi Lilës dhe Egzon Binakut, mesfushori i Velje në kampionatin danez ka pësuar një lëndim që në seancën e së martës kur u bashkua me kuqezinj

Tifozët kuqezi trembin turqit me kalanë e Krujës: Këtu fitojmë ne!
  • 2019-03-22

Tifozët kuqezi trembin turqit me kalanë e Krujës: Këtu fitojmë ne!

Tifozët Kuq e Zi kanë shpalosur një koreografi speciale për ndeshjen kundër Turqisë. Në çastin kur po ekzekutoheshin dy himnet kombëtare, TKZ ka shpalosur një koreografi gjigante të kalasë së Krujës, simbol i rezistencës historike të shqiptarëve nën drejtimin e Skënderbeut, kundre

No Pic available
  • 2019-03-22

Sfida anti-Turqi/ Publikohen formacionet, Panucci me skemë alla-De Biasi

Me një atmosferë elektrizuese në Shkodër, Shqipëria do të nisë rrugëtimin zyrtar drejt Europianit 2020 në orën 20:45 në Loro Boriçi të Shkodrës, në sfidën përballë Turqisë. Për të siguruar një fitore ndaj ekipit nga Anadolli, Kristian Panuçi do të hedhë në fushë një forma

No Pic available
  • 2019-03-22

FOTOLAJM/ Qose dhe Trashi sefte me Kombëtaren, ja numrat në fanelë

Dy lojtarë do të ketë Kristian Panuçi sot në dispozicion, që e bëjnë sefte me kombëtaren e Shqipërisë. Ata janë Lorenc Trashi dhe Kristi Qose, njëri mbrojtës krahu dhe tjetri mesfushor shkatërrues që me shumë gjasë do të jenë alternativa stoli për legjionarët kuqezi. Të gjith

Ndizet Shkodra, Plisat dhe TKZ sfidojnë Turqinë me valle e flakadanë (VIDEO)
  • 2019-03-22

Ndizet Shkodra, Plisat dhe TKZ sfidojnë Turqinë me valle e flakadanë (VIDEO)

Shqipëria do të tentojë të nisë me këmbën e mbarë eliminatoret e Europianit 2020 përballë Turqisë në Loro Boriçi dhe armën e saj më të fortë padyshim që do të ketë armatën e tifozëve. Tifogrupet nga të gjitha trevat shqiptare kanë nisur festën në Shkodër dy orë përpara n

Zgjohen tifozët kuqezi! Radhë për bileta, trafik i rënduar në Lezhë-Shkodër
  • 2019-03-22

Zgjohen tifozët kuqezi! Radhë për bileta, trafik i rënduar në Lezhë-Shkodër

Sot në mbrëmje, në orën 20:45 kombëtarja e Shqipërisë do të zbresë në tapetin e gjelbër të Loro Boriçit për të sfiduar Turqinë, në ndeshjen e parë për eliminatoret e Europianit 2020. Prej mëngjesit të ditës së sotme në media aludohej se tifozët shqiptarë do të ishin të pa

Kalendari