Sporti

Gjithsej 8 lajme të mbledhura për datën 23 mars 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
Dështon sërish Panucci/ Në Krujë sia dolën, turqit pushtojnë Rozafën! (FOTO)
  • 2019-03-23

Dështon sërish Panucci/ Në Krujë sia dolën, turqit pushtojnë Rozafën! (FOTO)

Prishen balancat e përballjeve mes Shqipërisë dhe Turqisë (4 fitore, 2 barazime, 4 humbje) dhe këtë herë në favor të turqve, që morën fitoren 0-2 në Loro Boriçi dhe e nisën në mënyrën më të mirë edicionin eliminator Euro 2020. Kuqezinjtë e nisën mjaft mirë ndeshjen dhe krijuan

Detaje nga zgjidhja e kontratës me Panuccin
  • 2019-03-23

Detaje nga zgjidhja e kontratës me Panuccin

Presidenti i FSHF, Armand Duka, ka qenë deri në orën 3 të mëngjesit duke u gdhirë e shtunë në rezidencën e Kombëtares në Durrës për të diskutuar me trajnerin Kristian Panuçi prishjen e kontratës. Italiani ka qenë i vendosur për të mos e dhënë dorëheqjen, por Duka e kishte marr

Shqipëria humbi ndaj Turqisë, FSHF shkarkon Panuccin
  • 2019-03-23

Shqipëria humbi ndaj Turqisë, FSHF shkarkon Panuccin

Federata Shqiptare e Futbollit njofton se ditën e sotme ka ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me trajnerin Christian Panucci. E falenderojmë trajnerin Panucci për punën e zhvilluar deri më tani dhe i urojmë suksese në vazhdimin e karrierës. Ekipi kombëtar në ndeshjen e dytë zyrtare eli

Turqia leksion të dyfishtë Shqipërisë, mposhten edhe Shpresat në Elbasan Arena
  • 2019-03-23

Turqia leksion të dyfishtë Shqipërisë, mposhten edhe Shpresat në Elbasan Arena

Tjetër humbje e Shqipërisë me Turqinë, këtë herë në Elbasan Arena në sfidën e 21-vjeçarëve në eliminatoret e Euro 2021. Formacioni i Alban Bushit u mposht 1-2, por ndryshe nga paraqitja e Kombëtare A, Shpresat meritonin shumë më tepër, por ishin të pafat në konkludimin e aksionev

No Pic available
  • 2019-03-23

Panucci: Shqipërinë do ta mbaj në zemër!

U largua i keqardhur, por me falënderime për futbollistët, presidentin Duka dhe tifozët shqiptarë. Christian Panucci, para se të merrte avionin në Rinas deklaroi për SuperSport se përveç rezultateve, që e larguan nga Kombëtarja, çdo gjë tjetër gjatë eksperiencës së tij në Shqipë

Vetëm 2 shqiptarë në fushë, Zvicra cinike fiton në Gjeorgji
  • 2019-03-23

Vetëm 2 shqiptarë në fushë, Zvicra cinike fiton në Gjeorgji

Zvicra nuk bën shaka në sfidën hapëse të Grupit D eliminator të Euro 2020 me ndaj Gjeorgjisë në transfertë. Edhe trajneri Petkovic nuk kishte në dispozicion për arsye fizike Xherdan Shaqirin, përfaqësuesja helvete e zgjidhi me zgjuarsi sfidën në pjesën e dyte, duke shënuar dy gola

Shkarkimi i Panuçit, Duka flet për të ardhmen e Kombëtares
  • 2019-03-23

Shkarkimi i Panuçit, Duka flet për të ardhmen e Kombëtares

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka folur për herë të parë pas shkarkimit të Panuçit. Njëkohësisht ai ka konfirmuar edhe takimin me ish-trajnerin e Napolit, Edi Rejan. Në një prononcim për Balkanëeb Duka ka kërkuar që ta lërë pas shpine humbjen me Turqin

Kalendari