Sporti

Gjithsej 7 lajme të mbledhura për datën 25 mars 2019. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2019-03-25

5 gola në 3 ndeshje, Southgate e projekton kapiten xhamajkanin e Anglisë

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, ka thënë se Raheem Sterling ka gjithçka duhet për tu bërë kapiten i ardhshëm i kombëtares. Sterling është një nga lojtarët më në formë të Tre Luanëve, pasi ka shënuar tre gola në fitoren 5-0 ndaj Republikës Çeke, të premten. Ylli i Manches

Euro2020/ Shqipëria për fitore në Andora, Dardanët për historinë në Prishtinë
  • 2019-03-25

Euro2020/ Shqipëria për fitore në Andora, Dardanët për historinë në Prishtinë

Ende pa u shëruar plagët e asaj humbjeje me pasoja në Loro Boriçi ndaj Turqisë, që presupozohej skuadra për tu lënë pas për ëndrrën Europian, Shqipëria do të zbresë sërish në fushë, këtë herë me një kundërshtare modeste përballë, Andorrën, që më shumë se një pengesë n

Turqia në superformë, në krye të grupit me poker golash (Video)
  • 2019-03-25

Turqia në superformë, në krye të grupit me poker golash (Video)

Dy ndeshje, 2 fitore, 6 gola të shënuar dhe asnjë i pësuar. Rikthim më të mirë për Senol Gunes në stolin e Turqisë nuk mund të kishte. Pas fitores 0-2 në Shkodër ndaj Shqipërisë, Turqia kaloi lehtësisht në Eskisehir me rezultatin e thellë 4-0 Moldavinë duke u ngjitur përkohësish

Publikohen formacionet zyrtare, ndaj Andorrës kthehet Kaçe
  • 2019-03-25

Publikohen formacionet zyrtare, ndaj Andorrës kthehet Kaçe

Ndaj Andorrës do të jetë një Shqipëri ndryshe nga ajo që u pa në fushë ndaj Turqisë. Ervin Bulku dhe Sulejman Mema vinë me risi në këtë sfidë të tyre të parë në stolin e përfaqësueses kuqezi. Janë publikuar tashmë formacionet zyrtare për këtë sfidë me Shqipërinë që do t

Reja zbulon negociatat me Shqipërinë: Prisni edhe pak!
  • 2019-03-25

Reja zbulon negociatat me Shqipërinë: Prisni edhe pak!

Ishte në shkallët e stadiumit Loro Boriçi mbrëmjen e të premtes dhe Edi Reja u përfol si njeriu më i mundshëm për të marrë vendin e Christian Panuccit, i cili u shkarkuar menjëherë pas takimit me Turqinë, ku kuqezinjtë u mposhtën me rezultatin 0-2. Tekniku italian 73-vjeçar ka dhën

Zbulohet oferta stratosferike e Realit për Mbappe
  • 2019-03-25

Zbulohet oferta stratosferike e Realit për Mbappe

Prestigjozja franceze France Football ka zbuluar se Reali i Madridit po bën gati një ofertë prej 280 milionë eurosh, për të marrë yllin e PSG-së Kylian Mbappe në merkaton e verës. I rikthyer vetëm para pak ditësh në stolin e Realit të Madridit, Zinedine Zidane ka zgjedhur pikërisht su

Gjyqtarë nga Sllovenia për sfidën Andorra-Shqipëri
  • 2019-03-25

Gjyqtarë nga Sllovenia për sfidën Andorra-Shqipëri

Shqipëria do të luajë sot takimin e dytë të edicionit të eliminatoreve të Europianit 2020, me sfidën përballë Andorrës në transfertë, ku fitorja është një detyrim. UEFA ka njoftuar edhe listën e arbitrave që janë përzgjedhur për të vënë drejtësi në sfidën e Andorrës dhe b

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama