TIRANE- Ray Cooney, i njohur si “mjeshtri i farsës”, do të shfaqet me tjetër komedi këtë herë në Teatrin Eksperimental “Kujtim Spahivogli”. Premiera që ka për autor Cooney-n titullohet “Shiko kush erdhi”. “Cooney do të vijë duke qenë kontemporan me fenomene më sociale të kohës”, pohon regjisori Endri Çela. “Shiko kush erdhi” e Ray Cooney nuk shfaqet për të na dhënë mesazhin “mos shpenzoni kohën kot në internet”. Përkundrazi, mesazhi është më i qartë: mënyra se si shpenzojmë energjitë tona për të qenë të lumtur është një monedhë që herët a vonë nuk e paguajmë vetëm ne personalisht, por të gjithë njerzit më të afërt që kemi rreth vetes.
 Duke klikuar këtu mund të lexoni shkrimin e plotë nga Shqiptarja.com në print.Ndiqni Shqiptarja.com në
Facebook dhe në
Twitter