Big Brother

Artikujt e fundit ne sistemin tone
Surprize per Ermalin copeza kujtimesh per te si dhe takimi me shoket

Surprize per Ermalin copeza kujtimesh per te si dhe takimi me shoket

shte koha te flasim per Ermalin nje banor qe i ka dhene shume shtepise se BB-se duke qene se gjithnje ai ka qene shume koherent dhe i drejtperdrejte ne cdo diskutim ne shtepi ai eshte i vetmi konkurrent qe ska qene asnjehere ne nominim mbremja e sotme eshte perballja e pare me publikun. Arbana e

Surpriza per Mandin takimi me Evelinen dhe propozimi per martese

Surpriza per Mandin takimi me Evelinen dhe propozimi per martese

shte koha te flasim per Mandin qe te gjithe e njohim si Liamin e Big Brother rrugetimi i tij ka qene si nje film i cili fillon qe jashte diten kur ai vendosi te hyje ne BB gjithcka ka ndodhur shume shpejt ku ai nuk pati as mundesine te cmallej me familjaret e tij. Ai ka lene shume gjera per kete

Surprize per Genten takimi me Eltonin

Surprize per Genten takimi me Eltonin

shte koha te flasin per Genten e cila ka qene nje nga banoret me te komentuara te BB e cila kjo pervoje per te ka qene teper te vecante. Arbana kerkon lidhjen me shtepine flet me Genten dhe e pyet si ndihet dhe cili eshte personin qe i ka munguar me shume. Ajo e fton te dali ne oborr dhe te shoh

Surpriza per Arbrin takohet me nenen

Surpriza per Arbrin takohet me nenen

shte koha te flasim per Arbrin eshte hera e pare qe nje kosovar shkon ne finale ai eshte spikatur si nje banor me shume energji me shpirtin e gares dhe me argumentet qe si kane munguar asnjehere. Arbana kerkon lidhjen me shtepine dhe flet me Arbrin e pyet si ndihet dhe sa e veshtire ka qene per t

Surprize per Francesken takohet me motren dhe sfilate

Surprize per Francesken takohet me motren dhe sfilate

Arbana pergezon Francesken ajo eshte me e vogla e ketij audicioni dhe banorja me e re qe shkon ne finale te Big Brother ne keto audicione te BB Arbana fton Francesken te shohe nje klip me eksperiencen e saj ne BB. Arbana flet me Francesken dhe e pyet sa do i mungojne sfilatat para pasqyres kur

Kujtojne momentet e paharrueshme ne BB5 Liami Kushdo qe ta fitoje duhet uruar me zemer

Kujtojne momentet e paharrueshme ne BB5 Liami Kushdo qe ta fitoje duhet uruar me zemer

Sot eshte mengjesi i fundit ne shtepine e Big Brother per banoret finaliste. Te paret qe zgjohen jane Liami dhe Ermali te cilet shkojne ne sallon e fillojne te flasin me njeri-tjetrin per emocionet qe kane ndier gjate perjetimit te kesaj eksperience. Pas pak minutash ne shtepi vendoset muzika nd

Liami provon rrobat per finalen e madhe Franceska Liami dhe Ermali e meritojne fitoren

Liami provon rrobat per finalen e madhe Franceska Liami dhe Ermali e meritojne fitoren

Nderkohe qe banoret vazhdojne te bejne gati valixhet Liami provon rrobat qe ka menduar te veshe per naten e madhe sot por eshte ne dileme per atletet pasi i shikon si te papershtatshme me veshjen. Franceska i sugjeron qe te veshe nje tjeter bluze. Vellai i Madh vendos Kengen Macarena ne sfond e

Franci Vetem pasi te jem ne pune mund te mendoj per fejese Genta shte arritje qe jemi ne finale

Franci Vetem pasi te jem ne pune mund te mendoj per fejese Genta shte arritje qe jemi ne finale

Banoret fillojne te kercejne me vendosjen e muzikes ne sfond nga Vellai i Madh. Ata fillojne te flasin per muziken duke komentuar kengetaret shqiptare qe pelqejne me teper. Nderkohe qe banoret degjojne muzike Liami e pyet Francesken se kur mendon qe te fejohet. Franceska thote se nese cdo gj d

Liami e Arbri Genta e ka bindur publikun se eshte e sinqerte por ne te vertete ka bere loje

Liami e Arbri Genta e ka bindur publikun se eshte e sinqerte por ne te vertete ka bere loje

Banoret shkojme ne banje e fillojne te luajne e te lagin me uje njeri-tjetrin. Ndersa me pas shkojne ne dhomen e gjumit ku jane fikur dritat e shtrihen per te fjetur gjume. Ata mendojne per emocionet qe do te perjetojne gjate spektaklit te madh e kujtojne banoret e momentet emocionuese qe kane ndier

Flasin per rrengjet qe kane bere ne shkolle Genta Do ta shikoje Rubensi se kush eshte Genta

Flasin per rrengjet qe kane bere ne shkolle Genta Do ta shikoje Rubensi se kush eshte Genta

Banoret jane mbledhur afer oxhakut dhe vazhdojne bisedat mes tyre. Ata flasin per periudhen e shkolles dhe per problemet qe kane sjelle kur kane qene nxenes. Arbri shkon ne kuzhine e fillon te gatuaje krepa ndersa Liami Genta dhe Ermali bisedojne ndersa hane krepat e gatuara nga Arbri. Genta tre

Banoret presin me padurim finalen e madhe dhe hamendesojne se kush do te fitoje BB5

Banoret presin me padurim finalen e madhe dhe hamendesojne se kush do te fitoje BB5

Liami Genta e Franceska ndodhen ne dhomen e ndenjes dhe bisedojne per diten e neserme. Ata numerojne minutat dhe oret qe i ndajne nga finalja e madhe dhe shprehen te gjithe se po e presin me padurim. Liami thote se po pret me padurim edhe ardhjen e Evelines dhe pret qe ajo te jete patjeter neser

Franceska Liamin nuk e shoh me fitues-Arbri Po fitoi Genta do te jete shok per ne

Franceska Liamin nuk e shoh me fitues-Arbri Po fitoi Genta do te jete shok per ne

Liami me pas largohet dhe shkon ne dhomen e ndenjes ndersa Franceska bisedon me Arbrin per Genten. Ajo pyet Arbrin nese Geri eshte shprehur ndonjehere se e sheh Genten si konkurrente te forte apo si pretendente kryesore per cmimin e madh. Arbri i pergjigjet se Gerta nuk eshte shprehur ndonjehere se

Banoret kunder Gentes Liami Sado qe me ka xhan prape per eshte shumezim me zero

Banoret kunder Gentes Liami Sado qe me ka xhan prape per eshte shumezim me zero

Arbri Ermali Franceska dhe Liami ndodhen ne oborr dhe bisedojne per daljen e banoreve dhe per Genten. Franceska thote se Genta ne fillim qe sillej mire me te gjithe ishte nder banoret me te preferuar te publikut ndersa disa jave me vone nuk ishte me nder me te preferuarit. Franceska thote se Gen

Banoret kercejne perseri Makarena-Franceska e emocionuar per neser

Banoret kercejne perseri Makarena-Franceska e emocionuar per neser

Banoret ndodhen te shperndare neper shtepi duke u marre me gjera te ndryshme. Ne nje moment fillon perseri Makarena dhe ata duhet te dalin te gjithe ne oborr per te kercyer. Te paret qe behen gati per kercimin jane Ermali Genta e Franca dhe pas tyre del edhe Arbri. Liami ndodhet ne gjume dhe kjo ben

Genta Nuk dua te largohem nga shtepia e BB Franceska Babait i tregoj gjithcka nuk mbaj asnje sekret

Genta Nuk dua te largohem nga shtepia e BB Franceska Babait i tregoj gjithcka nuk mbaj asnje sekret

Franceska Genta e Ermali qendrojne ne zonen e pishines duke biseduar ku Ermali pyet vajzat se cfare kane menduar te veshin naten e neserme te finales. Franceska pergjigjet se rendesi ka qe do te behen te bukura por nuk do ti tregoje me shume. Ermali i thote vajzave se neser ne darke do te jene secil

Ermali e Liami bashkohen ne argetim Bejne muzike me ene kuzhine

Ermali e Liami bashkohen ne argetim Bejne muzike me ene kuzhine

Franceska Arbri e Genta rrine shtrire dhe mundohen qe te qetesohen por Ermali dhe Liami nuk bejne te njejten gje. ata kerkojne qe te gjejne menyra te ndryshme per tu argetuar. Keshtu e nisin duke kercyer ne menyre qesharake por banoret e tjere nuk bashkohen me ata te dy e me pas vendosin te luajne

Genta mes ciftit Ermal-Franci Macarena nderpret aktivitetet e banoreve disa here rradhazi

Genta mes ciftit Ermal-Franci Macarena nderpret aktivitetet e banoreve disa here rradhazi

Franceska e Ermali qendrojne ne dhomen e gjumit per nje kohe te gjate duke u puthur e perkedhelur. Pas pak castesh Genta shkon prane tyre dhe ata e marrin e fusin ne mes tyre duke krijuar keshtu nje panorame gazmore. Genta largohet e cifti vazhdon te qendroje prane duke shprehur afeksion e ndjenja p

Arbri e Liam qendrimi ne BB Liami Jam i kenaqur nga eksperienca ne BB shpresoj mos te kem zhgenjyer asnje

Arbri e Liam qendrimi ne BB Liami Jam i kenaqur nga eksperienca ne BB shpresoj mos te kem zhgenjyer asnje

Arbri e Liami qendrojne ne oborr duke biseduar per qendrimin e tyre ne BB ku tregojne anet pozitive si dhe veshtiresite qe kane hasur. Arbri shprehet se ne BB eshte i vetmi vend ku i flet dikur per mire e ai e merr per keq e Liami pergjigjet se cdo gje eshte reciproke packa se ndikon dhe stresi i te

Biseda per BB sjell debat mes Francit e Arbrit Franci Arber je menjanuar Arbri Je naive

Biseda per BB sjell debat mes Francit e Arbrit Franci Arber je menjanuar Arbri Je naive

Liami Arbri e Franceska qendrojne ne oborr duke biseduar per qendrimin e tyre ne BB dhe per lojen qe kane bere. Franceska shprehet se nuk ka kane pasur ndonje person te dashur me te gjithe e Arbri pergjigjet se te gjithe kane qene te dashur me njeri-tjetrin. Arbri shton se java e fundit vetvetiu ka

Zgjim i banoreve me Macarena Genta e bezdisur nga prova

Zgjim i banoreve me Macarena Genta e bezdisur nga prova

Ende pa u ndezur dritat dhe pa u vendosur muzika ne sfond ne shtepine e Big Brother banoret e pare qe zgjohen mengjesin e sotem jane Liami dhe Ermali te cilet dalin en kopsht per te marre rreze dielli nderkohe qe banoret e tjere vazhdojne te jene ende ne gjume. Vellai i Madh vendos kengen Macare

Banoret ne rol si aktore turq Momente gazmore ne shtepi

Banoret ne rol si aktore turq Momente gazmore ne shtepi

Liami dhe Arbri flasin ne gjuhen turke duke bere shaka e duke imituar aktoret turq ndersa ne shakane e tyre perfshije edhe pjesen tjeter te banoreve. Ata trillojne skenarin nje filmi dhe secili luan rolin e tij pasi shkojne ne dhomen e gjumit dhe futin ne rol edhe pjesen tjeter te banoreve te cilet

Liami Fatkeqesisht ne Shqiperi me Hummer ata qe bejne muzike komerciale dhe me bicikleta ata te muzikes rock

Liami Fatkeqesisht ne Shqiperi me Hummer ata qe bejne muzike komerciale dhe me bicikleta ata te muzikes rock

Banoret rrine ne dhomen e ndenjes e fillojne te bisedojne me njeri-tjetrin rreth filmave qe kane pare. Franceska dhe Ermali distancohen per disa minuta nga banoret e tjere duke ndenjur afer njeri-tjetrit mes puthjesh e ledhatimesh. Nderkohe Vellai i Madh vendos muzike rok ne sfond e Liami fillon

Ermali e Liami bashkohen e argetim- Bejne muzike me ene kuzhine

Ermali e Liami bashkohen e argetim- Bejne muzike me ene kuzhine

Franceska Arbri e Genta rrine shtrire dhe mundohen qe te qetesohen por Ermali dhe Liami nuk bejne te njejten gje. ata kerkojne qe te gjejne menyra te ndryshme per tu argetuar. Keshtu e nisin duke kercyer ne menyre qesharake por banoret e tjere nuk bashkohen me ata te dy e me pas vendosin te luajne

Genta Po tna jepej mundesia te fitonim nga 20 milione secili ose njeri te gjitha cfare do zgjidhnit

Genta Po tna jepej mundesia te fitonim nga 20 milione secili ose njeri te gjitha cfare do zgjidhnit

Arber ngacmon Genten per historine e saj te dashurise me Rubensin por Genta nuk flet shume e i kerkon qe te mos diskutojne per kete gje. me pas ajo e con biseden tek cmimi i madh. Genta pyet banoret cfare do te beni nese Vellai i Madh thote se po te hapni zarfin me emrin e fituesit tani do te me

Makarena shkakton te qeshura mes banoreve dhe rezulton e veshtire per disa prej tyre

Makarena shkakton te qeshura mes banoreve dhe rezulton e veshtire per disa prej tyre

Banoret jane njoftuar se sa here te degjojne kengen Makarena duhet te lene cdo aktivitet e te dalin ne oborr dhe te kercejne te gjithe bashke. Gjate gjithe dites Makarena i ka kapur ne befasi banoret dhe kjo ka shkaktuar te qeshura tek ata. Keshtu nje nder rastet eshte kur Liami sapo ka hyre ne

Genta Me vjen keq per Arbrin eshte i sulmuar Liami Ermali e Franci po i shtojne pike strategjise time

Genta Me vjen keq per Arbrin eshte i sulmuar Liami Ermali e Franci po i shtojne pike strategjise time

Banoret qendrojne ne oborr duke kercyer e duke u argetuar ku Ermali prezanton ne menyre gazmore Liamin si Dj Francesken si koreografe e Arbri per te performuar kenge hip-hop. Nderkohe Liami e Genta ulen e bisedojne per Arbrin ku Genta shprehet se i vjen keq per ta pasi te gjithe e sulmojne. Liam

Franceska e Liam komente per Arbrin Franci  Po nuk fitove une dua ta fitoje Liam ose Ermali

Franceska e Liam komente per Arbrin Franci Po nuk fitove une dua ta fitoje Liam ose Ermali

Liami qendron ne dhomen e gjumit me Arbrin e Liami flet per te dashuren e tij Evelinen. Ai tregon se Evelina eshte i vetmi person me te cilin eshte perballur per gjithcka dhe e ka pare ne momente te ndryshme te jetes se tij. Arbri e pyet nese Liami mendon te gjeje mbeshtetje tek ajo dhe ai pohon. Ar

Nje dreke tradicionale e sponsorizuar per banoret Franceska Une fitova proven ju hani prej meje

Nje dreke tradicionale e sponsorizuar per banoret Franceska Une fitova proven ju hani prej meje

Ermali e Franceska qendrojne ne dhomen e gjumit duke u puthur e perkedhelur. Liami shkon prane tyre dhe ben shaka me to ku mban nje carcaf ne dore e u gjuan banoreve te tjere. Arbri e thote Liamit Kur te dalesh nga shtepia e BB do ta ndryshosh rrymen nga tekno ne dicka tjeter. Liami pergjigjet i pre

Momente gazmore ne shtepine e BB Loja kap banoret ne befasi disa here rradhazi

Momente gazmore ne shtepine e BB Loja kap banoret ne befasi disa here rradhazi

Banoret jane zgjuar heret ne diten e sotme si pasoje e degjimit te kenges Macarena ne sfond cka i sinjalizon ata te shkojne ne oborr e te fillojne te kercejne. Me pas Ermali merret me punet e shtepi ndersa Liami qendron ne dhomen e gjumit duke kercyer e me tej del ne oborr ku fillon te beje stervitj

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama