Gazeta Mapo

Artikujt e fundit ne sistemin tone
Foto/ Erik Fullani pas përfundimit të lidhjes 6-vjeçare, pushime me të dashurën e re

Foto/ Erik Fullani pas përfundimit të lidhjes 6-vjeçare, pushime me të dashurën e re

Nuk ka shumë kohë që djali i një ndër personave më të pasur në Shqipëri, Ardian Fullanit, ish-guvernatorit të Bankës, është ndarë nga e dashura. Me të ai kishte një lidhje 6-vjeçare, por mesa duket përfundimi i saj nuk ka qenë shumë i trishtë për Erik Fullanin, pasi ka nisur n

Foto/ Rriten temperaturat në Dhërmi, shkuma-parti me mami e vajza seksi

Foto/ Rriten temperaturat në Dhërmi, shkuma-parti me mami e vajza seksi

Ndoshta nga Dhërmiu do të pritej që të shiheshin "pjeshkat" më të njohura të bllokut dhe Vip-at e tjerë. Por në fotot e kësaj radhe, skenën e kanë pushtuar mamatë, me vajzat e tyre, edhe pse sigurisht duhet thënë se ka edhe plot beqaresha të tjera në kërkim të zbavitjeve dhe aven

Foto/ Lambo, jahte dhe avionë privatë ja si harbojnë fëmijët e pasanikëve të Londrës

Foto/ Lambo, jahte dhe avionë privatë ja si harbojnë fëmijët e pasanikëve të Londrës

Fëmijët e Londrës e jetojnë çdo ditë sikur të ishin me pushime. Por kur janë vërtet me pushime, ata udhëtojnë dhe relaksohen edhe me më tepër luks Ose të paktën kështu duket në profilin e Instagramit 'Rich Kids of London', ku fëmijët e të pasurve të Londrës që kanë mbi 140,0

Foto/ A keni parë një golfiste më seksi se kjo?

Foto/ A keni parë një golfiste më seksi se kjo?

Golfistja e njohur, Sadena Parks ka treguar se nuk i trembet aspak linjave të saj duke pozuar e zhveshur për rrjetin amerikan ESPN. Sadena, e cila është votuar dhe si golfistja më seksi e vitit 2016-të, ka shfaqur të gjithë hiret e saj gjatë realizimit të setit fotografik duke treguar se

Reforma: 4 fitues, 2 humbës dhe Edi Rama

Reforma: 4 fitues, 2 humbës dhe Edi Rama

Nga Julian Zyla Reforma në drejtësi na bëri të gjithë fitues. Përveç një lloji të caktuar gjykatësish e prokurorësh, të cilët mund të nisin ta shohin me më tepër interes këtë e idenë e emigracionit, për të cilën duket se flasin të gjithë. Po politikanët? Kush fitoi prej saj

No Pic available

Britaniku që shiti shtëpinë për të luftuar kundër ISIS

Kur raketa e qëlluar prej tij goditi objektivin, pati brohorima. Ishte një goditje perfekte. Tim Locks lufton në vijën e parë të frontit kundër xhihadistëve të Shtetit Islamik. "Nuk ndjeva asgjë për ata njerëz që u vranë. Nuk i shoh më si njerëz," thotë ai. Mund të duket si përgj

No Pic available

Obama qesh, babai shqiptar qan dhe pyetja: Ku po shkon bota?

Shumëkush është ndjerë i revoltuar kur ka dëgjuar për një tjetër sulm të armatosur në një qytet të madh evropian. Aq më tepër jemi ndjerë të shokuar kur kemi mësuar se mes viktimave janë edhe tre shqiptarë. Mediat kanë publikuar fotot prekëse të Naim Zaberdhës, djali i të c

Gjermani/ Merkel reagon për sulmin: Po hetojmë përse adoleshenti hapi zjarr ndaj qytetarëve

Gjermani/ Merkel reagon për sulmin: Po hetojmë përse adoleshenti hapi zjarr ndaj qytetarëve

Kancelarja gjermane Angela Merkel, në një konferencë për media ka komentuar ngjarjen e djeshme në Mynih, ku mbetën të vrarë 9 persona, mes të cilëve edhe 3 shqiptarë. Ajo para gazetarëve tha se, janë duke hetuar rastin se si i riu ka sulmuar njerëzit në qndrën tregtare në Munich. "

Atentatori i Mynihut, i fiksuar pas vrasjeve në masë. Policia: Kopjoi Breivik

Atentatori i Mynihut, i fiksuar pas vrasjeve në masë. Policia: Kopjoi Breivik

Personi i armatosur që vrau 9 persona në Mynih të Gjermanisë ishte i fiksuar pas masakrave me armë zjarri dhe nuk njihej për lidhje me Shtetin Islamik. Është kjo deklarata që ka bërë policia gjermane një ditë pas ngjarjes tragjike në qendrën tregtare të qytetit. Agjentët që bastis

Foto/ Ja vrasësi i 9 personave në Gjermani, mes të cilëve 3 shqiptarë

Foto/ Ja vrasësi i 9 personave në Gjermani, mes të cilëve 3 shqiptarë

Ali Sonboly shtë 18-vjeçari iraniano-gjerman që hapi zjarr dje në një qendër tregtare në Mynih të Gjermanisë, duke vrarë 9 persona dhe më pas vrau edhe veten. Mes viktima janë edhe 3 shqiptarë nga Kosova, dy vajza dhe një djalë. Policia gjermane deklaroi sot se, adoleshenti nuk ka li

Video/ Shtrirë në mes të rrugës duke dhënë shpirt, pamje të rënda nga sulmi i djeshëm

Video/ Shtrirë në mes të rrugës duke dhënë shpirt, pamje të rënda nga sulmi i djeshëm

(KUJDES! KËSHILLOHET TË MOS SHIKOHET NGA PERSONA MINORENË DHE TË NDJESHËM) Në redaksinë e Jetaoshqef.al kanë mbërritur pamje të rënda nga sulmi i djeshëm në Mynih. Siç duket nga pamjet, një person qëndron i shtrirë në rrugë i plagosur rëndë në shpinë, por edhe në këmbë, nd

Shkaku i masakrës në Mynih/ Atentatori, 7 vjet viktimë e bullizmit

Shkaku i masakrës në Mynih/ Atentatori, 7 vjet viktimë e bullizmit

"Për fajin tënd kam qenë viktimë e bullizmit për 7 vite...!". Këto kanë qenë fjalët e njërit prej atentatorëve të masakrës së djeshme në Mynih, të drejtuara ndaj një personi që gjendej në ballkonin e një pallati krah qendrës tregtare ku ndodhi sulmi! Gjatë shkëmbimit të fjal

Video/ Biseda e plotë ndërmjet atentatorit dhe burrit nga ballkoni

Video/ Biseda e plotë ndërmjet atentatorit dhe burrit nga ballkoni

Agresori i ngjarjes në Myhin ku pati 9 të vdekur pati një debat të ashpër me një banor të zonës ku ndodhi ngjarja pranë qendrës tregtare "Olimpia". Ali Sonboly, 18 vjeç, pati një sherr verbal me Thomas Salbey, 57 vjeç. Debati i tyre mund të dëgjohet dhe në videot e publikuara në rr

Afganistan/ Shpërthim kamikaz në Kabul, 80 të vdekur, 231 të plagosur

Afganistan/ Shpërthim kamikaz në Kabul, 80 të vdekur, 231 të plagosur

Në një kohë që e gjithë bota po merret prej 24 orësh me masakrën e Mynihut në Gjermani, në Afganistan një masakër e madhe terroriste ka tronditur sot kryeqytetin Kabul. 80 të vdekur dhe 231 të plagosur është bilanci i fundit i shpërthimit kamikaz të ndodhur këtë të shtunë në k

Fotogaleri/ Kur gjermanët kapin armët

Fotogaleri/ Kur gjermanët kapin armët

Sulmet e fundit terroriste në disa shtete të Europës, kanë treguar edhe gatishmërinë dhe aftësinë e forcave të ruajtjes së rendit të këtyre shteteve. Porn ë ndryshim nga Franca, Belgjika apo ndonjë shtet tjetër Gjermani ka treguar se nocioni "shtet" është edhe kur vjen fjala te ang

Viti elektoral/ Qeveria nis rritjen pensioneve dhe pagave të administratës

Viti elektoral/ Qeveria nis rritjen pensioneve dhe pagave të administratës

Qeveria ka miratuar vendimin për rritjen e pagave dhe pensioneve, fondet për shpronësimin e pronarëve dhe kompensimin e ish-të përndjekurve, që do të përdoret në 3 vitet e ardhshme. Pensionet "Panorama" shkruan se rritja e pagave të punonjësve të administratës do të nisë në 2017-n.

Zbardhet ngjarja: Policët dhunuan kunatin e Tahirit

Zbardhet ngjarja: Policët dhunuan kunatin e Tahirit

Një ditë më parë, ish-kryeministri Sali Berisha shkroi në FB se kunati i ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, është ndaluar nga policia për shkelje të ligjit. Ndërkohë sot është zbardhur ngjarja. Sipas Panoramës, shtatë efektivë të forcave "Shqiponja" janë pezulluar nga detyra

Lushnje, dhunon bashkëfshatarin me sende të forta, arrestohet

Lushnje, dhunon bashkëfshatarin me sende të forta, arrestohet

Agjentët e krimeve në komisariatin e policisë së Lushnjes kanë arrestuar në flagrancë shtetasin Shefqet Gjoni, 65 vjeç, banues në fshatin Plug. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në fushat e fshatit Plug, për motive të dobëta ai kishte plagosur rëndë me sende të forta shtetasin

Gjuan peshk me dinamit, plagoset

Gjuan peshk me dinamit, plagoset

Një person ka mbetur i plagosur mëngjesin e sotëm në Shkodër, në përpjekje për të gjuajtur peshk me lëndë shpërthyese. Burime policore lokale bëjnë të ditur se shtetasi Met Zeneli ka dëmtuar dorën duke përdorur dinamitin për të kapur peshk në Drinin e Zi. Burimet shtojnë se pe

Ja çfarë u ndodhi Shqiponjave që dhunuan kunatin e Tahirit

Ja çfarë u ndodhi Shqiponjave që dhunuan kunatin e Tahirit

Vëllai i bashkëshortes së Ministrit të brendshëm Saimir Tahiri është dhunuar. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth 10 ditë më parë në unazën e kryeqytetit pranë banesës së këtij të fundit, ku ai ushtron edhe një biznes privat bar kafe. Ditën e ngjarjes, forcat "Shqiponja" kishin

Në vendet e tjera reformat i kanë inaguruar kryeministrat

Në vendet e tjera reformat i kanë inaguruar kryeministrat

"Ambasadorët më shumë u shfaqën dhe vepruan si "Krishti që përzë tregtarët nga tempulli", ndërkohë që duhet të punonin në prapaskenë. Rama donte ta përdorte reformën për fushatë elektorale dhe së dyti ai ka synuar të godasë politikisht kundështarët, pra që PD-ja të mos voto

Dua Lipa në 10 gusht në Tiranë, Veliaj: Mbyllja më e bukur e vitit të parë në krye të Bashkisë

Dua Lipa në 10 gusht në Tiranë, Veliaj: Mbyllja më e bukur e vitit të parë në krye të Bashkisë

Dua Lipa në 10 gusht në Tiranë. Këngëtarja me origjinë nga Kosova do të jetë në kryeqytetin shqiptar për t'u bërë pjesë e një koncerti në Sheshin "Nënë Tereza". Ajo është ftuar nga Bashkia e Tiranës ndërsa do të performojë në një koncert që do jetë falas për të gjith

Vlahutin flet pas miratimit të reformës: Shqipëria ka një mundësi të madhe për në BE

Vlahutin flet pas miratimit të reformës: Shqipëria ka një mundësi të madhe për në BE

Pas miratimit të reformës në drejtësi në parlamentin shqiptar e rrugës së mundimshme deri aty, flet në intervistë ekskluzive për DW, Ambasadorja Romana Vlahutin, kryetare e delegacionit të BE në Shqipëri. DW: Ambasadore Vlahutin, çfarë do të mbetet e paharruar për ju pas një proce

Rruga e Kombit, 5 euro?! Nëse jo një vjedhje, një atentat ekonomik

Rruga e Kombit, 5 euro?! Nëse jo një vjedhje, një atentat ekonomik

Nga Dom Gjergj Meta Ai nuk është një prift i zakonshëm. Ai nuk është modeli i thjeshtë i bariut të mirë që predikon para grigjës së tij në famullinë e Durrësit, e cila është gjithmonë plot për të dëgjur ligjëratën e ndërthurur mes realitetit të kësaj toke dhe mësimeve të

Zv.ministri i LSI: Nuk i kuptoj ata që thonë se janë pasuruar me punë të ndershme

Zv.ministri i LSI: Nuk i kuptoj ata që thonë se janë pasuruar me punë të ndershme

Në një status në Facebook zëvendësministri i Jashtëm, Selim Belortaja ngre disa pikëpyetje për ata që thonë se pasurohen vetëm nga puna e ndershme. "Dakord, me punë të ndershme mund të ndërtosh një jetesë më të mirë nga e të tjerëve, 3, 5, ..ndoshta 10 herë më të mirë. Po

Deputeti socialist Kosta: Erion Braçe, thirri mendjes o enverist papagall

Deputeti socialist Kosta: Erion Braçe, thirri mendjes o enverist papagall

Miratimi i Reformës në Drejtës nuk i ka ulur gjakrat brenda familjes rozë. Edhe pse u panë të bashkuar në momentin e votimit, deputeti Vladimir Kosta, i cili u bë i njohur disa ditë më parë për letrën denigruese që i dërgonte kryeministrit Rama, këtë herë i është kthyer deputeti

Deputeti Kaubojs Ndocaj tani aktor filmi, ja çfarë rroli ka

Deputeti Kaubojs Ndocaj tani aktor filmi, ja çfarë rroli ka

Duket se deputeti i Parlamentit shqiptar Eduart Ndocaj, përpos politikës, ka dhe një pasion tjetër. Ndocaj këtë herë ka vendosur të eksperimentojë në botën e artit, konkretisht në aktrim. Ky fakt është bërë i ditur nga faqja zyrtare e deputetit ditën e sotme, nëpërmjet disa fotog

No Pic available

Të q*** të huajt dhe hap zjarr në mes të Mynihut duke vrarë 6 vetë

Mynihu është i rrethuar sot në mbrëmje pasi të paktën 6 njerëz kanë mbetur të vdekur dhe 10 janë plagosur gjatë të shtënave nga ana e tre personave të armatosur. Një operacion i gjerë policor po ndërmerret në Parkun Olimpik të qytetit dhe forcat e rendit i kanë bërë thirrje ba

No Pic available

Historia/ Të refuzuara nga familjet pas përdhunimeve të Boko Haram

Pasi u rrëmbye në shtëpinë e saj në mes të natës dhe e detyruan të martohej me një luftëtar të Boko Haram, Noor u përpoq gjashtë herë të arratisej nga banda famëkeqe deri sa ia arriti qëllimit, vetëm se më aps e akuzuan se është një spiune terroriste. Më shumë se një vit pa

No Pic available

Videot e tmerrit: Njerëzit vrapojnë, ambulancat në veprim në Mynih

Pas të shtënave në një qendër tregtare në Mynih ku tete persona kanë vdekur dhe 10 janë plagosur, kanë dalë disa pamje në video. Në to duket që njerëzit vrapojnë në panik për të shpëtuar. Në një video tjetër ambulancat u kanë ardhur në ndihmë viktimave pas atentatit. Atent

Kalendari