Panorama

Artikujt e fundit ne sistemin tone
Zana Çela hyn në TKOB, artistët e presin me duartrokitje

Zana Çela hyn në TKOB, artistët e presin me duartrokitje

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, prezantoi dje drejtoreshën e re të Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit, Zana Çela. Për nga zhurma që u zhvillua para dhe pas shpalljes së emrit fitues, zërave kundër, protestave në rrjetet sociale, që numëronin dështimet dhe gjithë të "zez

Grabitja në Rinas, Apeli: Burg katër të arrestuarve

Grabitja në Rinas, Apeli: Burg katër të arrestuarve

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda la dje në burg të arrestuarit pas grabitjes së 1 milion eurove në Rinas. Makina e grabitesve ne Rinas Togat e zeza lanë të pandryshuara masat shtrënguese për personat e arrestuar për "shpërdorim të detyrës", me pasojë grabitjen e 1 milion eurove n

Pronarët, hapen aplikimet për fondin 3.5 milionë USD

Pronarët, hapen aplikimet për fondin 3.5 milionë USD

Janë rreth 460 familje që do të marrin kompensimin për tokën që u është zënë nga ndërtimet pa leje. Agjencia e Trajtimit të Pronave ka hapur dje aplikimet për fondin 3.5 milionë dollarë, vënë në dispozicion nga Agjencia e Legalizimeve. Familjet që kanë emrin në listë kanë t

Të përndjekurit, kategoritë që do marrin 7 milionë USD

Të përndjekurit, kategoritë që do marrin 7 milionë USD

Pavarësisht ritmit të pagesave, dhjetori do të shënojë zerimin e fondit vjetor, që është vënë në dispozicion për dëmshpërblimin e ish-të përndjekurve. Zv.ministrja e Financave, Irena Beqiraj, konfirmon se brenda këtij viti do të bëhet e mundur shpërndarja e pjesës së mbetur ng

VIDEO/ Vlonjatët kundër parkimit me pagesë, heqin bllokueset e gomave nga makinat

VIDEO/ Vlonjatët kundër parkimit me pagesë, heqin bllokueset e gomave nga makinat

Qytetarët vlonjatë kanë dalë sot në ditën e tyre të dytë të mosbindjes civile kundeë parkimeve me pagesë ndaj një kompanie private. Ata kanë hequr nga automjetet në rrugë bllokueset e gomave vendosur nga Bashkia. "keto janë trofete tona nuk do ti leme me ti marrin. revoltë qyteta

Digjet një banesë nga zjarri në Orosh, rrezikohen 3 fshatra

Digjet një banesë nga zjarri në Orosh, rrezikohen 3 fshatra

UPDATE/ Edhe pse zjarri në malet e Oroshit është neutralizuar, një banesë thuajse është djegur, ndërsa 3 fshatra rrezikohen ende. Mësohet se flakët më intensive janë vetëm në zonat malore, ndërsa forcat e zjarrfikëses dhe ato të ushtrisë janë në gatishmëri për shuarjen e zjarr

Ministria e Arsimit hap sërish aplikimet për universitet. Ja datat

Ministria e Arsimit hap sërish aplikimet për universitet. Ja datat

Ministria e Arsimit hap sërish garën për të aplikuar në universitete. Të gjithë maturantët që kanë shlyer detyrimet me provimet e maturës, e që nuk janë regjistruar për kuotat e pranimeve të raundit të parë, mund të hyjnë në sistemin e online të maturës për të qenë pjesë e

Veliaj: Shkolla e re Hoxha Tahsin, gati shtatorin e vitit 2017

Veliaj: Shkolla e re Hoxha Tahsin, gati shtatorin e vitit 2017

Mbajtja e premtimit për ndërtimin e 20 shkollave fillon me shkollën 9 vjeçare "Hoxha Tahsin", të cilën Bashkia e Tiranës po e rindërton, duke e çuar kapacitetin e saj në një mijë nxënës. Punimet janë në fazën e hedhjes së themeleve dhe ato u ndoqën nga afër nga kryetari i Bashki

Urdhri i ri, ja kur lejohet lëvizja e kafshëve nga ferma në thertore

Urdhri i ri, ja kur lejohet lëvizja e kafshëve nga ferma në thertore

Ministria e Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave ka njoftuar sot se lejon lëvizjen e kafshëve të gjalla të llojit gjedh nga fermat vetëm në drejtim të thertoreve brenda qarkut të origjinës. Me Urdhër Ministri nr. 448 datë 29.08.2016 "Për disa ndryshime në urdhr

Kënd lojërash te Komuna e Parisit, Veliaj: Punojmë për gjeneratën tjetër

Kënd lojërash te Komuna e Parisit, Veliaj: Punojmë për gjeneratën tjetër

Një tjetër kënd lojërash i shtohet Tiranës. Bashkia ka nisur zbatimin e projektit për ndërtimin e një këndi lojërash për fëmijë në "Komunën e Parisit", i cili do të shërbejë edhe si një shesh pushimi për të moshuarit dhe banorët e zonës. Në fjalën e tij gjatë nisjes së p

Inaugurohet Beni ecën vetë, Veliaj: Investimi për fëmijët, garancia e të nesërmes

Inaugurohet Beni ecën vetë, Veliaj: Investimi për fëmijët, garancia e të nesërmes

Një tjetër kopësht në kryeqytet ofron standardet më të mira për fëmijet, falë ndërhyrjes së bërë nga Bashkia e Tiranës. Kopshti "Beni ecën vetë" në njësinë nr. 1 është kthyer në një hapësirë cilësore për fëmijët, duke ofruar ambiente të brendshme tërësisht të rikon

Kalendari