Panorama

Artikujt e fundit ne sistemin tone
SKANDALI/ Kthehet dhuna në futbollin shqiptar, lojtar shoqërohet në polici pasi goditi arbitrin

SKANDALI/ Kthehet dhuna në futbollin shqiptar, lojtar shoqërohet në polici pasi goditi arbitrin

Dhuna në futbollin shqiptar është kthyer sërish në javën e 23-ë të Kategorisë së Dytë. Në ndeshjen Gramshi-Ada 4-0 është dhunuar gjyqtari i ndeshjes B.L., 32 vjeç nga futbollisti i Adës V.P. pas penalltisë që akordoi kryesori në pjesën e dytë në favor të Gramshit. 29-vjeçari

Kjo është vala e parë e COVID-19- Mjeku Mezini: Çdo kontakti të afërt duhet ti bëhet tamponi. Nëse vatrat nuk ndërpriten, BE

Kjo është vala e parë e COVID-19- Mjeku Mezini: Çdo kontakti të afërt duhet ti bëhet tamponi. Nëse vatrat nuk ndërpriten, BE

Mjeku Arjan Mezini i ftuar në emisionin Kjo Javë të Nisida Tufës në News24 tha  se çdo kontakt i afërt i rasteve me COVID-19 duhet të tamponuar, me apo pa simptoma qoftë ai. Sipas Mezinit rastet e reja në Shqipëri duken se varen nga testimet, prandaj ato duhet të rriten 2-3 herë. Ai

Përhapja e COVID-19/ Ministrja Manastirliu citon mjekun Tritan Kalo: Ka një masë të vlefshme për të ruajtur veten dhe të tjerët, maska

Përhapja e COVID-19/ Ministrja Manastirliu citon mjekun Tritan Kalo: Ka një masë të vlefshme për të ruajtur veten dhe të tjerët, maska

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, për të ndërgjegjësuar qytetarët në mbajtjen e maskës ka zgjedhur një shprehje të mjekut të njohur, Tritan Kalo. Ministrja Manastirliu ka postuar në facebook thirrjen e mjekut Kalo i cili thotë: “Ka nje mase te

Mozzik harron Loredanën, nis lidhje të re me Kidën?

Mozzik harron Loredanën, nis lidhje të re me Kidën?

Është publikuar bashkëpunimi i dytë i Kidës me Mozzik, pas të cilit miqtë po flasin se fshihet një lidhje intime. Pas premtimeve do të vijë PP, ku sipas disa informacioneve flitet se në të do të jenë dy këngë. Por që sërish nuk do të jetë i vetmi projekt i Mozzik me Kidën, me t

BE rihapi kufijtë me Spanjën, por një pjesë e saj rikthen masat e izolimit. Vendimi drastik u mor pasi

BE rihapi kufijtë me Spanjën, por një pjesë e saj rikthen masat e izolimit. Vendimi drastik u mor pasi

Qeveria në rajonin spanjoll të Katalonjës janë rivendosur kontrollet kundër koronavirusit, në një zonë të banuar prej 210,000 personash, për shkak të rritjes së numrit të infektimeve. Presidenti i këtij rajoni, Quim Torra tha se askush nuk do të lejohet të hyjë apo të dalë nga Se

SKANDAL/ Kthehet dhuna në futbollin shqiptar, lojtar shoqërohet në polici pasi goditi arbitrin

SKANDAL/ Kthehet dhuna në futbollin shqiptar, lojtar shoqërohet në polici pasi goditi arbitrin

Dhuna në futbollin shqiptar është kthyer sërish në javën e 23-ë të Kategorisë së Dytë. Në ndeshjen Gramshi-Ada 4-0 është dhunuar gjyqtari i ndeshjes B.L., 32 vjeç nga futbollisti i Adës V.P. pas penalltisë që akordoi kryesori në pjesën e dytë në favor të Gramshit. 29-vjeçari

Qëlloi për vdekje me thikë të moshuarën, arrestohet shqiptari si autor i dyshuar për vrasjen. Prova që i bëri gropën është në dorë të policisë greke

Qëlloi për vdekje me thikë të moshuarën, arrestohet shqiptari si autor i dyshuar për vrasjen. Prova që i bëri gropën është në dorë të policisë greke

Një shqiptar është vënë në pranga nga policia greke, pasi akuzohet për kryerjen e një vrasjeje, rreth 18 vite më parë. Mediat fqinje shkruajnë se viktimë e vrasjes ka mbetur një e moshuar, ndërsa ngjarja e rëndë ka ndodhur në vitin 2003, në Volos. Raportohet se shqiptari ishte fu

VIDEO/ Kapet Fordi me drogë në Pogradec, arrestohet shoferja 23-vjeçare dhe dy të tjerë. Zbardhen emrat

VIDEO/ Kapet Fordi me drogë në Pogradec, arrestohet shoferja 23-vjeçare dhe dy të tjerë. Zbardhen emrat

  Tre persona, mes tyre një vajzë 23-vjeçare kanë rënë në prangat e policisë së Pogradecit, pasi u kapën duke transportuar drogë. Policia bën me dije se njëri prej tyre ka tentuar të arratiset dhe për të shmangur kapjen është hedhur në liqen. Ne njoftimin per media behet e ditur

Gara në universitete, datat e aplikimit për maturantët. Gjashtë ditë afat për të plotësuar Formularin A2

Gara në universitete, datat e aplikimit për maturantët. Gjashtë ditë afat për të plotësuar Formularin A2

Pasi kanë përmbyllur detyrimet me Maturën Shtetërore, ishmaturantët, tashmë kandidatë për studentë, janë në kohën që duhet të bëjnë zgjedhjen e jetës. Portali u-albania është aktivizuar nga dje, me çeljen e mundësisë për kryerjen e pagesës së aplikimit për në universitete,

Katër vrasjet në dy muaj, të lidhura me grabitjen e bujshme në Rinas. Si e zbërtheu grupin kriminal dëshmitari i mbrojtur, ja emrat e përfshirë

Katër vrasjet në dy muaj, të lidhura me grabitjen e bujshme në Rinas. Si e zbërtheu grupin kriminal dëshmitari i mbrojtur, ja emrat e përfshirë

LEONIDHA MUSAJ/ Zbulohet organizatori i vrasjes së dy vëllezërve Haxhia në Durrës, ngjarje e ndodhur më datë 27 prill të këtij viti. Sipas Prokurorisë, autorë të kësaj ngjarjeje janë Talo Çela nga Elbasani (i vetmi që nuk është arrestuar nga grabitja e Rinasit), Nuredin Dumani ng

VIDEO/ Me shpejtësi skëterrë Lamborgini ndalohet në bypassin Fier-Vlorë, policia i merr patentën shoferit dhe apelon: Mos fluturoni se

VIDEO/ Me shpejtësi skëterrë Lamborgini ndalohet në bypassin Fier-Vlorë, policia i merr patentën shoferit dhe apelon: Mos fluturoni se

  Një mjet tip Lamborgini është ndaluar në bypassin Fier-Vlorë dhe është konstatuar se shoferi ishte duke udhëtuar me shpejtësi tej normave të lejuara. Teksa bën me dije se shoferit në fjalë dhe disa të tjerëve i janë marrë patentat për shkak të thyerjes së rregullave të qark

Shumë pacientë me pneunomi dërgohen në shtëpi- Mjeku i njohur flet për rritjen e numrit të infeksioneve: Situata është bërë shqetësuese, COVID-3 duhet të ishte hapur dhe

Shumë pacientë me pneunomi dërgohen në shtëpi- Mjeku i njohur flet për rritjen e numrit të infeksioneve: Situata është bërë shqetësuese, COVID-3 duhet të ishte hapur dhe

Doktori Arjan Mezini i ftuar në studion e emisionit Kjo javë nga gazetarja Nisida Tufa në News 24 deklaroi se situata nga koronavirusi mbetet shqetësuese.   Mezini tha se në kohën që njerëzit ishin në izolim, duhet të kishte një strategji të qartë sesi do të bëhej hapja, por kjo

Nuk pretendojmë përfitim, duam të mbijetojmë- Pas ankesave të sipërmarrësve të Pogradecit, Basha premton: Në vitin e parë të qeverisjes sime

Nuk pretendojmë përfitim, duam të mbijetojmë- Pas ankesave të sipërmarrësve të Pogradecit, Basha premton: Në vitin e parë të qeverisjes sime

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua me qytetarë dhe biznese në Pogradec për të dëgjuar shqetësimet rreth rënies së ekonomisë dhe mungesës së ndihmës prej qeverisë. Në çdo biznes ishte garantuar respektimi i masave për distancimin social dhe higjienën, por problem

Kosova shënon bilanc tragjik viktimash në 24 orë, ja sa shkon numri i pacientëve që humbën betejën me COVID-19, që nga fillimi i pandemisë

Kosova shënon bilanc tragjik viktimash në 24 orë, ja sa shkon numri i pacientëve që humbën betejën me COVID-19, që nga fillimi i pandemisë

Gjashtë persona kanë humbur betejen me COVID-19, në Kosovë. Kështu bën të ditur Qendra Klinike Universitare e Kosovës, e cila dha detaje lidhur me pacientët qe nderruan jete. Pacientët që kanë përfunduar me vdekje janë: Sh.I. (1949) -Prishtinë; F.H (1948) -Viti, R.K (1950)-Mitrovicë

Një pjesë e ëndrrave të 2 korrikut kanë mbetur rrugëve- Gazetari Hamdi Jupe tregon çndodhi te Zëri i Popullit me shkrimin e Ylli Popës: Nuk u kuptua nga të gjithë, por

Një pjesë e ëndrrave të 2 korrikut kanë mbetur rrugëve- Gazetari Hamdi Jupe tregon çndodhi te Zëri i Popullit me shkrimin e Ylli Popës: Nuk u kuptua nga të gjithë, por

Për gazetarin Hamdi Jupe, 2 korriku mbetet gjithnjë një datë e mirë për të bërë një bilanc mbi atë çka ëndërronin shqiptarët 30 vite më parë. I ftuar në studion e emisionit Kjo Javë me Nisida Tufën, Jupe thotë se gjërat në vend kanë ndryshuar edhe pse jo në mënyrë të kën

Gati për të lindur dhe super në formë, Arbana Osmani zbulon se kur do sjellë në jetë djalin e dytë

Gati për të lindur dhe super në formë, Arbana Osmani zbulon se kur do sjellë në jetë djalin e dytë

Përmes një postimi në Instastory, moderatorja e njohur Arbana Osmani ka treguar se lindja e bebit të dytë po afron. Ndonëse ajo ka qenë e rezervuar lidhur me këtë pjesë, shumë detaje rreth shtatzënisë janë zbuluar, siç është për shembull gjina e fëmijës së dytë, nga lidhja me r

10 pastrues hynë në ambasadën turke dhe fituan azil politik- Hamdi Jupe kujton eksodin e 2 korrikut. Çndodhi me dy vëllezërit nga Durrësi, pas vizitës së

10 pastrues hynë në ambasadën turke dhe fituan azil politik- Hamdi Jupe kujton eksodin e 2 korrikut. Çndodhi me dy vëllezërit nga Durrësi, pas vizitës së

Në rrëfimin e tij mbi eksodin e ambasadave, gazetari Hamdi Jupe, tregon se cfarë ndodhi ditën e 2 korrikut 1990. Ai kujton se në mëngjes pa turma njerëzish, por në gazetë nuk kishte asgjë të botuar. Por sipas tij 2 korriku nuk ishte i papritur, pasi në fillim vëllezërit Popa nga ambas

Makina del nga rruga, ndërron jetë në vend 24-vjeçari. Shoferi niset me urgjencë drejt spitalit

Makina del nga rruga, ndërron jetë në vend 24-vjeçari. Shoferi niset me urgjencë drejt spitalit

Një aksident i rëndë është regjistruar pak më parë në rrugën e Zallbastarit, në vendin e quajtur “Rrapi”. FOTO ILUSTRUESE Si pasojë e daljes nga rruga të një makine, ka ndërruar jetë në vend pasagjeri, 24-vjeçar me iniciale G.M, ndërsa shoferi K.M., 26 vjeç është nis

Aksidentohen dy punonjës policie në Orikum, detajet e para nga ngjarja

Aksidentohen dy punonjës policie në Orikum, detajet e para nga ngjarja

Dy punonjës policie janë aksidentuar në Orikum, pasi kanë humbur kontrollin e motorit me të cilin ishin duke udhëtuar. FOTO ILUSTRUESE Panorama mëson se dy policët ishin duke udhëtuar me motorin e forcave Shigjeta. Nuk dihet ende gjendja shëndetësore e policëve, por në vendngjarje ësh

Sekreti i transformimit të Capital T, mënyra që reperi mbipeshë përdori për ta gdhendur trupin si skulpturë

Sekreti i transformimit të Capital T, mënyra që reperi mbipeshë përdori për ta gdhendur trupin si skulpturë

Më datë 1 korrik, Trim Ademi, i njohur si Capital T, publikoi albumin me titull “Skulpturë”, një emër që duket se ia ka bërë bërë dhuratë vetes për vullnetin e jashtëzakonshëm për të sfiduar mbipeshën. Bashkë më këngët e albumit të tij, reperi 29-vjeçar ndan me nd

Shënon rënie numri i të infektuarve me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, ja sa persona humbën betejën me virusin në 24 orët e fundit

Shënon rënie numri i të infektuarve me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, ja sa persona humbën betejën me virusin në 24 orët e fundit

Maqedonia e Veriut ka shënuar një rënie të numrit të të infektuarve dhe viktimave në 24 orë, pasi janë testuar pozitivë 129 persona dhe kanë humbur betejën me COVID-19, gjashtë pacientë. Ditën e djeshme numri i personave të infektuar llogaritej 165, ndërsa ai i viktimave 7. Mediat

U dëmtua nga tërmeti, nis puna për rindërtimin e shkollës në Rrogozhinë. Ministri Ahmetaj jep detaje nga projekti

U dëmtua nga tërmeti, nis puna për rindërtimin e shkollës në Rrogozhinë. Ministri Ahmetaj jep detaje nga projekti

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj njofton nisjen e punimeve për rindërtimin e shkollës 9-vjeçare dhe kopshtit parashkollor në fshatin Gosë e Madhe, Rrogozhinë, qe u demtuan nga termeti i 26 nentorit.  Përmes një postimi në facebook, Ahmetaj thotë se projekti i financuar nga buxheti

No Pic available

Një djalë shkon në spital i plagosur, policia zbulon ngjarjen, ja çfarë i ndodhi

Një djalë i ri ka përfunduar i plagosur në spital duke kërkuar ndihmën e mjekëve. Këta të fundit kanë njoftuar policinë e cila ka zbërthyer ngjarjen e ndodhur. Mësohet se në fshatin Hormovë, dy të rinj janë konfliktuar me njëri-tjetrin me sende të forta dhe të dy kanë mbetur t

Duhet përdorur patjetër në këto ambiente, por cilat janë sekretet e maskës për të na mbrojtur nga Covid-19

Duhet përdorur patjetër në këto ambiente, por cilat janë sekretet e maskës për të na mbrojtur nga Covid-19

Ekspertët shëndetësorë dhe zyrtarët nga ministria e Arsimit po apelojnë çdo ditë e më shumë përdorimin e maskës nga qytetarët në ambientë të mbyllura dhe në ato kushte kur nuk është e mundur distanca fizike më shumë se 1.5 metër. Një ditë më parë, mjeku Pëllumb Pipero tha

Nga populli i zgjedhur, te heretikët e qafirët- Fatos Tarifa analizon ritet fetare: Dëshmitarët e Jehovait besojnë se vetëm 144,000 shpirtra do kenë.

Nga populli i zgjedhur, te heretikët e qafirët- Fatos Tarifa analizon ritet fetare: Dëshmitarët e Jehovait besojnë se vetëm 144,000 shpirtra do kenë.

Nga Fatos Tarifa Nëse mësimi i disa njohurive mbi fenë, ose i historisë së feve kryesore do të futej në shkollat tona, si pjesë integrale e kurrikulave të tyre pedagogjike, ky vendim do të merrej përmes një procesi politik, që mund të ishte ose një ndërhyrje në legjislacionin ekzis

No Pic available

Aksident i trefishtë në hyrje të Shëngjinit, plagosen disa persona. Detajet e para

“Panorama” mëson se në aksident janë përfshirë tre makina dhe kanë mbetur të plagosur tre persona. Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe është duke punuar për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.

Ndërtimi i aksit Milot-Fier/ Kreu i shoqatës së biznesit e krahason me rrugën Egnatia, në Greqi dhe zbulon se ka kushtuar

Ndërtimi i aksit Milot-Fier/ Kreu i shoqatës së biznesit e krahason me rrugën Egnatia, në Greqi dhe zbulon se ka kushtuar

Projekti për ndërtimin e segmentit Milot-Fier ka shkaktuar shumë zhurmë në radhët e politikës, por jo vetëm, për shkak të kostos së lartë që do të ketë.Plot 1 miliardë e 200 milion euro, tha kryeministri Rama do të marrë fituesi i këtij projekti për të nisur ndërtimin e rrugë

Situata ka dalë jashtë kontrollit, nuk ka ditë pa viktima, Ish-deputeti i kërkon llogari Ramës dhe paralajmëron: Nëse nuk merr masa sa më parë

Situata ka dalë jashtë kontrollit, nuk ka ditë pa viktima, Ish-deputeti i kërkon llogari Ramës dhe paralajmëron: Nëse nuk merr masa sa më parë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia nëpërmjet një shënimi në facebook ka komentuar situatën e koronavirusit në vend dhe rritjen e kurbës së infeksionit. Teksa thekson se situata ka dalë jashtë kontrolli dhe se është COVID-19 që drejton dhe jo qeveria që menaxhon situat

Një grua i tha Anisës stop, mos lexo këto libra- Kunati i Zhaneta Josifit rrëfen mes lotësh vizitat në shtëpinë e viktimave: Blerta matej të thoshte diçka, por mamaja

Një grua i tha Anisës stop, mos lexo këto libra- Kunati i Zhaneta Josifit rrëfen mes lotësh vizitat në shtëpinë e viktimave: Blerta matej të thoshte diçka, por mamaja

Sotir Kristollari, kunati i Zhaneta Josfifit, gruas që u vetëflijua bashkë me vajzën në banesë, rrëfen në një intervistë per Top Channel se një sekt fetar i rekrutoi që kur ato jetonin në Përmet. Ai tregon përpjekjet që familjarët bënë për ti nxjerrë nga shtëpia nënën dhe d

Nënë e bijë varrosen pranë kryefamiljarit, Anisën e mbulojnë me vello. Përcillen në banesën e fundit protagonistet e ngjarjes horror (video)

Nënë e bijë varrosen pranë kryefamiljarit, Anisën e mbulojnë me vello. Përcillen në banesën e fundit protagonistet e ngjarjes horror (video)

Një grup i vogël familjarësh, miqsh, të afërm kanë përcjellë në banesën e fundit nënë e bijë, Zhaneta dhe Anisa Josifin, të cilat u gjetën të pajeta dy ditë më parë në banesën e tyre, pasi ishin vetëflijuar në emër të ringjalljes. Ato u varrosën në vendlindje, Përmet. Si

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama