Gazeta Shqip

Artikujt e fundit ne sistemin tone
Panathinaikos kërkon Alban Mehën, Çikalleshi, mes Italisë e Gjermanisë

Panathinaikos kërkon Alban Mehën, Çikalleshi, mes Italisë e Gjermanisë

Legjionarët  Futbollistët shqiptarë vazhdojnë të mbeten protagonistë të merkatos së verës   Merkatoja e verës do të shënojë lëvizje të rëndësishme të futbollistëve të përfaqësueses shqiptare, pasi shumë prej tyre janë pa ekip apo do të transferohen drejt një kampionat

Miqësitë që duhet të eliminoni menjëherë nga Facebook  

Miqësitë që duhet të eliminoni menjëherë nga Facebook  

Teknologji – Spastrime nuk duhet të bëni vetëm në jetën reale, por edhe në atë virtuale. Madje mënyra e fundit është edhe më e lehtë. Ja se cilët janë personat që mund të eliminoni nga rrjeti social Facebook Bërja e një seleksionimi të kujdesshëm të miqësive në F

Fond kompensimi për postën, AKEP cakton masën

Fond kompensimi për postën, AKEP cakton masën

Shërbimet Hyn në fuqi ligji i ri, AKEP do të llogarisë kostot Ligji i ri për shërbimin postar që hyn në fuqi në fund të majit 2015, përcakton krijimin e fondit të kompensimit të kostove të shërbimit universal postar. Fondi krijohet me fonde publike, me bashkëfinancim të ofruesve pë

No Pic available

Uashingtoni tërhiqet pas kritikës për trupat irakiane

Bagdadi reagon pas deklaratave të sekretarit të Mbrojtjes dhe shpall ofensivën e re kundër IS-it Zëvendëspresidenti i SHBA-së, Joe Biden, është përpjekur të qetësojë dje situatën në lidhje me një mosmarrëveshje të re politike që ka lindur mes Irakut e Uashingtonit. Biden e mori pe

No Pic available

Kompanitë e sigurimit paguan më shumë dëme

Bilanci  Dëmet e paguara nga kompanitë e sigurimit u rritën gjatë katërmujorit janar-prill 2015 në masën 22.53%, krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit 2014. Ndërkaq, të ardhurat nga primet e shkruara bruto të sigurimit për periudhën janar – prill 2015 kapën vlerën mbi 4

Vuçiç do shërbehet në gota dhe pjata me shqiponjën dykrenare

Vuçiç do shërbehet në gota dhe pjata me shqiponjën dykrenare

Pritja për kryeministrin serb Aleksandër Vuçiç është rezervuar në Pallatin e Brigadave ku të dy delegacionet e kryesuar nga krerët e qeverive do zhvillojnë edhe takimin dypalësh. Personeli i caktuar për pritjen e Kryeministrit serb, është kujdesur deri në detaj, në mënyrë që çdo

Kryeministri maqedonas Gruevski konfirmon vizitën në Tiranë

Kryeministri maqedonas Gruevski konfirmon vizitën në Tiranë

Në Forumin Ekonomik të Vjenës që do të mbahet në Tiranë në datat 27-28 maj, do të jetë i pranishëm edhe kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski. Kreu i qeverisë maqedonase ka konfirmuar vizitën e tij në kryeqytetin dhe shqiptar dhe pritet të vijë sot në orën 17:00. Në agjend

Vizita historike, Vuçiç mbërrin në Tiranë, masa të rrepta dhe rrugë të bllokuara

Vizita historike, Vuçiç mbërrin në Tiranë, masa të rrepta dhe rrugë të bllokuara

Kryeministri i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka mbërritur në aeroportin e Rinasit në Tiranë për vizitën dy ditore historike që do të mbahet në vendin tonë për Forumin Ekonomik të Vjenës. Vuçiç është pritur sapo ka zbritur nga avioni nga shefi i protokollit në Ministrinë e Jashtme d

Elbasan, arrestohet 43-vjeçari i shpallur në kërkim ndërkombëtar për shfrytëzim prostitucioni

Elbasan, arrestohet 43-vjeçari i shpallur në kërkim ndërkombëtar për shfrytëzim prostitucioni

Një 43-vjeçar i cili rezultonte në kërkim ndërkombëtar është vënë në pranga ditën e sotme nga policia e Elbasanit, Ardian Subashi (Çollaku), ishte dënuar me 23 vjet burg nga Gjykata e Modenas, në Itali me akuzën e prodhimit dhe mbajtjes pa leje të armëve të zjarrit si dhe për shf

Kalendari