Gazeta Start

Artikujt e fundit ne sistemin tone
Dietat ideale për ditët e nxehta

Dietat ideale për ditët e nxehta

Edhe pse gjatë verës preferohet që të konsumojmë ushqime të lehta, kjo nuk do të thotë se duhet të bëhemi vegjetarianë. Me qëllim që menyja juaj të jetë e ekuilibruar, duhet që të merrni edhe një sasi të caktuar të proteinave shtazore, pasi ju nevojiten si "material ndërtimor"

Ngjyra e gjuhës paralajmëron sëmundjet

Ngjyra e gjuhës paralajmëron sëmundjet

E dini që gjuha ju paralajmëron për sëmundjet që mund të jetë përfshirë organizmi juaj. Nëse i besohet mjekësisë kineze, nga gjuha mund të lexohen shumë sëmundje. Prandaj, ndiqni ngjyrat e saj, cilësinë, trashësinë dhe në kohë zbuloni pikat e dobëta të trupit tuaj.

Ndërron jetë presidenti më gjakatarë Kenan Evren

Ndërron jetë presidenti më gjakatarë Kenan Evren

Ka ndërruar jetë sot në moshën 98 vjeçare ish- presidenti më famëkeq i Turqisë Kenan Evren. Ai mori pushtetin në vitin 1980 pas një grushti shteti para se të drejtonte vendin me dorë të hekurt për nëntë vite radhazi.

Hernanes mposht Lacion

Hernanes mposht Lacion

Lacio humbi një mundësi të artë për t'u ringjitur në vendin e dytë, pasi u mposht 1-2 nga Interi. Pioli kaloi në avantazh Lacion pas një goli në minutën e 8'. Interi nuk u dorëzua dhe përmbysi gjithçka me Hernanes që shënoi dy herë, në minutën 26' dhe 84'. Bardhekaltërit nuk mun

Hahn: Zgjedhjet janë një mundësi për zotimin e partive

Hahn: Zgjedhjet janë një mundësi për zotimin e partive

Strasburg - Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Evropian Johannes Hahn thotë se zgjedhjet lokale të 21 qershorit janë një mundësi e mirë si për opozitën ashtu edhe për mazhorancës. "Këto zgjedhje janë një mundësi si për qeverinë, ashtu edhe për opozitën, për të mbajtur zoti

Frika e Erdoganit nga humbja e votave

Frika e Erdoganit nga humbja e votave

Më 7 qershor në Turqi zgjidhet parlamenti i ri. Partia në pushtet, AKP rrezikohet nga humbjet. Prandaj presidenti Erdogan u bie daulleve të joshjes së elektoratit për AKP-në, dhe injoron kësisoj rregullat kushtetuese.

Durrës, mbytet në det 20 vjeçari nga Kukësi

Durrës, mbytet në det 20 vjeçari nga Kukësi

Një 20 vjecar ka humbur jetën mesditën e sotme në plazhin e qytetit të Durrësit, në zonën e Apollonisë. Sipas policisë së Durrësit, 20 vjeçari Ismail Peposhi banues në Kukës, kishte dalë bashkë me dy shokët e tij në det me një mjet lundrues pedalon, bën me dije policia.

Rama: Kandidatët e PD-së si duhen as dreqit...

Rama: Kandidatët e PD-së si duhen as dreqit...

Tepelenë - Kandidatët e Partisë Demokratike nuk i duhen as dreqit. Deklaratën e bën kryeministri Edi Rama gjatë takimeve elektorale në Tepelenë. Ai prezantoi atje Tërmet Peçin, i cili synon mandatin e kryebashkiakut të Tepelenës. "Sigurisht që ne jemi në pluralizëm dhe bëjmë zgjed

Gjermania rregulla të reja kundër azilkërkuesve

Gjermania rregulla të reja kundër azilkërkuesve

Takimi i nivelit të lartë midis Federatës dhe Landeve gjermane përfundoi me dakordim: procedurat e azilit do të bëhen më të shkurtra dhe më efikase - duke shtuar numrin e personelit dhe ndarë nga njëra-tjetra procedurat. Azilk­ërkuesit n­ë Gjermani jan­ë trajtuar deri tani pak a sh

Milani rikthehet te fitorja, gjunjëzon Romën

Milani rikthehet te fitorja, gjunjëzon Romën

Më në fund Milani është rikthyer te fitorja pasi ka mposhtur mbrëmjen e sotme 2-1 Romën. Kjo ishte fitorja e parë e kuqezinjve pas 3 humbjeve radhazi. Golat për Milanin u shënuan nga holandezi Van Ginkel dhe sulmuesi italian, Destro, ndërsa golin e vetëm për Romën e shënoi Toti nga pe

Rosberg triumfon në Spanjë

Rosberg triumfon në Spanjë

Niko Rosberg triumfoi në garën për Çmimin e Madh të Spanjës. Kjo është fitorja e parë sezonale për Rosberg. Piloti gjerman la pas kolegun e tij të Mercedes-it, Leuis Hemilton. I treti në këtë garë doli Sebastian Vetel, edhe pse në fillimin e garës e tejkaloi Hamiltonin, por në fun

Dorëhiqet nga kandidati i PD-së së Kurbinit

Dorëhiqet nga kandidati i PD-së së Kurbinit

Kurbin - Një tjetër kandidat është tërhequr nga gara për kryetar bashkia. Altin Biba, kandidat i Partisë Demokratike për Bashkinë e Kurbinit është tërhequr nga gara. Ai e ka bërë kërkesën në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, i cili ishte regjistruar si kandidat i opozitës. Parap

Qeveria reagon mbi Kumanovën: Janë cenuar marrëdhëniet ndëretnike

Qeveria reagon mbi Kumanovën: Janë cenuar marrëdhëniet ndëretnike

Qeveria e Republikës së Shqipërisë ka reaguar rreth ngjarjeve të fundit në Kumanovë duke theksuar se është cenuar normaliteti në marrëdhëniet etnike dhe nuk mund të lejohet përshkallëzimi i krizës. Në deklaratën e postuar në "Facebook" nga kryeministri Rama shprehjet keqardhje p

Bekenbauer kritikon Bajernin: Nuk duhej shitur Shaqiri

Bekenbauer kritikon Bajernin: Nuk duhej shitur Shaqiri

Franc Bekenbauer ka kritikuar Bajernin e Mynihut që lejoi largimin e Xherdan Shaqirit. Presidenti i nderit të Bajernit, tha se bavarezët po paguajnë shtrenjtë largimin e Shaqirit dhe Hojbjerg. Bekenbauer theksoi se në këtë periudhë Shaqiri do t'i duhej shumë Guardiolës. "Unë mendoj se j

Naço: Nishani e KLD pengesë për reformën në drejtësi

Naço: Nishani e KLD pengesë për reformën në drejtësi

Tiranë - Në Ditën kombëtare të Drejtësisë, ministri Nasip Naço bëri përgjegjës Presidentin e Republikës për gjendjen e sistemit të drejtësisë dhe KLD-së, që sipas tij ka penguar kryerjen e reformave dhe ndëshkimin e gjyqtarëve të korruptuar. Në një takim me gazetarët, minist

Gazsjellësi rus alarmon SHBA; Uashingtoni, presion Athinës për TAP-in

Gazsjellësi rus alarmon SHBA; Uashingtoni, presion Athinës për TAP-in

I dërguari special i qeverisë amerikane për çështjet energjetike Amos Hokstein, mbërriti me urgjencë në Athinë, ku pas takimeve me ministrin grek të Energjisë deklaroi se, është e rëndësishme që Greqia të përqendrohet te gazsjellësi TAP. "Në tryezë sot është vetëm gazsj

Prokuroria i komunikon akuzat Shpëtim Gjikës

Prokuroria i komunikon akuzat Shpëtim Gjikës

Vlorë - Kryetarit të Bashkisë së Vlorës, Shpëtim Gjika i komunikohet zyrtarisht akuzat e Prokurorisë. Organi i hetimit e akuzon atë për dy vepra penale, për shpërdorim detyre dhe për falsifikim të dokumenteve në 7 raste, vepra këto që lidhen me dhënien e lejeve të ndërtimit. Me t

Prangoset Florenc Hoxha, ushtroi dhunë ndaj dy personave

Prangoset Florenc Hoxha, ushtroi dhunë ndaj dy personave

Policia e Tiranës ka arrestuar në flagrancë kreun e Inspektoriatit Ndërtimor në Bashkinë e Tiranës, Florenc Hoxha, ku akuzohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj dy personave. Policia e Tiranës ka njoftuar se: Është vënë në pranga Florenc Hoxha, 40 vjeç, banues në Tiranë, me detyrë

Koreja e Veriut teston raketë balistike nënujore

Koreja e Veriut teston raketë balistike nënujore

Koreja e Veriut ka thënë se ka testuar me sukses raketën balistike nënujore. Agjencia zyrtare e lajmeve në Phenjan ka thënë se lideri Kim Jong-un ka dhënë urdhër për testimin e raketës, që është bërë nga një nëndetëse sulmuese. Sipas burimit të njëjtë, raketa, e krijuar së

Tubim në Tiranë, kryeqytetasit në solidaritet me vëllezërit e kumanovës

Tubim në Tiranë, kryeqytetasit në solidaritet me vëllezërit e kumanovës

Ditën e sotme në rrugët e kryeqytetit do të zhvillohet një tubim në shenjë solidariteti me vëllezërit shqiptarë në Kumanovë, të cilët që prej mëngjesit të djeshëm ndodhen në gjendje lufte dhe terrori. Sipas një njoftimi në rrjetet sociale tubuesit fillimisht do të mblidhen te

Rezultatet e aksionit për pullat!

Rezultatet e aksionit për pullat!

Tiranë - Duke filluar nga data 19 Mars 2015, Dogana Shqiptare, në bashkëpunim të ngushtë me Crown Agents dhe kompaninë koncensionare të pullave fiskale SICPA, nisën fushatën "Bëni Biznes të Pastër", në kuadër të luftës kundër informalitetit me produktet e akcizës. Në kuadër të

Zvicra ndodhet në një gjendje alarmi

Zvicra ndodhet në një gjendje alarmi

Mësohet se disa persona janë vrarë gjatë të shtënave me armë zjarri mbrëmjen e djeshme. Sipas policisë zvicerane të shtënat me armë zjarri kanë ndodhur në kantonin e Aargaut.

Interi shet Kovaçicin për të larë borxhin

Interi shet Kovaçicin për të larë borxhin

Dënimi nga UEFA e ka detyruar Interin të nxjerrë në shitje disa futbollistë kryesorë përfshirë këtu edhe Mateo Kovaçiçin. Talenti kroat do të largohet në fund të sezonit dhe paratë e shitjes së tij, do të përdoren për të larë "gjobën" që UEFA i ka vënë zikaltërve. Gjoba e

Skënderbeu barazon me Tiranën, gati festa e titullit

Skënderbeu barazon me Tiranën, gati festa e titullit

Skënderbu është vetëm një hap pranë titullit kampion pas barazimit 0-0 në sfidën e luajtur në "Qemal Stafa" përballë Tiranës. Ndjekësi më i afërt është Kukësi 4 pikë më pak. Nëse korçarët fitojnë javën e ardhshme ndaj Flamurtarit në shtëpi shpallen automatikisht kampionë

Dhunoi qytetarin në 2014, shefi i Komisariatit pezullohet pasi i del videoja /Video/

Dhunoi qytetarin në 2014, shefi i Komisariatit pezullohet pasi i del videoja /Video/

Vlorë - U desh të dilte një video në internet që shefi i Komisariatit në Sarandë të pezullohej nga detyra. Videoja e publikuar pasqyron atë teksa dhunon një qytetar. Policia e Qarkut sqaron se konflikti midis zyrtarit të lartë të policisë dhe një qytetari nga Tepelena. ka ndodhur ko

Rama prezanton kandidatin në Vlorë

Rama prezanton kandidatin në Vlorë

Vlorë - Kryeministri Edi Rama ka prezantuar kandidatin e mazhorancës në Vlorë, Dritan Leli. Atje ka vizituar edhe disa prej ndërtimeve infrastrukturore, për të cilat po punohet. Një prej tyre është By-pass-i i Vlorës, ndërtimi i të cilit kap një vlerë prej 35 milionë eurosh. Invest

Ngec Reali, zbehen shanset për titull

Ngec Reali, zbehen shanset për titull

Reali i Madridit është dorëzuar në garën për titullin kampion pas barazimit të sotëm 2-2 me Valencian. "Los Blancos" e panë veten në disavantazh 2-0, por në fund ia dolën të barazojnë, duke dalë me një pikë nga "Santiago Bernabeu". Golat për Valencian i shënuan Alcacer dhe Fuego,

Vritet lideri i Al Kaeda-s që mori përgjegjësinë e masakrës së Parisit

Vritet lideri i Al Kaeda-s që mori përgjegjësinë e masakrës së Parisit

Është vrarë Nasser Al-Andi, zyrtari i lartë i Al Kaeda-s në Gadishullin Arabik. Njoftimi për vrasjen e Nasser Al-Andi erdhi të mërkurën në një video të publikuar në "Twitter". Mësohet se ai mbeti i vrarë gjatë një sulmi në muajin prill, në qytetin Mukalla në Jemen. Ky strateg us

Mubarak dënohet me tre vite burg

Mubarak dënohet me tre vite burg

Ish-presidenti i Egjiptit, Hosni Mubarak, është dënuar me tre vjet burg nën akuzat për korrupsion. Gjykata në Kajro ka marrë vendimin pas rigjykimit të rastit, i cili ka të bëjë me përvetësimin e 14 milionë dollarëve. Dy djemtë e Mubarakut janë dënuar me nga katër vjet burg secil

Nga se i vjen turp Presidentit?! /Video/

Nga se i vjen turp Presidentit?! /Video/

Nju Jork -Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, ndodhet prej disa ditësh në Nju Jork për të nderuar rolin e shqiptarëve për shpëtimin e hebrejve gjatë Luftës së Dytë Botërore. Presidenti Nishani vizitoi kryeqytetin e Nju Jorkut, Albany, ku mori pjesë në një numër ceremonish sole

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama