Tema

Artikujt e fundit ne sistemin tone
REPLIKAT/ Djali i Enver Hoxhës përplaset në Milano me mbesën e të pushkatuarit: Çdo na bëni ju moj, ju na keni ngrënë m**** e na keni rruar b*****

REPLIKAT/ Djali i Enver Hoxhës përplaset në Milano me mbesën e të pushkatuarit: Çdo na bëni ju moj, ju na keni ngrënë m**** e na keni rruar b*****

Nga Keda Kaceli Perballje me te birin e diktatorit Enver Hoxha ne Malpensa! Isha ulur dhe me kaloi prane dhe u ul perballe meje. E njoha direkt nje sere ndjenjash m’u mbeshtollen u sigurova se ishte ai. Rrahjet e zemres m’u shpeshtuan dhe fillova t’a fiksoja. Shkembim shikimesh

Blendi Fevziu: Rama pakt me Bashën për ndryshimet në Qeveri, negocioi një biznesmen. Meta i pakënaqur me Xhafën

Blendi Fevziu: Rama pakt me Bashën për ndryshimet në Qeveri, negocioi një biznesmen. Meta i pakënaqur me Xhafën

Blendi Fevziu shkruan sot në portalin e tij, se Rama ka marrë ok-in e Bashës, për ndryshimet në qeveri. Sipas tij, ndërmjetës ka qenë një biznesmen që është i afërt me kreun e PD-së, ashtu edhe me kryeministrin. Nuk i japin dot një shpjegim dhe skanë as një informacion të sakt�

Andi Bushati: Rama i frikësohej një përplasje me Tahirin, ndaj bëri kurban dhe tre të tjerët

Andi Bushati: Rama i frikësohej një përplasje me Tahirin, ndaj bëri kurban dhe tre të tjerët

Andi Bushati ka komentuar ndryshimet e fundit në qeveri. Sipas tij, Rama i është trembur një përplasje me Tahirin, ndaj dhe bëri kurban edhe tre ministrat e tjerë. Ja çfarë shkruan Bushati, në portalin e tij Lapsi.al: E pashë Ben Blushin, në intervistën e së dielës me Adi Krastën

Debatet me dyer të mbyllura/ Rama: Ka edhe ministra të tjerë që duhen hequr. Çadrën e PD e duan ngrehur edhe disa të huaj jashtë vendit

Debatet me dyer të mbyllura/ Rama: Ka edhe ministra të tjerë që duhen hequr. Çadrën e PD e duan ngrehur edhe disa të huaj jashtë vendit

Kryeministri Edi Rama ka bërë disa deklarata të forta në mbledhjen e grupit parlamentar socialist. Fillimisht ai ka thënë se duheshin ndryshuar edhe disa ministra të tjerë, duke lënë të qartë që nuk i është kënaqur nga disa anëtarë të kabinetit. Duke bërë vetë publikë emra

Këshilltari i Ilir Metës fshin statusin kundër Fatmir Xhafajt: Ja si është e vërteta

Këshilltari i Ilir Metës fshin statusin kundër Fatmir Xhafajt: Ja si është e vërteta

Këshilltari i kreut të Kuvendit, Ilir Meta, Ralf Gjoni, ka fshirë statusin kundër ministrit të ri të Brendshë,  Fatmir Xhafaj. Ai thotë se llogaria e  tij në Facebook është hakuar dhe kane bere kete postim pa dijeninë e vetë Gjonit. Te nderuar miq, sapo kam mberritur ne Finlande p

Rusja Sputnik: Në Maqedoni po krijohet shteti i tretë shqiptar në Ballkan. Shqiptarët nën drejtimin Ramës janë fuqizuar dhe tani janë kërcënim serioz

Rusja Sputnik: Në Maqedoni po krijohet shteti i tretë shqiptar në Ballkan. Shqiptarët nën drejtimin Ramës janë fuqizuar dhe tani janë kërcënim serioz

Në një shkrim të Brankica Ristiç, në edicionin e Sputnik në serbisht, theksohet se Edi Rama qëndron pas kundërshtimit të Hashim Thaçit ndaj NATO-s për çështjen e ushtrisë dhe se po destabilizon Ballkanin nëpërmjet Maqedonisë. Sipas Sputnik, replikat ndërmjet SHBA dhe Hashim Tha

Artan Hoxha: Tahiri ka dërguar një dosje në Ambasadën e SHBA-së për Metën

Artan Hoxha: Tahiri ka dërguar një dosje në Ambasadën e SHBA-së për Metën

Gazetari Artan Hoxha përmes një statusi në Facebook pretendon se është në dijeni të faktit, se ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka dërguar një dosje në ambasadën e SHBA-së për kreun e Kuvendit Ilir Meta. Duke analizuar sulmet e LSI-së ndaj ministrit të ri të Brendshëm, Fa

Akuza e fortë: Si vdiqën ish-ambasadori dhe dëshmitari tjetër i rëndësishëm i CEZ

Akuza e fortë: Si vdiqën ish-ambasadori dhe dëshmitari tjetër i rëndësishëm i CEZ

Ish-juristi i CEZ-it në arbitrazh, Romeo Karaj ngre dyshime për vdekjen e ish-ambasadorit shqiptar në Pragë, Qazim Tepshi dhe të Zamir Stefanit, dëshmitar i privatizimit të OSSH-së. Tepshi vdiq nga një atak në zemër pak para shpërthimit të skandalit të CEZ, në shtator të vitit 20

Sondazhi: 680 mijë votues e përkrahin bllokimin e zgjedhjeve, por

Sondazhi: 680 mijë votues e përkrahin bllokimin e zgjedhjeve, por

Nga Eduard Zaloshnja Gjatë javës që sapo u mbyll, zhvillova një sondazh kombëtar, të komisionuar nga revista Follow Business Albania (http://www.followbusinessalbania.com/index.php/fba-polls/ ). Sondazhi u përqendrua tek inisiativa e opozitës shqiptare për bllokimin e zgjedhjeve, në ra

Ndryshimet që anashkaluan Çadrën dhe ruajtën balancat e vjetra Rama-Meta

Ndryshimet që anashkaluan Çadrën dhe ruajtën balancat e vjetra Rama-Meta

Nga Ardit Rada Me emërimet e reja në kabinetin  qeveritar kryeministri Edi Rama ka shuar sot çdo mëdyshje rreth qëllimit të krizës që shkaktoi po vetë gjatë orëve të fundit. Nuk ka më dyshime që ai nuk po tentonte një flirt në distancë me çadrën e opozitës duke sjellë tekn

Fitimtarët që nuk shpjegojnë dot fitoren!

Fitimtarët që nuk shpjegojnë dot fitoren!

Nga Mero Baze Ndryshimet në qeverinë “Rama” tre muaj para zgjedhjeve janë po aq të pazakonshme si protestat tre muaj para zgjedhjeve, por kjo me sa duket është dhe e vetmja gjë që i bashkon. Të dy palët kanë një arsye të tyre personale për këto akte të pazakonta, por

Bardhok Lala, intervistë me një të vdekur

Bardhok Lala, intervistë me një të vdekur

Më 28 maj 1996, gazetari i Dita informacion Bardhok Lala, u hodh në një furgon, ku u rrah barbarisht. Të zhveshur dhe gjysmë të vdekur, personat e paidentifikuar që e morën me makinë të kuqe, e hodhën në Liqenin Artificial, duke e menduar të vdekur. 21 vjet më vonë, pakush e di q�

Adriatik Llalla kërkon mandatin e Zotkaj dhe Tërmet Peçit: Të hetohen të gjithë kandidatët për zgjedhjet

Adriatik Llalla kërkon mandatin e Zotkaj dhe Tërmet Peçit: Të hetohen të gjithë kandidatët për zgjedhjet

Kryeprokurori Adriatik Llalla nga Gjirokastra deklaroi hetimin e të gjithë kandidatëve që do të marrin pjesë në zgjedhje. Ai tha se KQZ i janë dërguar vendimet për ndërprerjen e mandatit për kryebashkiakët e Tepelenës dhe Poliçanit. Kreu i bashkisë Poliçan Adriatik Zotkaj dhe T

Koço Kokëdhima sulmon ambasadorin e OSBE-së dhe thotë se: Edi Rama po na sjell një tjetër 97-të

Koço Kokëdhima sulmon ambasadorin e OSBE-së dhe thotë se: Edi Rama po na sjell një tjetër 97-të

Koço Kokëdhima thotë se vendi është drejt trazirave të forta, si ato të 97-s. Dy dekada pas marsit 1997 që zhyti vendin në tragjedi dhe ktheu mbrapsht orën e Shqipërisë, hija e kaosit politik, me pasoja po aq të rënda si atëherë, qëndron mbi kokën e shqiptarëve. Ashtu si atëh

Nëse ministrat e rinj lënë mandatin, këta do jenë tre deputetët e rinj të Kuvendit

Nëse ministrat e rinj lënë mandatin, këta do jenë tre deputetët e rinj të Kuvendit

Emërimi i tre ministrave të rinj, mund të sjellë ndryshime edhe në grupin parlamentar të PS-së. Kjo, pasi në rast se zbatohet rregulli i vendosur nga Edi Rama, ministrant duhet të lënë mandatin e deputetit. Për momentin nuk dihet nëse kjo gjë do të ndodhë, për shkak se brenda 3

PROFILET: Çfarë duhet të dini për katër ministrat e rinj të Ramës

PROFILET: Çfarë duhet të dini për katër ministrat e rinj të Ramës

Kryeministri Edi Rama zyrtarizoi sot katër ministrat e rinj të qeverisë së tij. Më poshtë, një profil i shkurtër i tyre. Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj lindi më 17 maj 1959. Ka kryer studimet në Universitetin e Tiranës, Fakulteti i Shkencave Politiko Juridike, dega Drejtësi. Gj

Mbyllet Komisioni për CEZ, Balla: Berisha përgjegjës për dëmin 450 milionë euro

Mbyllet Komisioni për CEZ, Balla: Berisha përgjegjës për dëmin 450 milionë euro

­Komisioni për Privatizimin e CEZ mbyll hetimet duke vlerësuar se privatizimi pa inventarizim dhe ulja qëllimisht e vlerës së aseteve ka shkaktuar një dëm prej 450 milionë euro dëm. Sipas kryetarit të Komisionit hetimor Parlamentar për Privatizimin e CEZ, Taulant Balla, përgjegjësi

Zbulohet SMS-ja/ LSI urdhër ministrave e deputetëve: Mos thoni më Meta kryeministër!

Zbulohet SMS-ja/ LSI urdhër ministrave e deputetëve: Mos thoni më Meta kryeministër!

Petrit Vasili, në cilësinë e zëvendëskryetarit të Lëvizjes Socialiste për Integrim iu ka shpërndarë sot të gjithë ministrave dhe deputetëve të kësaj partie një direktivë, thelbi i së cilës është heqja dorë nga deklaratat e tipit Meta President apo Meta Kryeministër. Referu

Rritje pagash për mjekët, Rama zbulon skemën e re: 100 mijë lekë në ditë për mjekët e QSUT që shkojnë në rrethe

Rritje pagash për mjekët, Rama zbulon skemën e re: 100 mijë lekë në ditë për mjekët e QSUT që shkojnë në rrethe

Pas mbledhjes së kryesisë së Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në një aktivitet të QSUT, ku dhe kanë qënë bashkë ministri në largim i Shëndetësisë Ilir Beqja, dhe pasardhësja e tij, aktualisht drejtoreshë e QSUT, Ogerta Manastirliu. Koencidencë e bukur

Deputeti socialist provokon LSI-në: Doni Metën kryeministër? Dilni më vete në zgjedhje dhe provoni ta merrni

Deputeti socialist provokon LSI-në: Doni Metën kryeministër? Dilni më vete në zgjedhje dhe provoni ta merrni

Pas deklaratave gjatë fundjavës të dy figurave të rëndësishme të LSI-së për dëshirën për ta parë kreun e partisë së tyre sërish kryeministër të vendit, ka reaguar deputeti socialist, Vladimir Kosta. Kosta ka publikuar një status ku bën të ditur qëndrimin e tij lidhur me dek

Fatmir Xhafaj, i përzgjedhuri i ndërkombëtarëve

Fatmir Xhafaj, i përzgjedhuri i ndërkombëtarëve

Detyra si kryetar i Komisionit të Reformës në Drejtësi ka lejuar Fatmir Xhafajn, ministrin e ri të Brendshëm që të formojë një raport të privilegjuar me ndërkombëtarët. Ambasadori Lu, në asnjë moment nuk e ka fshehur preferencën e tij për Xhafajn, duke shkelur çdo protokoll e

Beqaj mban fjalimin e fundit si ministër Shëndetësie: Nuk u lëkund në asnjë çast vullneti për rilindjen e shëndetësisë

Beqaj mban fjalimin e fundit si ministër Shëndetësie: Nuk u lëkund në asnjë çast vullneti për rilindjen e shëndetësisë

Ilir Beqaj ka mbajtur fjalimin e tij të fundit si ministër i Shëndetësisë. Ai u shfaq përkrah kryeministrit Rama dhe ministres së re, deri dje vartëse e tij në QSUT. Beqaj ka falenderuar kryeministrin Edi Rama për besimin dhe mbështetjen e dhënë gjatë punës së tij. Ai e përgëzo

Vlahutin iu jep leje ambasadorëve të BE-së, të drekojnë me Lulzim Bashën

Vlahutin iu jep leje ambasadorëve të BE-së, të drekojnë me Lulzim Bashën

Pak ditë më parë, organi zyrtar i Partisë Demokratike, Rilindja Demokratike, sulmonte ambasadoren e BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin. Sipas gazetës së PD-së, Vlahutin nuk lejonte ambasadorët e BE-së në Tiranë, që të shkonin në çadrën e PD-së. Por sot disa nga ambasadorët e B

Rikthehet përsëri dëbora në disa qytete të Shqipërisë

Rikthehet përsëri dëbora në disa qytete të Shqipërisë

Edhe pse jemi në prag të stinës së pranverës, moti vazhdon të na suprizojë. Gjatë dy ditëve të fundit, ulja e temperaturave ka rikthyer dëborën në verilindje dhe në juglindje të vendit tonë. Mësohet se në Bulqizë, trashësia e dëborës  momentalisht shkon nga 5 cm deri në 1

Qeratë e zyrave në Tiranë, më të shtrenjtat në rajon

Qeratë e zyrave në Tiranë, më të shtrenjtat në rajon

Nëse merr një zyrë me qera në kryeqytet ka të ngjarë që ta paguash më shtrenjtë atë edhe se në kryeqytetin grek, në Athinë. Të dhënat më të fundit të Colliers International bëjnë të ditur se qeratë mujore në zonat qendrore të biznesit janë ndër më të shtrenjtat në Ba

Çfarë pritet në Bllok të marten?

Çfarë pritet në Bllok të marten?

Dita kur edhe dielli nuk kursehet, 14 Marsi po vjen. Dita e Verës është nga festat më të lashta në historinë tonë dhe ndoshta nga ditët që meriton më shumë të festohet sepse është dita që shënon rilindjen e natyrës, pas dimrit të lodhshëm. Për ti dhënë qytetit festën që

Tirana feston Ditën e Verës: Ja rrugët që bllokohen

Tirana feston Ditën e Verës: Ja rrugët që bllokohen

Tirana do të festojë nesër më e bukur se kurrë, Ditën e Verës. Për këtë 14 Mars, Bashkia e Tiranës ka menduar një sërë aktivitetesh për të gjitha grupmoshat të shpërndara në gjashtë zona të ndryshme, të cilat do të nisin që në orët e para të ditës dhe do të përfundo

Ministrja e re e Shëndetësisë nuk i mban dot emocionet

Ministrja e re e Shëndetësisë nuk i mban dot emocionet

E sapopropozuar në postin e ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu u shfaq shumë e emocionuar gjatë një aktiviteti prezantues në QSUT. Drejtoresha në detyrë e QSUT, Manastriliu, prezantoi projektin e ri të rehabilitimit të qendrës më të madhe spitalore në Shqipëri. Ajo n

FOTOT/ Nis punë linja e re urbane Farkë  Sauk i Vjetër  Kopshti Zoologjik  ish- Stacioni i Trenit

FOTOT/ Nis punë linja e re urbane Farkë Sauk i Vjetër Kopshti Zoologjik ish- Stacioni i Trenit

Banorët e Farkës dhe zonës së Kopshtit Zoologjik nuk do të udhëtojnë më me autobusë të vjetër, pa kushte dhe të amortizuar. Bashkia e Tiranës ka mbajtur premtimin për përmirësimin e kushteve të transportit urban, si dhe krijimin e një linjë të posaçme urbane për këtë zon�

Mesazhi i Ramës: Ata le të çirren e zihen, neve na mbetet për barrë të qërojmë ferrat

Mesazhi i Ramës: Ata le të çirren e zihen, neve na mbetet për barrë të qërojmë ferrat

Përmes rubrikës së përnatshme të Amacord, kryeministri në rrjetij e tij social ka publikuar një foto-karikaturë të një numritë gazetës Dielli të vitit 1925. Në diçiturë Rama shkruan pa koment, por kur lexon se çfarë shkruhet poshtë karikaturës kupton dhe mesazhin, që me shum

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama