Kuvendi i Shqipërisë

Artikujt e fundit ne sistemin tone
27 mars 2008 - Kuvendi mblidhet në seancë plenare

27 mars 2008 - Kuvendi mblidhet në seancë plenare

27 mars 2008 - Kuvendi mblidhet në seancë plenare

31 mars 2008 - Kuvendi mblidhet në seancë plenare dhe dëgjon raportin e ILDKP-së

31 mars 2008 - Kuvendi mblidhet në seancë plenare dhe dëgjon raportin e ILDKP-së

31 mars 2008 - Kuvendi mblidhet në seancë plenare dhe dëgjon raportin e ILDKP-së

2 prill 2008- Kryetarja e Kuvendit në Shkodër, në përkujtim të ngjarjeve tragjike të 2 prillit 1991.

2 prill 2008- Kryetarja e Kuvendit në Shkodër, në përkujtim të ngjarjeve tragjike të 2 prillit 1991.

2 prill 2008- Kryetarja e Kuvendit në Shkodër, në përkujtim të ngjarjeve tragjike të 2 prillit 1991.

No Pic available

5 maj 2008 - Kuvendi mblidhet në seancë plenare dhe zhvillon interpelancë me Ministrin e Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjitikës

5 maj 2008 - Kuvendi mblidhet në seancë plenare dhe zhvillon interpelancë me Ministrin e Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjitikës

22 mars 2008- Topalli: Shteti, angazhim maksimal që të rinisë jeta dhe të kthejmë besimin ndër banorët e dëmtuar nga shpërthimi.

22 mars 2008- Topalli: Shteti, angazhim maksimal që të rinisë jeta dhe të kthejmë besimin ndër banorët e dëmtuar nga shpërthimi.

22 mars 2008- Topalli: Shteti, angazhim maksimal që të rinisë jeta dhe të kthejmë besimin ndër banorët e dëmtuar nga shpërthimi.

22 mars 2008- Topalli: Bashkim, për një reformë të madhe shtetërore në Kuvend.

22 mars 2008- Topalli: Bashkim, për një reformë të madhe shtetërore në Kuvend.

22 mars 2008- Topalli: Bashkim, për një reformë të madhe shtetërore në Kuvend.

No Pic available

22 mars 2008- Kryetarja e Kuvendit uron besimtarët bektashinj për Festën e Sulltan Nevruzit.

22 mars 2008- Kryetarja e Kuvendit uron besimtarët bektashinj për Festën e Sulltan Nevruzit.

23 mars 2008 - Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli uron besimtarët katolikë me rastin e Pashkëve.

23 mars 2008 - Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli uron besimtarët katolikë me rastin e Pashkëve.

23 mars 2008 - Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli uron besimtarët katolikë me rastin e Pashkëve.

No Pic available

19 maj 2008 - Kuvendi mblidhet në seancë plenare

19 maj 2008 - Kuvendi mblidhet në seancë plenare

Fjala e Kryetarit të ri të Kuvendit të Shqipërisë, zotit Ilir Meta

Fjala e Kryetarit të ri të Kuvendit të Shqipërisë, zotit Ilir Meta

Të nderuara zonja deputete, Të nderuar zotërinj deputetë, Të nderuar ambasadorë dhe përfaqësues të Trupit Diplomatik, Të nderuar të ftuar, Zonja dhe zotërinj, Më 23 qershor shqiptarët votuan masivisht, me një shpresë të madhe, shpresë, të cilën ne jemi zgjedhur dhe thirrur ta p

No Pic available

Kryetarja e Kuvendit shtron Iftar me përfaqësues të Komunitetit mysliman dhe të komuniteteve të tjera fetare, në vend.

Kryetarja e Kuvendit shtroi sot një Iftar në emër të Kuvendit të Shqipërisë, ku ishin të ftuar Kryetari i Komitetit Mysliman Selim Muça, myftitë e të gjitha qarqeve, krerë të komuniteteve të tjerë fetarë në Shqipëri, deputetë dhe personalitete të fushave të ndryshme. Kryetarj

No Pic available

Kryetarja e Kuvendit, takim me përfaqësuesin e Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Ambasadorin Robert Bosh

// Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli priti sot në takim përfaqësuesin e Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Ambasadorin Robert Bosh, në përfundim të mandatin e tij në vendin tonë. Kryetarja e Kuvendit vlerësoi punën dhe mbështetjen e OSBE-së në shumë reforma thelbë

No Pic available

Kryetari i parlamentit të Grenadës Letër Kryetares së Kuvendit: "Së shpejti rritje e menjëhershme e vendeve që do të njohin pavarësine e Kosovës"

// Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli mori sot një letër nga kryetari i Parlamentit të Grenadës, George J.Mc Guire lidhur me çështjen e pavarësisë së Kosovës. Kjo letër vjen pas dhjetra takimesh që Kryetarja e Kuvendit zhvilloi në Konferencën botërore të kryeparlamentarëve n

No Pic available

Kryetarja e Kuvendit takim me përfaqësuesen e PNUD-it për Shqipërinë Gulden Turkoz-Cosslett.

Kryetarja e Kuvendit priti sot në një takim të veçantë përfaqësuesen e PNUD-it për Shqipërinë, zonjën Gulden Turkoz-Cosslett, në prag të përfundimit të mandatit të saj në Shqipëri. Gjatë këtyre viteve, zonja Turkoz-Cosslett dhe Kryetarja e Kuvendit kanë pasur një bashkëpunim t

No Pic available

NJOFTIM PËR VENDE PUNE

REPUBLIKA E SHQIPËRISË KUVENDI NJOFTIM PËR VENDE PUNE Në zbatim të ligjit nr.8549, datë 11.11.1999 Statusi i nëpunësit civil, Kuvendi i Republikës së Shqipërisë njofton se në administratën e tij ka disa vende të lira pune: 1. Në pozicionin drejtor në Shërbimin e Monito

No Pic available

Kryetarja e Kuvendit takon delegacionin e Fondacionit holandez Eduardo Frei, kryesuar nga zoti Bart van Winsen.

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli priti sot delegacionin e Fondacionit holandez Eduardo Frei, fondacion i Partisë Kristiandemokrate, të kryesuar nga zoti Bart van Winsen. Zoti Winsen vlërësoi transformimet e mëdha të Shqipërisë, të njohura tashmë në mbarë bot

No Pic available

Ambasadori Lohan: Integrimi europian i Shqipërisë është objektivi ynë i përbashkët

// Integrimi europian i Shqipërisë është objektivi ynë i përbashkët tha sot, Ambasadori i KE-së në Shqipëri, Helmuth Lohan në takimin me Kryetaren e Kuvendit, Jozefina Topalli. Në prag të përfundmit të mandatit të tij në krye të delegacionit të KE-së, Ambasadori Lohan tha

No Pic available

Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli inaguron në mjediset e Kuvendit, ekspozitën fotografike kushtuar jetës dhe misionit të humanistes së madhe shqiptare, Nënë Tereza.

Në nderim të 100 vjetorit të lindjes së Nënë Terezës, Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli, inaguroi sot ekspozitën fotografike kushtuar jetës dhe misionit të humanistes së madhe shqiptare Nënë Tereza. Ekspozita e hapur në mjediset e Kuvendit të Shqipërisë, përmban fotografi dhe

No Pic available

Kryetarja e Kuvendit e ftuar në iftarin tradicional të natës së parë të Ramazanit

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli mori sot pjesë në iftarin tradicional të natës së parë të muajit të Ramazanit, e ftuar nga Komuniteti Musliman i Shqipërisë. Në këtë iftar ishin të pranishëm edhe personalitete të tjerë, politikanë, krerë të komuniteteve fetare në Shqipë

No Pic available

Kryetarja e Kuvendit merr Çmimin e Mesdheut. Jozefina Topalli: "Ky çmim është për vendin tim."

// Sot në mesditë në Capri të Italisë, Forumi Mesdhetar për Paqen i ka akorduar Kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli Cmimin e Mesdheut . Forumi Mesdhetar për Paqen ka përzgjedhur Kryetaren e Kuvendit të Shqipërisë, përmes propozimit të bërë nga Senatori Sergio De Gregori, Pre

No Pic available

Ndryshimet e buxhetit të 2010, votohen nen për nen dhe në tërësi, me 75 vota.

Seanca e sotme plenare, që mbylli dhe sesionin e dytë të Legjislaturës së XVIII, diskutoi dhe miratoi nen për nen dhe në tërësi, ndryshimet në buxhetin e vitit 2010. Kryetarja e Kuvendit tha se kalendari i zakonshëm i punës së Parlamentit është mbyllur më 22 korrik. Sot është s

No Pic available

Deklaratë e deputetit Edi Paloka

ew_content var js_search_kriteria_more_than_mesg = "Ju lutem jepni një fjalë me më shumë se dy karaktere"; var tp = "k=255"; var pub_path

No Pic available

Jozefina Topalli: Vendimi i GJND-së hapi një epokë të re, bëri legale atë që ishte reale., rikonfirmoi se pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme.

// Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli priti sot në takim delegacionin e Grupit për intergim të Kuvendit të Kosovës, përbërë nga përfaqësues të komunitetit serb, boshnjak, goran etj në Kosovë. Duke u ndalur në vendimin e një dite për parë për Kosovën, Kryetarja e Kuvendit

No Pic available

Procesverbal datë 9.07.2010

// Drejton Mbledhjen: JOZEFINA ÇOBA TOPALLI KRYETARE KUVENDI Rendi i ditës: - Prezantim nga Ministri I Financave z. Ridvan Bode, i projektligjit Për disa ndryshime në ligjin nr. 10190 datë 4.12.2009, Për buxhetin e vitit 2010. - Miratimi i kalendarit të shqyrtimit të projektligji

No Pic available

Procesverbal datë 8.07.2010

// PROCESVERBAL datë 8.07.2010, ora 10:00 Drejton Mbledhjen: JOZEFINA ÇOBA TOPALLI KRYETARE KUVENDI Rendi i ditës: Miratimi i kalendarit trejavor të punimeve të Kuvendit për periudhën 5 - 22 korrik 2010. Të pranishëm: Znj. Jozefina TOPALLI Kryetare K

No Pic available

Procesverbal datë 5.07.2010

// Drejton Mbledhjen: JOZEFINA ÇOBA TOPALLI KRYETARE KUVENDI Rendi i ditës: Miratimi i kalendarit trejavor të punimeve të Kuvendit për periudhën 5 - 22 korrik 2010. Të pranishëm: Znj. Jozefina TOPALLI Kryetare Kuvendi Z. Nasip NAÇO Zëvendës Krye

No Pic available

Kuvendi përcjell drejtpërdrejt dhe përshëndet shpalljen e vendimit të GjND për pavarësinë e Kosovës

Kuvendi ndërpreu punimet e seancës plenare për të përcjellë drejtpërdrejt leximin e vendimit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë në lidhje me pavarësinë e Kosovës. Pas përfundimit të shpalljes së opinionit të GjND-së, Kryetarja Jozefina Topalli në emër të Kuvendit pë

No Pic available

Kryetarja e Kuvendit: "Sipas Rregullores i kam dhënë kohën e duhur opozitës. Garantoj zotin Rama se ligji i Shish-it do të kalojë"

// Jozefina Topalli: " Si Kryetare e Kuvendit dua ti them Edi Ramës se është shumë i vonuar me deklaratat e tij të para pak minutave, sepse Kryetarja e Kuvendit prej mëse një ore i ka dhënë të gjitha mundësitë opozitës dhe i ka dhënë kohën për të shqyrtuar dhe për të parë

No Pic available

Kryetarja e Kuvendit: "Do të bëj çdo përpjekje për Shqipërinë dhe Kosovën."

// Kryetarja e Kuvendit: Nuk do të rresht së lobuari për Shqipërinë dhe Kosovën Për sa kohë të jem deputete jo thjesht Kryetare e Parlamentit, nuk do të rresht as ditë as natë, në çdo orë, në çdo minutë, me sa forcë, me sa mundësi të kem, do të komunikoj me çdo vend të

No Pic available

Kryetarja e Kuvendit: "Unioni Ndërparlamentar, IPU, një shans i madh për promovimin e Shqipërisë evropiane dhe Kosovës së pavarur".

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, në cilësinë e Zëvendëspresidentes të Unionit Ndërparlamentar, IPU, drejtoi dje, seancën e pasdites, Konferencën Botërore të kryetarëve të parlamenteve, që po mbahet në pallatin e OKB, në Gjenevë. Kryetarja e Kuvendit e cilësoi këtë konfe

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama