Koha Jonë

Artikujt e fundit ne sistemin tone
Meta: Më shumë bashkëpunim me Azerbajxhanin

Meta: Më shumë bashkëpunim me Azerbajxhanin

Gjatë vizitës së tij zyrtare në Azerbajxhan, Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, z. Ilir Meta, u prit nga Kryeministri i vendit, Artur Rasizade, si dhe me Ministrin e Punëve të Elmar Mammadyarov. Gjatë takimit me kryeministrin, kreu i Kuvendit u shpreh se marrëdhëniet ekonomike në të a

Thaçi konfirmon për takimin me Ashton në Bruksel

Thaçi konfirmon për takimin me Ashton në Bruksel

Kryeministri në largim Hashim Thaçi në një postim në profilin e tij zyrtar në rrjetin social Facebook, ka shkruar se gjatë kësaj jave do të shkojë në Bruksel për t'u përshëndetur me Baroneshën Ashton, e cila lë detyrën e saj të Përfaqësueses së Lartë më datë 1 nëntor. Gjat

Ditmir Bushati, mirënjohje OKB-së

Ditmir Bushati, mirënjohje OKB-së

Shqipëria zgjidhet anëtare për herë të parë në Këshillin e të Drejtave të Njeriut të OKB-së. Këtë lajm e ka bërë të ditur ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, i cili ka shprehur mirënjohjen e tij për mbështetjen masive që kandidatura e Shqipërisë për Këshillin e të Drejtav

Jahjaga, e pavendosur për vizitën në Beograd

Jahjaga, e pavendosur për vizitën në Beograd

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ende nuk ka vendosur nëse do të shkojë, apo jo në Beograd në fund të muajit tetor për të marrë pjesë në një konferencë të organizuar nga Grupi Evropian i Komisioni Trilateral. Arbër Vllahiu, këshilltar i presidentes së vendit ka bërë të di

Lauren Goodger e ekzagjeron me këtë selfie!

Lauren Goodger e ekzagjeron me këtë selfie!

Modelja dhe prezantuesja britanike Lauren Goodger ka shpalosur gjithë arsenalin e saj në disa selfie që ka hedhur së fundmi në rrjetet sociale. 28 vjeçarja Goodger ka publikuar disa foto më të vërtetë të nxehta ku sigurisht që fokusi ishte gjoksi gjysëm i zbuluar i saj. Natyrisht që

Albana Vokshi uron vajzën për datëlindje

Albana Vokshi uron vajzën për datëlindje

"Ajna u bëfsh 100 vjeç. Mami, babi dhe Ami", ka qenë ky urimi, mbi tortën e së cilës ishin pikturuar dy vogëlushe që deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi i ka përcjellë vajzës së saj në përvjetorin e lindjes nëpërmjet Facebook-ut. Pas postimit të tortës së datëlindjes

Presidenti i Federatës së Futbollit Serb: Kemi biseduar me Platini për vendimin e UEFA

Presidenti i Federatës së Futbollit Serb: Kemi biseduar me Platini për vendimin e UEFA

"Biseduam me Mishell Platini, President i Asociacionit Evropia të Futbollit (UEFA). Ai na tha se Komisioni Disiplinor i UEFA-s të enjten do të marrë vendim të drejtë për dënimet në incidentet dhe ndërprerjen e ndeshjes Serbi - Shqipëri më 14 tetor në Beograd"-, tha Tomislav Karaxhiç,

FSHF çon dosjen në UEFA, Shqipëria kërkon 3 pikët

FSHF çon dosjen në UEFA, Shqipëria kërkon 3 pikët

Federata Shqiptare e Futbollit ka përgatitur dosjen e plotë me pamjet filmike, fotot dhe të gjitha faktet rreth ngjarjes së Beogradit, e cila do t`i dorëzohet Komisionit të Disiplinës pranë UEFA-s. Pasi është konsultuar me studion e tyre të avokatisë, FSHF i është drejtuar edhe dy stu

No Pic available

Dosja e Shqipërisë mbërrin në UEFA. Armando Duka kryeson palën shqiptare

Kreu i FSHF-së, Armand Duka, ka vendosur që të kryesojë personalisht delegacionin e përbërë nga juristë shqiptarë e të huaj që do të mbrojnë çështjen e Kombëtares kuqezi në Zvicër.Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ndodhet në Zvicër së bashku me juri

Platini: Serbia dhe Shqipëria nuk ishin në kushte lufte para ndeshjes

Platini: Serbia dhe Shqipëria nuk ishin në kushte lufte para ndeshjes

Vazhdon të befasojë me deklaratat e tij kreu i UEFA-s, Mishel Platini. Si të mos i bënte fare përshtypje dhuna e huliganëve të Beogradit, por thjesht i prekur nga shfaqja e flamurit të Shqipërisë autoktone mbi Beograd, ai nuk nguroi të dënonte këtë të fundit. Por nuk ka qenë i befas

Serbi-Shqipëri, do të riluhet në Selanik?

Serbi-Shqipëri, do të riluhet në Selanik?

Kryebashkiaku i Selanikut, Yiannis Boutaris, thotë se i është sugjeruar që ndeshja e futbollit mes Serbisë dhe Shqipërisë të luhet në qytetin e dytë më të madh të Greqisë. Kjo ndeshja u ndërpre në 42', në Beograd, por para se të jepet vendimi zyrtar, duket se UEFA ka menduar diçk

Haxhinasto: Gjermania, partner kryesor në investimet në sektorin e ujit

Haxhinasto: Gjermania, partner kryesor në investimet në sektorin e ujit

Gjermania është fokusuar në ato sektorë, të cilët sjellin një impakt shumë të madh në zhvillimin e vendit, në dhënien e shërbimeve cilësore publike, ku midis të tjerave uji zë një vend të veçantë, ku 30 për qind e investimeve kanë shkuar për fushën e ujit. Kështu u shpreh d

Vendimi, Serbi-Shqipëri do të ri-luhet në fushë asnjanëse dhe pa tifozë

Vendimi, Serbi-Shqipëri do të ri-luhet në fushë asnjanëse dhe pa tifozë

Shqipëria dhe Serbia do të gjobiten rëndë, pas dhunës që shpërtheu në stadiumin e Beogradit dhe që solli më pas ndërprerjen e ndeshjes kualifikuese "Euro 2016". Një nga anëtarët e Komisionit të Disiplinës në UEFA, i cili është njëkohësisht edhe Sekretari i Përgjithshëm i Fede

Depozitat në banka, sa të sigurta janë?

Depozitat në banka, sa të sigurta janë?

Depozitat e qytetarëve në bankat që operojnë në Shqipëri, tani bëhen edhe më të sigurta. E kjo falë një kredie prej 100 milionë eurosh nga Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) e cila do të vihet pikërisht në përdorim në një rast të tillë. Duke siguruar në këtë

Haxhinasto: Qëndrueshmëria e sistemit të ujësjellësave lidhet me menaxhimin

Haxhinasto: Qëndrueshmëria e sistemit të ujësjellësave lidhet me menaxhimin

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Edmond Haxhinasto mori pjesë sot në aktivitetin e organizuar me rastin e Ditës së Bashkëpunimit Shqipëri-Gjermani, ku prezantoi disa nga strategjitë dhe sfidat me të cilat perballet sektori i ujësjllës - kanalizime. Si do të vlerësohej nga j

Makina bie në greminë, humb jetën kryekomunari

Makina bie në greminë, humb jetën kryekomunari

Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Moglicë - Lozhan, si pasojë e të cilit nje person ka vdekur dhe dy të tjerë janë lënduar. Paraprakisht thuhet se personi që ka humbur jetën quhet Astrit Bici dhe është kryetari i komunës Lenie në Gramsh. Nuk dihet ende identiteti i të plagosur

Seleksionohen kandidatet për Bankën e Shqipërisë

Seleksionohen kandidatet për Bankën e Shqipërisë

Procesi i plotësimit te vendeve vakant per anëtar te Këshillit Mbikëqyrës te Bankës se Shqipërisë do te përfundoje gjate muajit nëntor, ndërkohë nuk ka ende një afat se kur do te zyrtarizohet emri i kandidatit për Guvernator. Pas përfundimit te aplikimeve te kandidateve pranë Kryemi

Hoxhaj uron Bushatin me rastin e zgjedhjes së Shqipërisë anëtare e Këshillit të të Drejtave të Njeriut të OKB-së

Hoxhaj uron Bushatin me rastin e zgjedhjes së Shqipërisë anëtare e Këshillit të të Drejtave të Njeriut të OKB-së

Prishtinë, 21 tetor 2014 - Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, i ka dërguar një telegram urimi ministrit të Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, me rastin e zgjedhjes për herë të parë të Shqipërisë anëtare e Këshillit të të Drejtave të Njeri

Shtyrja e vizitës së Ramës në Beograd/ Hoffmann: Në rrethana fatkeqe është dicka e zgjuar

Shtyrja e vizitës së Ramës në Beograd/ Hoffmann: Në rrethana fatkeqe është dicka e zgjuar

Shtyrja e vizitës së Kryeministrit Edi Rama në Beograd është cilësuar nga Ambasadori gjerman në Tiranë Helmut Hoffmann si një përpjekje e të dy vendeve për qetësim të situatës dhe pajtim. Ndërsa e konsideroi si të rëndësishme një vizitë të tillë, diplomati gjerman tha se ësh

Debate në Komisionin e Sigurisë për Kodin Rrugor, Braho: Jo arnime të ligjit

Debate në Komisionin e Sigurisë për Kodin Rrugor, Braho: Jo arnime të ligjit

Pas debateve dhe kundërshtimeve që anëtarët e Komisionit të Ligjeve i bënë ndryshimeve të propozuara nga Qeveria në Kodin Rrugor, ishte Komisioni parlamentar i Sigurisë që është përfshirë nga debatet mbi draftin e paraqitur. E ndërsa përfaqësuesi i Ministrisë së Transporteve ka

Kodi Rrugor, deputetët e maxhorancës kundërshtojnë gjobat e larta

Kodi Rrugor, deputetët e maxhorancës kundërshtojnë gjobat e larta

Ndryshimet në Kodin Rrugor, që parashikojnë ashpërsimin e masave për drejtuesit e mjeteve dhe kryesisht rastet e kalimit me semafor të kuq, u miratua sot në parim në komisionin parlamentar të Sigurisë. Kryetari i komisionit Spartak Braho propozoi kthimin mbrapsht të pr/ligjit, duke u shp

Dade-Casini, nxitje e bashkëpunimit parlamentar

Dade-Casini, nxitje e bashkëpunimit parlamentar

Kryetarja e komisionit të Jashtëm, Arta Dade u takua sot me kryetarin e komisionit të Jashtëm të Senatit italian, Pier Ferdinando Casini, i cili ndodhet në Shqipëri në kuadrin e Forumit të përbashkët italo-shqiptar, i organizuar nga ambasada italiane në Tirane.Sipas njoftimit për shtyp

Mesila Doda: Opozita të kthehet në parlament, nuk mund të flasin karriget bosh

Mesila Doda: Opozita të kthehet në parlament, nuk mund të flasin karriget bosh

Deputetja e PD-së, Mesila Doda u bëri thirrje kolegëve të saj demokratë nga qyteti I Elbasanit që të rikthehen në parlament. Sipas Dodës, opozita duhët që ta zhvillojë detyrën e saj brenda parlamentit dhe jo në foltoret e selisë së PD. "Karriget bosh nuk flasin, duhet që opozita t

Shqipëria, për herë të parë anëtare e Këshillit të të Drejtave të Njeriut të OKB

Shqipëria, për herë të parë anëtare e Këshillit të të Drejtave të Njeriut të OKB

Shqipëria u zgjodh sot për herë të parë anëtare e Këshillit të të Drejtave të Njeriut (KDNJ) me 176 në zgjedhjet e mbajtura në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së në Nju Jork. KDNJ është një organ ndër-qeveritar i OKB-së, 47 vendet anëtare të të cilit janë përgjegjëse pë

PD propozon marrëveshjen për tu kthyer në Kuvend

PD propozon marrëveshjen për tu kthyer në Kuvend

Partia Demokratike i propozon mazhorancës një marrëveshje me garanci dhe mbikqyrje nga ndërkombëtarët si kushtin për tu rikthyer në sallën e Kuvendit. Në një deklaratë për mediat, Kryetari i Grupit Parlamentar të PD-së Edi Paloka sqaroi se përmes kësaj marrëveshjeje, mazhoranca du

Modelja e famshme zhvishet për të reklamuar të brendshmet

Modelja e famshme zhvishet për të reklamuar të brendshmet

Modelja e famshme Emily Ratajkowski ka treguar trupin e saj në superfomë në disa foto që ka publikuar në Instagram. Bukuroshja në sajë të reklamës për veshmbathjet Calvin Klein është shfaqur topless dhe më në seksi se kurrë. "Another CK back by popular demand"-ka shkruar ajo në foto

Kur Ministria e Rinisë dhe ajo e Sportit pozojnë bashkë

Kur Ministria e Rinisë dhe ajo e Sportit pozojnë bashkë

"Me Lindita Nikolla në maratonën e Jetës", ka qenë kjo diçiturë e një fotoje, që ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë ka postuar ditën e djeshme në faqen e tij zyrtare të Facebook përkrah ministres Lindita Nikolla, ku të dy sëbashku kanë marrë pjesë në maratonë në shenjë

Eliada Ahmeti, modelja shqiptare në Greqi

Eliada Ahmeti, modelja shqiptare në Greqi

Eliada Ahmeti, modelja shqiptare që jeton në Greqi është me origjin nga Elbasani. Eliada një vajzë simpatike dhe mbi të gjitha një modele me sharm, jeton për 18 vite në Greqi bashkë me familjen. Eliada merret me modeling në Greqi për 7 vjet, ndërsa para dy vitesh fitoi çmimin "Miss P

Një bukuroshe greke (FOTO)

Një bukuroshe greke (FOTO)

Georgia Salpa është 29 vjeçe dhe në fillim të këtij viti u radhit si një ndër femrat më seksi në planet sipas revistës FHM. Georgia ka ekspozuar edhe njëherë linjat e saj mesdhetare në kalendarin e të brendshmeve. Georgia Salpa ka lindur në Greqi, por ka një karrierë ndërkomb

A është kjo aktorja më transparente?

A është kjo aktorja më transparente?

Aktorja 37 vjeçare amerikane Maitland Ward nuk i lë aspak vend fantazisë. E ftuar nga stilisti J.Loren për të sfiluar me modelet e rinj të fustanëve superseksi, aktorja Ward ka shfaqur pjesët më interesante të trupit të saj. Ward ka qenë e veshur me një fustan të errët supertransp

Kalendari