Koha TV

Artikujt e fundit ne sistemin tone
No Pic available

asdfasdasdfa

asdfasdfas

No Pic available

I superkerkuari Dajti vret 4 police dhe 1 civil

Kater efektiva te forcave speciale dhe nje person tjeter kane mbetur te vdekur. Ngjarja me bilanc tragjik dhe e parregjistruar me pare per policine shqiptare ka ndodhur gjate nje aksioni te forcave speciale, ku kerkohej arrestimi i super te kerkuarit Dritan Dajti. E gjithe skena e tmerrshme e krimi

No Pic available

Shenja pozitive ne ekonomine europiane

Ekonomia boterore po shfaq shenja te rimekembjes, megjithate duhet ende kujdes , pasi zona e pasigurise ende nuk ka kaluar.Ka qene ky konstatimi i kreut te bankes qendrore europiane , Zhan Klond Trishe.Nderkaq ekonomite me te medha Europiane ne raportet per muajin korrik, kane shfaqur shenja poziti

No Pic available

Deklarata e Policise se Shtetit

Pas ngjarjes tragjike, te vrasjes se 4 efektivave te policise, nga i shume kerkuari Dritan Dajti, Policia e Shtetit ka sqaruar ne versionin zyrtar, operacionin policor dhe reagimin e te shumerkuarit Dritan Dajti. Sipas zedhenesit te policise se shtetit Klodian Branko, i kerkuari Dajti tashme ndodhet

No Pic available

Tbilisi, kujtohet 1 vjetori i luftes

Rusia dhe Gjeorgjia kane perkujtuar 1 vjetorin e konfliktit qe u ndez per shkak te rajonit separatist te Osetise se Jugut. Ne Tbilisi gjeorgjanet kane mbajtur nje minute heshtje para parlamentit, ndersa ne Moske, rreth 100 komuniste ruse kane protestuar para ambasades amerikane duke denoncuar mbesht

No Pic available

Kush eshte Dritan Dajti?

I shume kerkuari i drejtesise shqiptare Dritan Dajti eshte sjelle nen masa te jashtezakonshme ne spitalin e burgut ne Tirane. TV Koha sjell per shikuesit pamjet ekskluzive te mberritjes se Dajtit ne kete spital, ndersa ende nuk dihet gjendja e tij shendetesore. Dajti u be personazh teper i njohur pa

No Pic available

Ulet papunesia ne SHBA

Ne muajin korrik papunesia ne SHBA ka pesuar nje renie te lehte. Sipas raportit me te fundit te Departamentit te Punes papunesia u fiksua ne shifren ne 9.4%. Rezultatet te lene te shpresosh per nje rimekembje te ekonomise tha presidenti Barak Obama duke nenvizuar se mbetet ende shume pune per te be

No Pic available

4 policet shpallen deshmore te atdheut

Qeveria merr vendimin per shpalljen “Deshmore te Atdheut” te kater policeve te vrare ne Durres. Kryeministri Berisha pasi ka shprehur ngushellime per familjet e viktimave ka paralajameruar se dita e shtune do te jete Dite Zie Kombetare. Sot do te nderpriten te gjitha aktivitetet zyrtare ndersa c

No Pic available

Shenja pozitive ne ekonomine amerikane

Presidenti amerikan Barack Obama sheh shenja inkurajuese per nje tendence pozitive ne ekonomi.Kuota e papunesise qe shenoi nje renie te lehte dhe te dhena te tjera ekonomike tregojne, se SHBA- mund ta kete lene pas me te keqen, tha Obama. "Por ka ende shume pune per te bere. Per rimekembje te ve

No Pic available

Qytetaret solidarizohen me policine

Qytetaret shqiptare, jane sot prane familjeve te 4 uniforave blu, te vrare ne perpjekje me krimin.Ata solidarizohen me uniformat blu, dhe njekohesisht shprehen se krimi duhet luftuar me force nga strukturat e specializuara te policise.

No Pic available

Kush mban pergjegjesi per masakren?

Ajo qe ndodhi ne Durres eshte ngjarja me e rende qe ka goditur ndonjehere forcat e rendit. Por a mund te parandalohej nje goditje e tille. Nje analize e ftohte e ngjarjes nxjerr disa nga ”gabimet” e uniformave blu ne realizimin e aksionit.

No Pic available

Indonezi,vritet terroristi

Policia indoneziane gjate nje operacioni te suksesshem ne ishullin Xhava ka vrare njerin nga terroristet me te rrezikshem i cili konsiderohet pergjegjes per disa nga atentatet me te pergjakshme te viteve te fundit ne Indonezi.Mes tyre eshte atentati i Balit ne 2002 ku humben jeten 202 persona dhe ai

No Pic available

Shtohen semundjet reumatizmale

Me shume se gjysma e popullsise ne Shqiperi, vuan nga semundja e reumatizmes.Shkaqet sipas mjekeve jane te ndryshme duke filluar nga kushtet klimaterike, lageshtia e ajrit ne ambjentin rrethues.Ndersa nje kure shume e efekteshme per kurimin e reumatizmes eshte ekspozimi i njeriut ne rrezet e diellit

No Pic available

Lamtumira e fundit per 4 policet

Te afermit miqte, koleget dhe kreret me te larte te shtetit por dhe qytetare te thjeshte u kane dhene lamtumiren e fundit kater policeve qe u ndane nga jeta ne perballje me krimin nje dite me pare ne Durres.Rradhe e gjate per tu ndare me Fatosin, Saimirin, Kastriotin dhe Altinin.I gjithe shteti dhe

No Pic available

Katastrofe ekologjike ne jug te Frances

Nje rezerve natyrore ne jug te Frances eshte mbuluar nga nafta.Autoritetet franceze kane akuzuar shoqerine qe ka nen administrim impiantin qe furnizon me nafte Francen, Zvicren e Gjermanine si pergjegjese per katastrofen ekologjike.Operacionet per bonifikimin e zones vazhdojne.

No Pic available

Volejboll,nje tjeter kuqezi zgjedh Zvicren

Adriatik Kajtazi eshte nje tjeter volejbollist i kombetares shqiptare, pas Dritan Çukosm, qe do te luaje ne kampionatin zviceran. 22-vjeçari do te luaje per nje sezon me skuadren Palavolo Lugano, e cila synon kreun e renditjes per sezonin e ardhshem.

No Pic available

Arabia Saudite vendos marredhenie me Kosoven

Republika e Kosoves dhe Mbreteria e Arabise Saudite kane vendosur marredhenie diplomatike, ka bere te ditur Ministria e puneve te Jashtme te Kosoves.Protokollin per vendosjen e marredhenieve diplomatike e kane nenshkruar i ngarkuari me pune ne ambasaden e Kosoves ne Shtetet e Bashkuara, Avni Spahiu

No Pic available

Metalurget kercenojne serish me greve urie

Edhe nje here metalurget e uzines se ferrokromit ne Burrel, kane ngritur zerin per investime nga firma qe e ka me konncesion uzinen.Nepermjet krereve te konfederates se qarkut Diber, punetoret apelojne prane pushtetit qendror dhe lokal, pasi me kete uzine lidhet fati i 110 punetoreve.Ne rast te mos

No Pic available

Policia arreston bashkepunetorin e Dajtit

Fill pas ngjarjes se rende strukturat e specializuara te policise jane vene ne levizje per zbardhur emrat e bashkepuntoreve te Dritan Dajtit.Njeri prej tyre eshte arrestuar gjate nates nga forcat e policise se kryeqytetit.21 vjecari Elvis Karoli dyshohet ta kete ndihmuar te superkerkuarin per ti shp

No Pic available

Iran,nis procesi i dyte ndaj opozitareve

Me shume se gjysma e popullsise ne Shqiperi, vuan nga semundja e reumatizmes.Shkaqet sipas mjekeve jane te ndryshme duke filluar nga kushtet klimaterike, lageshtia e ajrit ne ambjentin rrethues.Ndersa nje kure shume e efekteshme per kurimin e reumatizmes eshte ekspozimi i njeriut ne rrezet e diellit

No Pic available

Ferrari kerkon nje skuader endrrash

Formula 1 eshte duke projektuar qe çdo skuderi te garoje me tre makina ne sezonin e ardhshem.Kjo do t’i jepte mundesine piloteve te tille si Kubika, Haidfild, Pike te mbetur pa skuderi apo Zhak Villnev e kampionit te rellit Sebastian Leb qe te garonin ne Formulen 1.Ndersa per Ferrarin, me emra te

No Pic available

Shqiperia ne zi

Sot Shqiperia eshte ne dite zie, ne kujtim te 4 punonjesve te policise te vrare ne krye te detyres.Ne oren 12 eshte mbajtur 1 minute heshtje, kudo ne institucione shteterore,ndersa flamujt u ulen ne gjysme shtize.

No Pic available

Medvedev do te vizitoje Beogradin

Ambasadori i Rusise ne Beograd, Aleksander Konuzin njoftoi dje se vizita e paralajmeruar e presidentit Dimitri Medvedev ne Serbi ka nje rendesi te veçante.Sipas diplomatit rus, vizita ne fjale do te shenoje nje kthese ne marredheniet mes dy vendeve.Ajo zhvillohet ne prag te gjyqit te Hages kunder p

No Pic available

Serish radhe ne doganen e Kakavijes

Rritet fluksi i emigranteve ne doganen e Kakavijes.Per rrjedhoje jane rikthyer serish radhet e njerzve dhe te automjeteve.Ne oret e para te mengjesit.Korrespondenti i televizionit koha raporton se emigrantet shqiptare jane detyruar te presin per te disa ore ne radhe per shkak te ritmit te ngadalte

No Pic available

Tritol fabrikes se cimentos

Nje sasi eksplozivi ka shperthyer, prane fabrikes se cimentos ne Fushe-Kruje.Lenda shperthyese, ka qene e vendosur ne nje automjet i cili eshte shkaterruar, ndera trasnportieri i cili ishte fare prane vendit te shperthimit nuk ka pesuar deme.Mesohet se puna ne fabriken e cimentos vazhdon normalisht.

No Pic available

Britania ne Afganistan edhe per 40 vite

Britania e Madhe mund ta mbaje prezencen e saj ushtarake ne Afganistan deri ne vitin 2050.Gjenerali Dejvid Ricards qe ne fund te muajit do te marre komanden e trupave britanike ne kete vend deklaroi ne nje interviste dhene per TAJMS se vendi i tij do te impenjohet ne disa fusha ne Afganistan si ne r

No Pic available

Juventus humbet me Vijareal

Per Juventusin vjen humbja e pare e thelle nen drejtimin e trajnerit Ferrara.Miqesorja kunder Vijarealit e zhvilluar ne Salerno eshte mbyllur me suksesin 4-1 te spanjolleve qe kane zoteruar fushen e lojes per pjesen me te madhe te kohes.Per spanjollet kane shenuar Kaxorlas, Nilmar dhe Pires dy gola.

No Pic available

PS kunder Berishes

Deputeti i Partise Socialiste Eduart Shalsi kundershtoi vendimin e qeverise Berisha per kthimin e tokave pushtetit vendor ne rast se nuk punohen. Shalsi akuzoi kryeministrin per paaftesi dhe per mungesen e vullnetit politik ne ndihme te fshatareve bujq.

No Pic available

Klinton mbeshtet qeverine e Somalise

Sekretarja amerikane e shtetit, Hilari Klinton premtoi zgjerim te mbeshtetjes se SHBA per qeverine e Somalise, ndersa ajo eshte e impenjuar kunder ekstremisteve islamike qe mendohet se jane te lidhur me Al-Kaeden. Keto komente zonja Klinton i beri gjate vizites ne Somali, ne kuader te turneut te

No Pic available

KQZ miraton buletinin per zgjedhjet

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi dje per strukturen e buletinit te zgjedhjeve per Kuvendin e Shqiperise 2009. Anetaret e komisionit shqyrtuan projekt vendimin e ketij buletini ku perfshihen edhe sugjerimet per pika te ndryshme te proçesit zhgjedhor. Nje nga anetaret si dhe perfaqesues ligjor

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama