Panorama

Artikujt e fundit ne sistemin tone
Edmond Budina rikthehet pas 2 javësh tek sheshi i Teatrit: Gëzoj shëndet të plotë. Isha në burg të detyruar, nuk them se skam qenë i infektuar, por

Edmond Budina rikthehet pas 2 javësh tek sheshi i Teatrit: Gëzoj shëndet të plotë. Isha në burg të detyruar, nuk them se skam qenë i infektuar, por

Aktori Edmond Budina është rikthyer pas 2 javësh vetëkarantinim tek sheshi i Teatrit duke theksuar se nuk dyshon që u infektua por akuzon Ramën që i publikoi emrat. Sipas Budinës është skandaloze që një kryeministër u mor me dy veta kurse thekson se Shqipëria tashmë është 16 galakti

No Pic available

Frikë për rritjen e sëmundjeve që kalojnë nga kafshët tek njeriu, Kombet e Bashkuara apel: Të ndërmerren veprime për mbrojtjen e jetës së egër, në të kundërt

Sëmundjet zoonotike, që kalojnë nga kafshët te njerëzit, po rriten dhe do të vazhdojnë ta bëjnë këtë nëse nuk ndërmerren veprime për të mbrojtur jetën e egër dhe ruajtjen e mjedisit, kanë paralajmëruar ekspertët e Kombeve të Bashkuara. Ata fajësojnë  kërkesën e lartë për

Ngjarja horror në Kombinat/ Ka grupe satanike që qarkullojnë në Shqipëri- Flet pastori Akil Pano: Mund të jenë shndërruar edhe në

Ngjarja horror në Kombinat/ Ka grupe satanike që qarkullojnë në Shqipëri- Flet pastori Akil Pano: Mund të jenë shndërruar edhe në

Pastori Akip Panom, ndërsa foli për ngjarjen e rëndë në Kombinat, ku nëne bijë u vetëflijuan duke besuar tek ringjallja, tha se në Shqipëri ka grupe satanike që qarkullojnë. Në emisionin Open, ai u shpreh se grupe të tilla mund të kenë ndikuar edhe familjen Josifi, ndërsa shtoi se a

Sëmundja më e tmerrshme që kam parë- Shefja e Infektivit: Skam menduar asnjëherë që Covid po ikte nga Shqipëria, duhet ndryshuar mënyra e jetesës

Sëmundja më e tmerrshme që kam parë- Shefja e Infektivit: Skam menduar asnjëherë që Covid po ikte nga Shqipëria, duhet ndryshuar mënyra e jetesës

Shefja e Shërbimit Infektiv, Najada Çomo, tha se koronavirusi është një ndër sëmundjet më të tmerrshme që kam parë gjatë gjithë viteve të mia të punës”. E ftuar në emisionin Open, Najada Çomo u shpreh se nuk ka menduar kurrë se COVID-19 po largohej nga Shqipëria, ndërsa th

Përlotet në studio shefja e Infektivit, flet për momentin më të vështirë nga pandemia e Covid-19

Përlotet në studio shefja e Infektivit, flet për momentin më të vështirë nga pandemia e Covid-19

Shefja e Shërbimit Infektiv, Najada Çomo, është përlotur teksa ka folur për momentet më të vështira gjatë punës në Infektiv, ku janë të shtruar dhjetëra pacientë të infektuar me koronavirus. Në studion e Open, Çomo u shpreh se për të ka qenë shumë e vështirë të njoftojë fa

Transmetueshmëria e koronavirusit sulet gjatë verës- Najada Çomo: Ka pasur edhe mes mjekëve, besonin se COVID-19 nuk ekzistonte

Transmetueshmëria e koronavirusit sulet gjatë verës- Najada Çomo: Ka pasur edhe mes mjekëve, besonin se COVID-19 nuk ekzistonte

Shefja e Shërbimit Infektiv, Najada Çomo tha se lajmi se transmetueshmëria e koronavirusit ulet gjatë verës, është i rremë. Në emisionin Open, Çomo u shpreh se gjatë verës, përkundrazi gjendja shëndetësorë agravohet më tej, për shkak të temperaturave të larta. Ndërkohë, duke u

Analiza e BIRN/ Si Qeveria i vuri flakën ligjit për të miratuar inceneratorin e Tiranës. Ekspertët: Ne na del që po i paguajmë plehrat si frëngu pulën

Analiza e BIRN/ Si Qeveria i vuri flakën ligjit për të miratuar inceneratorin e Tiranës. Ekspertët: Ne na del që po i paguajmë plehrat si frëngu pulën

  Në gushtin e nxehtë të verës së vitit 2017 pas një beteje elektorale të lodhshme që solli dhe fundin e koalicionit mes Partisë Socialiste dhe LSI, ministri i Mjedisit Lefter Koka firmosi një kontratë koncesioni me kompaninë Integrated Energy BV për rehabilitimin e venddepozitimi

Sezoni turistik/ Ministri Klosi: Në mes të korrikut charter-a nga Polonia, fundi i këtij muaji dhe gushti do jenë të Vlorës

Sezoni turistik/ Ministri Klosi: Në mes të korrikut charter-a nga Polonia, fundi i këtij muaji dhe gushti do jenë të Vlorës

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi tha se pas Bjellorusisë dhe Ukrainës, në mes të korrikut priten dhe chartera-t nga Polonia. Në një intervistë në Vlorë për gazetarin Sokol Balla të Real Story në Neës24, Klosi thotë se fundi i korrikut dhe gushti do të jenë të Vlorës i cili është

No Pic available

Rritet ndjeshëm numri i personave të infektuar me koronavirus në SHBA, shkon në mbi 130 mijë numri i viktimave

Në SHBA numri i të vdekurve si pasojë e koronavirusit i tejkaloi të 130 mijë vetët të hënën, ndërsa vendi po përballet me një rritje të konsiderueshme të infeksioneve. Shkalla e përgjithshme e vdekjeve në SHBA ka pasur një prirje drejt rënies, pavarësisht infeksioneve të reja që

Kemi paguar aq taksa sa të kemi aspiratorin tonë personal- Mjeku urolog: Kur të jem rëndë nuk dua të ma bëni tamponin Do kem infektuar gjithë lagjen

Kemi paguar aq taksa sa të kemi aspiratorin tonë personal- Mjeku urolog: Kur të jem rëndë nuk dua të ma bëni tamponin Do kem infektuar gjithë lagjen

Mjeku urolog, Artan Koni ka reaguar për situatën e krijuar nga koronavirusi në vend. Kirugu ka kritikuar zyrtarët e ISHP-së për numrin e ulët te testimeve që po kryhen në Shqipëri, duke thënë se jemi të fundit në rajon. “Gjate 3 muajve te fundit kemi dëgjuar nga ISHP-ja se nuk k

Aksident i rëndë/ Makina përplas murin dhe merr përpara dy këmbësorë në trotuar. Humb jetën në spital 28-vjeçarja

Aksident i rëndë/ Makina përplas murin dhe merr përpara dy këmbësorë në trotuar. Humb jetën në spital 28-vjeçarja

Një 28-vjeçare ka humbur jetën pasditen e sotme në Shkodër, dhe një person tjetër ka mbetur i plagosur, si pasojë e një aksidenti rrugor. Policia bën me dije se aksidenti ndodhi rreth orës 17:20, në rrugën Shkodër-Bardhaj, ku një automjet humbi kontrollin dhe u përplas me një mur, e

Dishepujt e fundit të Stalinit janë në Shqipëri- Patozi: Ta çlirojmë vendin nga mentaliteti i ndyrë për zgjedhjet. Ja trinomi kryesor që jep zgjidhje për një reformë të qenësishme

Dishepujt e fundit të Stalinit janë në Shqipëri- Patozi: Ta çlirojmë vendin nga mentaliteti i ndyrë për zgjedhjet. Ja trinomi kryesor që jep zgjidhje për një reformë të qenësishme

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, thotë se trinomi Listat e hapura, korrektimi kombëtar dhe depolitizmi i komisioneve, është e vetmja që jep zgjidhje për një reformë zgjedhore “të qenësishme”. Me një shënim në facebook, Patozi citon edhe një shprehje të Stalinit,

Zbulohet nekrologjia e shkruar nga vetë Ennio Morricone: Unë kam vdekur, po iki pa ju shqetësuar. Për ty lamtumirën më të dhimbshme

Zbulohet nekrologjia e shkruar nga vetë Ennio Morricone: Unë kam vdekur, po iki pa ju shqetësuar. Për ty lamtumirën më të dhimbshme

Kompozitori me famë botërore, Ennio Morricone është ndarë mbrëmë nga jeta në moshën 91-vjeçare. Vetë Ennio Morricone ka lënë një letër emocionuese, ku vendosi të njoftojë me fjalët e tij ndarjen nga jeta. Nekrologjia e shkruar me dorën e Ennio Morricones është publikuar nga Che

Thaçi donte ti jepte Serbisë territorin e Mitrovicës- Spartak Ngjela: Tradhti kombëtare, fenomeni që mban emrin e Esad Pashë Toptanit. Vetëm një injorant.

Thaçi donte ti jepte Serbisë territorin e Mitrovicës- Spartak Ngjela: Tradhti kombëtare, fenomeni që mban emrin e Esad Pashë Toptanit. Vetëm një injorant.

Nga Spartak Ngjela Ish këshilltari për Sigurimin Kombëtar i presidentit Trump në Uashington, John Bolton, deklaroi se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pasur si qëllim t’i jepte Serbisë territorin shqiptar më cilësor: Mitrovicën. Vetëm një injorant që nuk e njeh historinë e

No Pic available

Autobusi përplas 17-vjeçarin me biçiletë, dërgohet me urgjencë në spital

Një 17-vjeçar ka mbetur i plagosur pasditen e sotme në Tiranë, si pasojë e një aksidenti rrugor. Policia e Shtetit bën me dije se aksidenti ndodhi në rrugën Dedë Gjo Luli, rreth orës 18:35, ku një autobus ka përplasur 17-vjeçarin me inicialet G.R., i cili po lëvizte me biçikletë. A

Pas 10 qershorit situata në Shqipëri u përkeqësua- Zëri i Amerikës: Problematike mbetet situata në spitalin Infektiv

Pas 10 qershorit situata në Shqipëri u përkeqësua- Zëri i Amerikës: Problematike mbetet situata në spitalin Infektiv

Në Shqipëri, një tjetër mjek humbi jetën si pasojë e koronavirusit. Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot se doktor Hysni Shkjau, 69 vjeç, nuk e fitoi dot betejën me virusin e rrezikshëm, megjithë përpjekjet e jashtëzakonshme të stafit të infektivit për kolegun e tyre. Ai luftonte p

Çdo neglizhencë, ka kosto shumë të rënda- Presidenti Meta: Dy prioritetet kryesore për të cilat duhet të angazhohemi të gjithë

Çdo neglizhencë, ka kosto shumë të rënda- Presidenti Meta: Dy prioritetet kryesore për të cilat duhet të angazhohemi të gjithë

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, thotë se përballimi me sukses i COVID-19 dhe plotësimi i 15 kushteve për çeljen e negociatave me BE, janë dy prioritete kryesore në vend, për të cilat duhet të angazhohen të gjithë. Me një shënim në facebook, Presidenti shkruan se çdo neglizhencë në këto

Rikthim i të larguarve në PD? Ka një vullnet real për të bashkuar energjitë opozitare- Besnik Mustafaj flet për bisedën me Bashën

Rikthim i të larguarve në PD? Ka një vullnet real për të bashkuar energjitë opozitare- Besnik Mustafaj flet për bisedën me Bashën

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, ka folur për hapjen e PD duke zbuluar edhe disa biseda personale me kreun e PD, Lulzim Basha lidhur me këtë proces. I ftuar në rubrikën Opinion, Mustafaj shprehet se prirja e kreut të PD, është të hapë garën për deputetë, por jo që të larguarv

Gjobë, mbyllje biznesi dhe ndjekje penale- Policia paralajmëron sipërmarrësit që shkelin masat Anti-Covid

Gjobë, mbyllje biznesi dhe ndjekje penale- Policia paralajmëron sipërmarrësit që shkelin masat Anti-Covid

  Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka deklaruar sot se janë dyfishuar grupet e inspektimit në zonat bregdetare për zbatimin e masave dhe protokolleve anti-COVID, për të kufizuar përhapjen e infeksionit. Gjatë inspektimit në Durrës, bashkë me drejtorin e Përgjithshëm t

Organizuan COVID-19 party- Berisha denoncon deputetët e PS: Rregullat kundër koronavirusit nuk zbatohen parlamentarët. Festojnë gju më gju me

Organizuan COVID-19 party- Berisha denoncon deputetët e PS: Rregullat kundër koronavirusit nuk zbatohen parlamentarët. Festojnë gju më gju me

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar deputetët e maxhorancës dhe zyrtarët lokal ku sipas tij nuk respektojnë rregullat kundër COVID-19. Berisha ka publikuar disa fotot të deputetëve të PS-së, të cilët sipas tij janë mbledhur sëbashku gju më gju, për të festuar. Ndërkohë që sip

No Pic available

Ngjarja horror në Kombinat/ Flet ish-kreu i Kulteve: Prokuroria të rihapë dosjet e vetëvrasjeve të minorenëve. Duhen përmirësime ligjore. Hetimi zbuloi

Ish-kreu i Komitetit Shtetëror të Kulteve, Ilir Kulla i ftuar në rubrikën “Opinion në News24 ka thënë se ngjarje e vetëflijimit në Kombinat të Tiranës, të  Zhaneta Josifit bashkë me dy vajzat është më e rëndë se ngjarjet seri që ndodhën në Shqipëri 15 vite më parë po

Rekomandim urgjent!- Eksperti i Shëndetit Publik thirrje qytetarëve: Mbatja e maskës nuk mjafton, duhet

Rekomandim urgjent!- Eksperti i Shëndetit Publik thirrje qytetarëve: Mbatja e maskës nuk mjafton, duhet

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho i ka bërë thirrje personave mbi moshën 65-vjeç që të shmangin përdorimin e transportit urban. Dasho ka komentuar fotot që qarkullojnë në rrjetet sociale, ku qytetarët e shumtë janë dyndur në autobuzat e linjave kryeqytetase për të shkuar në

Shkrepja e rrallë e Adriatikut/ Si u realizua fotografia interesante e vitit 1907, në Durrës nga fotografi i Nolit e Gurakuqit

Shkrepja e rrallë e Adriatikut/ Si u realizua fotografia interesante e vitit 1907, në Durrës nga fotografi i Nolit e Gurakuqit

Dihet se Durrësi është një nga qytetet më të vjetra shqiptare, i cili është themeluar në vitin 627 para Krishtit (Fjalor Enciklopedik-Baçhus, Tiranë, 2002-f.169). Po ashtu, pranohet se “Durrësi është qyteti-port më i hershëm në brigjet lindore të Adriatikut”(Hava-Sali H

Historiani zbulon sekretet e Luftës: Tito solli në Shqipëri Miladinin dhe Dushanin, si e prishi Marrëveshjen e Mukjes

Historiani zbulon sekretet e Luftës: Tito solli në Shqipëri Miladinin dhe Dushanin, si e prishi Marrëveshjen e Mukjes

Ishte viti 1941, kur udhëheqësi komunist jugosllav, Josip Broz Tito, nisi në Shqipëri emisarët e tij, si fillim instruktorin Miladin Popoviç, me detyrën e organizimit të lëvizjes së rezistencës e më vonë Dushan Mugoshën, të cilët themeluan Partinë Komuniste Shqiptare. ENVERI ME MILA

Koronavirusi sështë çudi që zgjat tre ditë, ekziston dhe merr jetë- Brataj me mesazh të fortë: Mos mendoni se jeni të paprekshëm. Respektoni këto 5 rregulla

Koronavirusi sështë çudi që zgjat tre ditë, ekziston dhe merr jetë- Brataj me mesazh të fortë: Mos mendoni se jeni të paprekshëm. Respektoni këto 5 rregulla

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka dalë me një mesazh të fortë për qytetarët, ku thotë se koronavirusi nuk është çudi që zgjat tre ditë, por një sëmundje që merr jetë njerëzish. Në facebook, Brataj reagon ashpër ndaj personave që flasin për teori konspirative rret

No Pic available

Në Shqipëri ka sekte të paregjistruara- Gazetarja jep detajet për vetëflijimin e familjes Josifi: Anisa qëndroi 52 ditë pa ngrënë. Babai ka qenë mësues, ka rënë nga

Gazetarja, Klodiana Lala në një intervistë për News 24 ka rrëfyer të tjera detaje rreth vetëflijimit të familjes Josifi, në emër të ringjalljes. Teksa ka treguar se i ati i vajzave dikur ishte mësues dhe ka humbur jetën pasi ka rënë nga lartësia, Lala ka zbuluar se në Shqipëri ka

Deputeti i PS-së doli pro listave të hapura, por firmos për paktin PD-PS

Deputeti i PS-së doli pro listave të hapura, por firmos për paktin PD-PS

MARIGLEN KUME/ Drafti konsensual i amendimeve të ligjit zgjedhor është publikuar në faqen zyrtare të Kuvendit të Shqipërisë dhe pritet që të diskutohet në Komisionin e Ligjeve së shpejti dhe më pas të dërgohet në Parlament për tu miratuar. Amendamentet duhet të ishin dërguar për

Mbyllet pavioni i aborteve/ Dy mamitë rezultojnë pozitive me COVID-19, dërgohen në Spitalin Infektiv

Mbyllet pavioni i aborteve/ Dy mamitë rezultojnë pozitive me COVID-19, dërgohen në Spitalin Infektiv

Mes tetë rasteve që kanë rezultuar pozitivë në Elbasan ne 24 oret e fundit, dy prej tyre janë mami të maternitetit. Burime për Panorama konfirmojnë se mamitë punonin në pavionin e aborteve dhe pas zbulimit të dy punonjësve të prekr edhe ky shërbim është mbyllur në qytetin e Elbasa

Jeni në karantinë? Mos tju shkojë në mendje të dilni nga shtëpia- Policia apel ndaj personave të prekur nga COVID: I kemi listat, do kontrolloheni

Jeni në karantinë? Mos tju shkojë në mendje të dilni nga shtëpia- Policia apel ndaj personave të prekur nga COVID: I kemi listat, do kontrolloheni

Policia e Shtetit i ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që janë infektuar me koronavirus, të mos dalin nga shtëpia, pasi listat e përditësuara zotërohen nga autoritetet, që më pas bëjnë edhe kontrollet. Nëpërmjet një videoje nga Korça ku shihet se policia ka shkuar të kontroll

Në Shqipëri ka sekte që sjanë të regjistruara- Gazetarja jep detajet për vetëflijimin e familjes Josifi: Anisa qëndroi 52 ditë pa ngrënë. Babai ka qenë mësues, ka rënë nga

Në Shqipëri ka sekte që sjanë të regjistruara- Gazetarja jep detajet për vetëflijimin e familjes Josifi: Anisa qëndroi 52 ditë pa ngrënë. Babai ka qenë mësues, ka rënë nga

Gazetarja, Klodiana Lala në një intervistë për News 24 ka rrëfyer të tjera detaje rreth vetëflijimit të familjes Josifi, në emër të ringjalljes. Teksa ka treguar se i ati i vajzave dikur ishte mësues dhe ka humbur jetën pasi ka rënë nga lartësia, Lala ka zbuluar se në Shqipëri ka

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama