Presidenca

Artikujt e fundit ne sistemin tone
Presidenti Nishani priti Zëvendës Asistenten Kryesore të Sekretarit të Shtetit në Zyrën për Burimet Energjetike, Mary Burce Warlick

Presidenti Nishani priti Zëvendës Asistenten Kryesore të Sekretarit të Shtetit në Zyrën për Burimet Energjetike, Mary Burce Warlick

9 shtator 2016 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani priti sot në një takim të veçantë Zëvendës Asistenten Kryesore të Sekretarit të Shtetit në Zyrën për Burimet Energjetike, Ambasadoren Mary Burce Warlick, e cila ndodhet në Shqipëri në një vizitë pune në kuadrin e një

Presidenti Nishani priti Kryetarin e Bashkisë të Pogradecit, Eduart Kapri

Presidenti Nishani priti Kryetarin e Bashkisë të Pogradecit, Eduart Kapri

7 shtator 2016 Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Bujar Nishani priti sot në një takim Kryetarin e Bashkisë së Pogradecit, zotin Eduart Kapri. Gjatë takimit u bisedua rreth situatës dhe jetës së qytetarëve të Bashkisë Pogradec dhe çështjeve, me të cilat ndeshet administrata e kësaj

Presidenti Nishani takohet me Sekretarin e Shtetit të Vatikanit, Kardinalin Pietro Parolin dhe ndjek Meshën e Falënderimeve për Shën Terezën e Kalkutës

Presidenti Nishani takohet me Sekretarin e Shtetit të Vatikanit, Kardinalin Pietro Parolin dhe ndjek Meshën e Falënderimeve për Shën Terezën e Kalkutës

5 shtator 2016 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani, në kuadrin e pjesëmarrjes në ceremonitë e zhvilluara në Vatikan për shenjtërimin e Nënë Terezës, u takua sot edhe me Sekretarin e Shtetit të Vatikanit, Kardinalin Pietro Parolin, si dhe ndoqi Meshën e Falënderimeve të kry

No Pic available

Presidenti Nishani do të marrë pjesë në ceremonitë me rastin e Shenjtërimit të Nënë Terezës nga Papa Françesku

3 shtator 2016 Kreu i Shtetit shqiptar, Sh.T.Z. Bujar Nishani, i shoqëruar nga Zonja e Parë, Odeta Nishani dhe në krye të delegacionit zyrtar, është nisur drejt Vatikanit për të marrë pjesë në ceremonitë që do të organizohen me rastin e Shenjtërimit të Nënë Terezës nga Papa Fran�

Presidenti Nishani priti sot Anëtarin e Presidencës së Bosnje-Hercegovinës, Dragan ovi, i cili ndodhet në Shqipëri për një vizitë pune

Presidenti Nishani priti sot Anëtarin e Presidencës së Bosnje-Hercegovinës, Dragan ovi, i cili ndodhet në Shqipëri për një vizitë pune

30 gusht 2016 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani, priti sot në një takim të veçantë Anëtarin e Presidencës së Bosnje-Hercegovinës, Sh.T.Z. Dragan Covic, i cili me ftesë të Kreut të Shtetit shqiptar, po zhvillon një vizitë pune, një ditore, në Shqipëri. Pas ceremonive t

Presidenti i Republikës priti në një takim lamtumire Ambasadorin e Norvegjisë, Jan Braathu

Presidenti i Republikës priti në një takim lamtumire Ambasadorin e Norvegjisë, Jan Braathu

30 gusht 2016 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani priti sot në një takim lamtumire Ambasadorin e Norvegjisë me rezidencë në Prishtinë, zotin Jan Braathu, në mbyllje të misionit diplomatik në Shqipëri. Presidenti Nishani vlerësoi rolin dhe kontributin 4-vjeçar të Ambasadorit

Presidenti i Republikës priti në një takim lamtumire Ambasadorin e Republikës Arabe të Egjiptit, Ahmed Hassan Abdellah

Presidenti i Republikës priti në një takim lamtumire Ambasadorin e Republikës Arabe të Egjiptit, Ahmed Hassan Abdellah

29 gusht 2016 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani priti sot në një takim lamtumire Ambasadorin e Republikës Arabe të Egjiptit, zotin Ahmed Hassan Abdellah, në mbyllje të misionit diplomatik në Shqipëri. Presidenti Nishani vlerësoi kontributin e vyer 4-vjeçar të dhënë nga Am

Presidenti Nishani dekoron Ambasadorin e Polonisë në Republikën e Shqipërisë, zotin Marek Jeziorski

Presidenti Nishani dekoron Ambasadorin e Polonisë në Republikën e Shqipërisë, zotin Marek Jeziorski

26 gusht 2016 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani organizoi në mjediset e Institucionit të Presidentit të Republikës një ceremoni të veçantë për të shprehur mirënjohjen institucionale për Ambasadorin e Republikës së Polonisë në Republikën e Shqipërisë, Sh.T.Z. Marek J

Presidenti i Republikës priti në një takim lamtumire Ambasadorin e Selisë së Shenjtë në Tiranë, Nuncin Apostolik Imzot Ramiro Moliner Inglés

Presidenti i Republikës priti në një takim lamtumire Ambasadorin e Selisë së Shenjtë në Tiranë, Nuncin Apostolik Imzot Ramiro Moliner Inglés

26 gusht 2016 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani priti sot në një takim lamtumire Ambasadorin e Selisë së Shenjtë në Tiranë, Nuncin Apostolik Imzot Ramiro Moliner Inglés, në mbyllje të misionit të tij diplomatik në Shqipëri. Presidenti Nishani e falënderoi Nuncin Apostoli

Presidenti i Republikës priti në një takim lamtumire Ambasadorin e Republikës Popullore të Bangladeshit, Mohammed Shahdat Hossain

Presidenti i Republikës priti në një takim lamtumire Ambasadorin e Republikës Popullore të Bangladeshit, Mohammed Shahdat Hossain

26 gusht 2016 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani priti sot në një takim lamtumire Ambasadorin e Republikës Popullore të Bangladeshit me rezidencë në Romë, zotin Modammed Shahdat Hossain, në mbyllje të misionit diplomatik në Shqipëri. Presidenti Nishani vlerësoi vëmendjen d

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar i paraqet Letrat Kredenciale Presidentit të Republikës, Bujar Nishani

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar i paraqet Letrat Kredenciale Presidentit të Republikës, Bujar Nishani

25 gusht 2016 Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Bujar Nishani pranoi Letrat Kredenciale të Ambasadorit të Mbretërisë së Bashkuar, Sh. T. Z. Duncan Norman, rezident në Tiranë.

Presidenti Nishani priti në një takim përfaqësues të komunitetit himarjot

Presidenti Nishani priti në një takim përfaqësues të komunitetit himarjot

18 gusht 2016 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani priti sot dhe zhvilloi një takim pune me përfaqësues të komunitetit të Himarës, me kërkesën e tyre, të cilët ngritën dhe parashtruan shqetësimet rreth problemeve të pronësisë në atë zonë. Përfaqësuesit himarjotë pasi

Presidenti Nishani zhvillon një takim pune mbi procesin e përzgjedhjes së anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi me krerët e grupeve parlamentare

Presidenti Nishani zhvillon një takim pune mbi procesin e përzgjedhjes së anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi me krerët e grupeve parlamentare

9 gusht 2016 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani zhvilloi një takim pune konsultues me krerët e grupeve parlamentare dhe përfaqësuesit e autorizuar prej tyre për të diskutuar mbi procesin ligjor të përzgjedhjes me anë të shortit të anëtarëve të Këshillit e Emërimeve të

Presidenti Nishani zhvillon një takim konsultues me konstitucionalistë dhe ekspertë të jurisprudencës mbi procesin e përzgjedhjes dhe emërimit të anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi

Presidenti Nishani zhvillon një takim konsultues me konstitucionalistë dhe ekspertë të jurisprudencës mbi procesin e përzgjedhjes dhe emërimit të anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi

8 gusht 2016 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani thirri sot në Institucionin e Kreut të Shtetit dhe zhvilloi një takim informues dhe konsultues me konstitucionalistë dhe ekspertë të njohur të jurisprudencës, për të diskutuar dhe shkëmbyer mendime e pikëpamje mbi procesin lig

Kreu i Shtetit përshëndet 70-vjetorin e Organizatës Kombëtare Shqiptaro-Amerikane (AANO): Diaspora shqiptare duhet të përfshihet e të jetë edhe më e pranishme në zhvillimin e Shqipërisë!

Kreu i Shtetit përshëndet 70-vjetorin e Organizatës Kombëtare Shqiptaro-Amerikane (AANO): Diaspora shqiptare duhet të përfshihet e të jetë edhe më e pranishme në zhvillimin e Shqipërisë!

5 gusht 2016 Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Bujar Nishani përshëndeti veprimtarinë me rastin e 70-vjetorit të themelimit të Organizatës Kombëtare Shqiptaro-Amerikane (AANO) dhe mbajtjes së Kuvendit të saj të përvitshëm në Tiranë. Kreu i Shtetit në fjalën e Tij përshëndetëse

Presidenti Nishani në tubimin tradicional popullor Mirë se vini në Alpet Shqiptare 2016: Me dinjitet dhe krenari thërras: Jam shqiptar!

Presidenti Nishani në tubimin tradicional popullor Mirë se vini në Alpet Shqiptare 2016: Me dinjitet dhe krenari thërras: Jam shqiptar!

2 gusht 2016-Vuthaj, Plavë Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Bujar Nishani mori pjesë në tubimin tradicional shumëvjeçar popullor "Mirë se vini në Alpet Shqiptare 2016" që u mbajt në Vuthaj, në Mal të Zi me një pjesëmarrje masive nga shqiptarë të ardhur nga Mali i Zi, Kosova, Maqed

No Pic available

Kreu i Shtetit shqiptar i shpreh solidaritetin Presidentit gjerman Gauck dhe dënon aktet ekstreme dhe kriminale terroriste në Mynih

23 korrik 2016 Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Bujar Nishani nëpërmjet një mesazhi dërguar Presidentit të Republikës Federale të Gjermanisë, Joachim Gauck, shpreh ngushëllimet më të ndjera për familjet e viktimave të pafajshme dhe solidaritetin për popullin gjerman, duke dënuar n

No Pic available

Njoftim nga Institucioni i Presidentit të Republikës për tentantivën e grushtit të shtetit në Turqi

16 korrik 2016 Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Sh.T.Z. Bujar Nishani ka ndjekur me shumë vëmendje dhe shqetësim të madh zhvillimet e orëve të fundit në Turqi ku rendi kushtetues u prek rëndë nga akte për rrëzimin me dhunë të një Qeverie të zgjedhur demokratikisht. Presiden

No Pic available

Kreu i Shtetit shqiptar i shpreh ngushëllimet Presidentit francez, Hollande për aktin terrorist në Nisë

15 korrik 2016 Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh ngushëllimi dhe solidariteti Presidenti të Republikës franceze, François Hollande. "I nderuar Zoti President, Akti i mbrëmshëm terrorist në Nisë, që përgjaku Ditën Kombëtare të Francës dhe gëzi

Presidenti Nishani dekoron sportisten Klodiana Shala me Titullin Mjeshtër i madh

Presidenti Nishani dekoron sportisten Klodiana Shala me Titullin Mjeshtër i madh

14 korrik 2016 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani dekoroi sot zonjën Klodiana Shala me Titullin "Mjeshtër i madh" me motivacionin: "Për veprimtarinë e shquar dhe rezultatet e shkëlqyera të arritura si sportiste e nivelit të lartë në atletikë, gjatë veprimtarive kombëtare dh

Presidenti Nishani priti nënkampionen e Evropës, atleten Luiza Gega

Presidenti Nishani priti nënkampionen e Evropës, atleten Luiza Gega

14 korrik 2016 Kreu i Shtetit shqiptar priti sot në një takim të veçantë në Zyrën e Tij atleten Luiza Gega, e cila u shpall pak ditë më parë nënkampione e Evropës në Kampionatin Evropian të Atletikës që u mbajt në Amsterdam të Holandës, së bashku me trajnerin e saj Taulant Stër

Presidenti Nishani dekoron aktoret e Teatrit të Kukullave Shegushe Bebeti dhe Florinda Mazreku me Titullin Mjeshtër i madh

Presidenti Nishani dekoron aktoret e Teatrit të Kukullave Shegushe Bebeti dhe Florinda Mazreku me Titullin Mjeshtër i madh

14 korrik 2016 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani dekoroi sot znj. Shegushe Bebeti me Titullin "Mjeshtër i madh" me motivacionin: "Për kontributin e jashtëzakonshëm, pasionin dhe përkushtimin e pazëvendësueshëm në zhvillimin e Teatrit të Kukullave, duke qenë aktive jo vetëm

Presidenti Nishani dekoron mësuesin Sotir Papa me Titullin Mjeshtër i madh

Presidenti Nishani dekoron mësuesin Sotir Papa me Titullin Mjeshtër i madh

13 korrik 2016 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani dekoroi sot zotin Sotir Papa me Titullin "Mjeshtër i madh" me këtë motivacion: "Në vlerësim të punës së palodhur në fushën e arsimit për përgatitjen e brezave të rinj, duke u kthyer në simbol të figurës së ndritur të m

Presidenti i Republikës priti në një takim lamtumire Ambasadorin e Katarit, Yousuf Hassen Al-Saai

Presidenti i Republikës priti në një takim lamtumire Ambasadorin e Katarit, Yousuf Hassen Al-Saai

13 korrik 2016 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani priti sot në një takim lamtumire Ambasadorin e Katarit në Tiranë, zotin Yousuf Hassen Al-Saai, në mbyllje të misionit të tij diplomatik në Shqipëri. Presidenti Nishani vlerësoi angazhimin dhe kontributin e Ambasadorit Al-Saai

Presidenti Nishani çmon bartësit e polifonisë labe: Këtij xhevahiri të çmuar e fort të rrallë, thesar i kulturës sonë folklorike

Presidenti Nishani çmon bartësit e polifonisë labe: Këtij xhevahiri të çmuar e fort të rrallë, thesar i kulturës sonë folklorike

13 korrik 2016 Kreu i Shtetit, Bujar Nishani çmoi sot gjatë një ceremonie të veçantë të zhvilluar në mjediset e Institucionit të Presidentit bartësit e polifonisë labe. Në praninë e Kryetarit i Kontrollit të Lartë të Shtetit, Leskaj, Kryegjyshi Botëror i Bektashinjve, Baba Edmond B

Presidenti Nishani dekoron trajnerin Theodhori Driza me Titullin Mjeshtër i madh

Presidenti Nishani dekoron trajnerin Theodhori Driza me Titullin Mjeshtër i madh

12 korrik 2016 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani dekoroi sot zotin Theodhori Driza me Titullin "Mjeshtër i madh" me këtë motivacion: "Për veprimtari të shquar e vlera të pamohueshme në sportin e volejbollit. Sportist dhe trajner i nivelit të lartë, me rezultate të shkëlqyer

Presidenti Nishani pret Lordin britanik Alan Watson

Presidenti Nishani pret Lordin britanik Alan Watson

12 korrik 2016 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani priti sot në një takim të veçantë Lordin britanik, Alan Watson të Richmond CBE, i cili ndodhet në një vizitë pune në Shqipëri. Presidenti Nishani vlerësoi kontributin personal të Lordit Watson në forcimin e marrëdhënieve

Presidenti i Republikës priti në një takim lamtumire Ambasadorin e Malit të Zi, Ferhat Dinosha

Presidenti i Republikës priti në një takim lamtumire Ambasadorin e Malit të Zi, Ferhat Dinosha

11 korrik 2016 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani priti sot në një takim lamtumire Ambasadorin e Malit të Zi, Sh.T.Z. Ferhat Dinosha, në mbyllje të misionit të tij diplomatik në Shqipëri. Presidenti Nishani vlerësoi angazhimin aktiv dhe kontributin e Ambasadorit Dinosha në fo

Ambasadorja e Republikës Federale Gjermane i paraqet Letrat Kredenciale Presidentit të Republikës, Bujar Nishani

Ambasadorja e Republikës Federale Gjermane i paraqet Letrat Kredenciale Presidentit të Republikës, Bujar Nishani

11 korrik 2016 Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Bujar Nishani pranoi Letrat Kredenciale të Ambasadores së Republikës Federale të Gjermanisë, Sh. S. Znj. Susanne Schutz.

Ambasadorja e Republikës Helene i paraqet Letrat Kredenciale Presidentit të Republikës, Bujar Nishani

Ambasadorja e Republikës Helene i paraqet Letrat Kredenciale Presidentit të Republikës, Bujar Nishani

7 korrik 2016 Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Bujar Nishani pranoi Letrat Kredenciale të Ambasadores së Republikës Helene, Sh. S. Znj. Eleni Sourani.

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama