Shekulli

Artikujt e fundit ne sistemin tone
Arrestohet në Morinë shqiptaro-maqedonasi i kërkuar në Shkup

Arrestohet në Morinë shqiptaro-maqedonasi i kërkuar në Shkup

Policia Kufitare ka arrestuar në doganën e Morinës një shtetas shqiptaro-maqedonas të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga INTERPOL Shkupi. Burime zyrtare nga blutë e Kukësit bëjnë me dije se u vu në pranga teksa hynte nga Kosova 43-vjeçari Rufat Emini, banues në Shkup. Arrestimi i

Rrëmben 24-vjeçaren që të ndryshoi kallëzimin, në pranga 52-vjeçari

Rrëmben 24-vjeçaren që të ndryshoi kallëzimin, në pranga 52-vjeçari

Policia e Korçës ka arrestuar një 52-vjeçar pasi për pesë ditë me radhë ka mbajtur në shtëpi një vajzë, me qëllim që të ndryshonte kallëzimin penal bërë ndaj djalit të tij. Burimet zyrtare të policisë bëjnë të ditur se, "në pranga ka përfunduar shtetasi, Qazim Qazimaj, ng

Bashkia reagon pas akuzave të PD-së: Vendimet që sulmoni ju i ulin taksat biznesit

Bashkia reagon pas akuzave të PD-së: Vendimet që sulmoni ju i ulin taksat biznesit

Bashkia e Tiranës reagon pas akuzave të Partisë Demokratike, përfaqësues të së cilës thanë sot se do të kallëzojnë në Prokurorinë e Tiranës kryebashkiakun Erion Veliaj, për vendime të marra në dëm të qytetarëve dhe në shkelje të ligjit. Duke iu referuar mbledhjes së fundit

Dhunonte gruan dhe djalin, arrestohet 47-vjeçari

Dhunonte gruan dhe djalin, arrestohet 47-vjeçari

Policia e Vlorës ka arrestuar një 47-vjeçar me akuzën e dhunës në familje. Nga blutë e qytetit bregdetar mësohet se në pranga ka rënë Sokol Shehaj, i cili ka ushtruar dhunë sistematike ndaj djalit dhe bashkëshortes. Mësohet se 47-vjeçari i dhunonte dy familjarët për motive të do

Itali, 32-vjeçari shqiptar vdes në gjumë nga monoksidi i karbonit

Itali, 32-vjeçari shqiptar vdes në gjumë nga monoksidi i karbonit

Një 32-vjeçar shqiptar është gjetur pa jetë në banesën e tij në Montecatini Terme, Itali. 32-vjeçari i identifikuar si Mario Qorri, banues në Itali prej vitesh, ka ndërruar jetë për shkak të monoksidit të karbonit të çliruar nga prushi i sobës me dru që kishte lënë ndezur në d

5 miqësore luksi, ja si do përgatitet Skënderbeu në Spanjë

5 miqësore luksi, ja si do përgatitet Skënderbeu në Spanjë

Sikurse vitin e shkuar, Skënderbeu do ta zhvillojë në Spanjë fazën përgatitore të dimrit. Kampionët e Shqipërisë do të vendosen në qytetin bregdetar të Marbejës, ku do të qëndrojnë për dy javë. Pas grumbullimit në "Tropikal", ekipi korçar më 5 janar, do të udhëtojë drejt

Arrestohen vëllezërit shqiptarë, vidhnin bizhuteri në banesat e Trentos

Arrestohen vëllezërit shqiptarë, vidhnin bizhuteri në banesat e Trentos

Dy shqiptarë janë vënë në pranga nga policia e Trentos me akuzën e vjedhjes. Besnik dhe Dorjan Gjoka, vëllezër, përkatësisht 28 dhe 20 vjeç, janë arrestuar nga policia italiane për vjedhjet e kryera në disa banesa dhe në vende publike gjatë festave të fundvitit. Ata janë pikasur

Arratisja e 7 personave nga burgu i Drenovës, arrestohet ish-punonjësi

Arratisja e 7 personave nga burgu i Drenovës, arrestohet ish-punonjësi

Një ish-punonjës i burgut të Drenovës është vënë në pranga ditën e sotme. Tërpo Gjamo, 47 vjeç, banues në Bilisht, ishte i dënuar nga Gjykata e Korçës me 14 muaj burg për shpërdorim detyre. Sipas policisë, Gjamo ka shpërdoruar detyrën e tij si specialist informacioni në IEVP-

Bilanci i prokurorisë: 60 milionë euro dëm nga skemat e mashtrimit

Bilanci i prokurorisë: 60 milionë euro dëm nga skemat e mashtrimit

Prokuroria e Përgjithshme ka bërë bilancin e punës së saj në gjashtëmujorin e dytë të vitit 2015. Gjatë aktivitetit të kryer në gjashtë muajt e fundit, kanë përfunduar hetimet për disa skema mashtruese me vlerë përfitimi të paligjshëm dhe dëm ndaj shtetit në masën 60 milionë

Deklarata e PD-së, reagon Ministria e Brendshme: Sulm politik i SHQUP-istëve

Deklarata e PD-së, reagon Ministria e Brendshme: Sulm politik i SHQUP-istëve

Ministria e Brendshme ka reaguar ndaj deklaratës së sotme të Partisë Demokratike lidhur me situatën e rendit dhe sigurisë në vend. Në një komunikatë për media, MB-ja i cilëson komentet e opozitës si "sulme politike nga tellallët e gatshëm të zyrave të SHQUP-it". Reagimi i ministr

Vrau 31-vjeçarin, arrestohet në flagrancë autori i dyshuar

Vrau 31-vjeçarin, arrestohet në flagrancë autori i dyshuar

Policia e Kavajës ka vënë në pranga një 56-vjeçar të dyshuar për vrasjen e një 31-vjeçari në fshatin Luz i Madh. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 10:30, ku shtetasi Xhevdet Saraçi, banues në Kavajë, ka qëlluar për vdekje me armë zjarri 31-vjeçarin Ismet Zani, gjithashtu banor i kë

Reagon Kryeministria: Ja e vërteta e udhëtimit të Ramës në SHBA

Reagon Kryeministria: Ja e vërteta e udhëtimit të Ramës në SHBA

Kryeministria ka reaguar sot pas lajmeve se kreu i qeverisë, Edi Rama, është nisur për pesë ditë pushime në Majemi së bashku me të shoqen. Sipas selisë së qeverisë, Rama ka udhëtuar me Lindën drejt SHBA-ve jo për pushime, por për të marrë pjesë në një gëzim familjar. "Kryemi

Kakavijë, kapen 20 refugjatë që donin të shkonin në Gjermani

Kakavijë, kapen 20 refugjatë që donin të shkonin në Gjermani

Policia kufitare Gjirokastër ka kapur 20 shtetas të huaj që kërkonin të hynin ilegalisht në vendin tonë, e që kishin destinacion Gjermaninë. Burime zyrtare nga blutë e qytetit jugor bëjnë me dije se klandestinët u kapën në Nepravishtë e më pas u shoqëruan për në zyrat e doganë

Përplasen 3 automjete te stacioni i trenit, 2 të plagosur

Përplasen 3 automjete te stacioni i trenit, 2 të plagosur

Tre automjete janë përfshirë në një aksident pasditen e sotme në afërsi të stacionit të trenit në Tiranë. Dy persona janë plagosur si pasojë e rrëshqitjes së automjeteve në rrugë. Të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën. Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes, ku k

Shiste sendet e vjedhura nga shqiptarët, pranga pensionistit

Shiste sendet e vjedhura nga shqiptarët, pranga pensionistit

Një pensionist italian është vënë në pranga pasi ishte koordinatori i një bande shqiptarësh që merreshin me vjedhje. 63-vjeçari nga Xhenoa e Italisë u arrestua nga karabinierët e zonës Sampierdarena pasi rishiste objektet e vjedhura nga shqiptarët. Bëhet fjalë për operacionin e q

Kapet në Morinë e 58-vjeçarja e dënuar për mashtrim

Kapet në Morinë e 58-vjeçarja e dënuar për mashtrim

Policia Kufitare ka ndaluar në doganën e Morinës një shtetase të shpallur në kërkim për mashtrim. Burime zyrtare nga blutë e Kukësit bëjnë me dije se në pranga u vu 58-vjeçarja Elizabeta Ahmeti, banuese në Bajram Curri. Gjykata e Shkallës së Parë Tropojë më 28 tetor 2015 e ka

Dhunohet dhe grabitet një familje në Elbasan

Dhunohet dhe grabitet një familje në Elbasan

Pjesëtarët e një familjeje janë dhunuar dhe më pas janë grabitur nga dy persona të maskuar në qytetin e Elbasanit. Nga vendi i ngjarjes mësohet se dy persona të maskuar kanë dhunuar me mjete të forta kryefamiljarin Xhevat Koburja, i cili punon si bukëpjekës, deri sa këtij të fundit

Shqiptari synonte Britaninë me dokumente false, arrestohet

Shqiptari synonte Britaninë me dokumente false, arrestohet

Një shtetas shqiptar është dënuar me 4 vjet burg pasi u deklarua fajtor për faktin që kishte udhëtuar me një dokument të rremë. Denis Haska, 24 vjeç, arriti në Maltë me pasaportën e tij në ditën e Vitit të Ri dhe u përpoq të udhëtonte për në Britaninë e Madhe me një dokumen

E tradhton

E tradhton "Facebook"-u, kthehet në burg shqiptari

Një shtetas shqiptar i cili kishte dalë nga burgu për të qëndruar në arrest shtëpie, është rikthyer pas hekurave në Itali. Igli Kamberi u arrestua disa muaj më parë pasi bashkë me disa persona të tjerë akuzohet se kishte tentuar të vriste këshilltarin e komunës, Pasquale Ventura,

Pranga ish-shefit të Shërbimeve në Shëngjin, shpërdoroi detyrën

Pranga ish-shefit të Shërbimeve në Shëngjin, shpërdoroi detyrën

Specialistët kundër Krimit Ekonomiko-Financiar ndaluan sot ish-shefin e Shërbimeve pranë Komunës Shëngjin, i cili kërkohej për shpërdorim detyre. Burime nga policia e Lezhës bëjnë me dije se në pranga është vënë 51-vjeçari Agostin Gjini, banues në Ishull Lezhë, me funksion ish-

Lenjani dëmton hundën: Mu bë si e Roki Balboas (FOTO)

Lenjani dëmton hundën: Mu bë si e Roki Balboas (FOTO)

Ermir Lenjani ka mbetur i lënduar nga ndeshja mes Nantës dhe ekipit Blank Mesnil të shtunën. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare dëmtoi hundën gjatë përballjes së vlefshme për 1/16-at e Kupës së Francës. "Hunda m'u bë si e Roki Balboas, por më në fund fituam 2-0 dhe u kualifikuam",

Në Loro Boriçi shtrohet tapeti i ri

Në Loro Boriçi shtrohet tapeti i ri

2016-a e gjen me tapet të ri stadiumin "Loro Boriçi", i cili po i nënshtrohet një rikonstruksioni të plotë. Shtrimi i barit u krye për katër ditë, ndërsa kanë mbetur vetëm disa detaje të vogla për t'u përfunduar, raporton "TV Rozafa". Më pas do të nisë lidhja e barit me terrenin,

Zjarr në Don Bosko, pranë një pike karburanti

Zjarr në Don Bosko, pranë një pike karburanti

Një ndërtesë është përfshirë nga flakët në orët e mbrëmjes në zonën e njohur si "Don Bosko", në kryeqytet. Ndërtesa që shërben si dyqan e lëndëve drusore mësohet se ndodhet në afërsi të një pike karburanti. Në vendngjarje kanë mbërritur forcat e policisë dhe ato zjarrfi

Lezhë, vritet ish-efektivi i Policisë Rrugore

Lezhë, vritet ish-efektivi i Policisë Rrugore

Një person është vrarë me armë zjarri gjatë orëve të mbrëmjes në aksin rrugor Lezhë-Shkodër. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:25 ndërsa Dritan Lorenci, ish-efektiv i Policisë Rrugore Lezhë, udhëtonte drejt Shkodrës. Ai u qëllua me armë zjarri në automjetin e tij nga një makin

Skënderbeu bëhet sh.a., ja si ndahen aksionet me bashkinë

Skënderbeu bëhet sh.a., ja si ndahen aksionet me bashkinë

Edhe Skënderbeu do të jetë shoqëri aksionere. Lajmin e bën të ditur gazeta "Sport Ekspres", sipas së cilës në ditët e para të 2016-s gjykata pritet të miratojë atë që ka vendosur kryesia e klubit korçar dhe Këshilli Bashkiak i qytetit. Në bazë të marrëveshjes, presidenti Ardj

Franca i jep Kadaresë urdhrin e lartë Komandant i Legjionit të Nderit

Franca i jep Kadaresë urdhrin e lartë Komandant i Legjionit të Nderit

Shkrimtari i madh shqiptar, Ismail Kadare, është nderuar me titullin më të lartë që jepet në Francë. Kadaresë i është dhënë titulli "Komandant i Legjionit të Nderit". Lajmi bëhet i ditur nga mediat franceze. Emrat janë bërë sot publikë në Fletoren Zyrtare të Francës. Së bas

Ditari i Ana Frankut del online, nisin polemikat

Ditari i Ana Frankut del online, nisin polemikat

Teksti i plotë i "Ditarit të Ana Frankut", nga dita e sotme është online. Çdokush mund ta lexojë ose ta shkarkojë falas. "Ditari i Ana Frankut" është shkruar nga vajza hebreje me të njëjtin emër në harkun kohor 1942-1944, para se të dërgohej në kampin e shfarosjes në Bergen-Belsen

Radhë të gjata në pikën e kalimit kufitar në Muriqan

Radhë të gjata në pikën e kalimit kufitar në Muriqan

Rreth 500 automjete kanë krijuar një radhë të gjatë 2 kilometra në pikën e kalimit të Muriqanit, në pritje për të kaluar kufirin shqiptar. Burime nga policia kufitare bëjnë të ditur se, shkak i kësaj radhe është ndryshimi i procedurave të punës nga policia malazeze, nga të për

Shkon për Vit të Ri në Greqi, i vjedhin kasafortën me para

Shkon për Vit të Ri në Greqi, i vjedhin kasafortën me para

Foto ilustruese Natën e ndërrimit të viteve ka ndodhur një vjedhje, në banesën e një shtetasi nga qyteti i Korçës. Policia bën të ditur se, "ngjarja ka ndodhur në lagjen nr. 1 të qytetit ku është vjedhur banesa e shtetasit me inicialet SH. M., 51 vjeç". Sipas burimeve të policis

Shkrumbohet banesa në Kurbin

Shkrumbohet banesa në Kurbin

Foto ilustruese Mëngjesin e së shtunës, një banesë është shkrumbuar plotësisht në fshatin Zhejë të Kurbinit. Mësohet se zjarri është pikasur rreth orës 7:00 të mëngjesit, ndërsa fatmirësisht ne ato momente nuk ka pasur persona brenda saj. Policia bën të ditur se, "ka qenë kr

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama