Top Channel

Artikujt e fundit ne sistemin tone
Pakistan protestuesit hyjne ne televizionin shteteror

Pakistan protestuesit hyjne ne televizionin shteteror

Televizioni kombëtar pakistanez është sulmuar nga protestuesit anti-qeveritarë në Islamabad dhe për rrjedhojë ka dalë jashtë transmetimit. PTV tregoi pamje të protestuesve që kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit Nawaz Sha

A po i vjen fundi kohes se diplomacise

A po i vjen fundi kohes se diplomacise

Për të ndaluar atë që e cilëson “ekspansionizëm carist” të Vladimir Putinit, Britania do të drejtojë forcën e re të ndërhyrjes së shpejtë të NATO-s në mesin e paralajmërimeve se shefi i Kremlinit, ë

Mogherini frika se do jete e bute me Rusine

Mogherini frika se do jete e bute me Rusine

Muajin e kaluar, nuk do të kishin rënë dakort, por pas javë të tera përgatitjesh të kujdesshme, liderët e bllokut europian i plotësuan edhe dy poste të rëndësishme drejtuese të BE-së: Kryeministri polak, Donald Tusk do të jet

Rusia kerkon rivendosjen e armepushimit

Rusia kerkon rivendosjen e armepushimit

Rusia apelon përmes ministrit të Jashtëm, Sergei Lavrov, për ta kthyer vendosjen e një armëpushimi në boshtin e negociatave të sotme, të parashikuara të mbahen në kryeqytetin bjellorus Minsk mes zyrtarëve ukrainas, atyre rusë, separati

Milani fiton dhe argeton ne start

Milani fiton dhe argeton ne start

Inzaghi e ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën e tij me ekipin e Milanit, duke arritur të fitojë 3-1 ndaj Lacios. Me një sulm të improvizuar, me Stephan El Shaarawy, Hondan dhe Menez, Milani arrin të shënojë që

Atletico Madrid blen Alessio Cercin

Atletico Madrid blen Alessio Cercin

Atletico Madrid ka arritur një marrëv eshje me Torinon për blerjen e Alessio Cercit. Lojtari i kombëtares italiane u transferua mbrëmjen e së dielës në Madrid dhe do të nënshkruajë një kontratë 3-vjeçare me kampionët në

Napoli fiton ne shtese Interi barazim

Napoli fiton ne shtese Interi barazim

Napoli ka bërë mrekullinë në shtesë. Callejon zhbllokon ndeshjen pas 3 minutash lojë, ndërkohë që Pinija brazon brenda pjesës dhe në shifrat 1-1 shkoi ky takim deri në minutën e 94, pasi në të 95-n Guzman ja del mbanë t'

Bind Kukesi Vllaznia fiton ne Durres

Bind Kukesi Vllaznia fiton ne Durres

Vllaznia arriti të marrë një fitore të rëndësishme në “Niko Dovana”, duke fituar ndaj vendasve të Teutës me një gol të Krujës në pjesën e dytë. Të dyja ekipet vinin në këtë ndeshje pa

Reali turperohet Barccedila fiton me veshtiresi

Reali turperohet Barccedila fiton me veshtiresi

Ka zhgënjyer Reali i Madridit në këtë javë të dytë të kampionatit spanjoll pasi është mundur 4-2 nga Real Sociedad në fushën e kësaj të fundit. Pas avantazhit të dyfishtë të madrilenëve me Sergio Ramo

Tirane plagosje me thike ne Tregun Elektrik

Tirane plagosje me thike ne Tregun Elektrik

Një konflikt mes dy drejtuesish taksish ka ndodhur në Tregun Elektrik në Tiranë mëngjesin e së hënës. Si pasojë, një prej tyre është plagosur dhe është dërguar menjëherë në spital. Policia ka arre

Per te mundur terrorin na duhet ndihma e botes

Per te mundur terrorin na duhet ndihma e botes

Nga John Kerry - Në një rajon të polarizuar dhe një botë të komplikuar, Shteti i Islamik i Irakut dhe Sirisë paraqet një kërcënim unifikues për një numër të gjerë vendesh, përfshirë Shtetet e Bashkuara. Ajo që

Masa per 7 punonjesit e BSH

Masa per 7 punonjesit e BSH

Gjykata e Tiranës dha masën e sigurisë për 7 punonjësit e Bankës së Shqipërisë të arrestuar të premten, të akuzuar për shpërdorim detyre. Masa e sigurisë “arrest shtëpie” u dha për Mehdi Markun,

Rama mbledh grupin e PS

Rama mbledh grupin e PS

Prej disa orësh Kryeministri Edi Rama ka mbledhur grupin parlamentar të Partisë Socialiste në Durrës, takim i cili vjen një ditë para nisjes së sesionit të ri parlamentar. Takimi që pritet të zgjasë deri në orët e mbr&eum

Bursa per shkollat profesionale

Bursa per shkollat profesionale

Studentët që këtë vit do të zgjedhin të studiojnë në degët e bujqësisë dhe blegtorisë në shkollat profesionale do të përfitojnë bursa nga qeveria shqiptare. Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Er

PD Policia strukture partiake

PD Policia strukture partiake

Partia Demokratike akuzoi Kryeministrin Rama se e ka kthyer Policinë e Shtetit në gjymtyrën e tij të propagandës. Deputeti Genti Strazimiri iu referua letërkëmbimeve të shefit të Qarkullimit të Tiranës dhe Drejtorit të Policis&e

Vendimi i qeverise per toponimet

Vendimi i qeverise per toponimet

Qeveria shqiptare me një vendim të Këshillit të Ministrave datë 27 gusht vendosi të ndryshojë plotësimin e rubrikës “Vendlindje” në Regjistrin Kombëtar të Gjendjes Civile dhe në çertifikata për përdorim nga

Kurdet ne lufte per endrren e tyre

Kurdet ne lufte per endrren e tyre

Me luftën e tyre kundër organizatës terroriste "Shteti islamik" kurdët irakianë po çojnë përpara edhe projektin e tyre për një shtet të vetin, një dëshirë e hershme që nuk u bë kurrë realitet.

Siri lirohen paqeruajtesit e OKB-se

Siri lirohen paqeruajtesit e OKB-se

32 paqeruajtësit filipinas të Organizatës së Kombeve të Bashkuara që ishin bllokuar në luftime në Lartësitë Golan, në territorin siriane të pushtuar nga Izraeli u çliruan. Lajmi u njoftua nga një zëdhënës

BE zgjedh udheheqesit e rinj

BE zgjedh udheheqesit e rinj

Udhëheqësit e vendeve anëtare të Bashkimit Europian zgjodhën Federica Mogherini si pasuese të Catherine Ashton dhe Donald Tusk si pasues të Herman Van Rompuy. Vendimet e këtij samiti u publikuan nga dy postime në internet të Presidentit n&eu

Irani kundershton sanksionet e reja

Irani kundershton sanksionet e reja

Presidenti iranian Hassan Rouhani ka kritikuar SHBA-ne për vendosjen e sanksioneve të reja duke thënë se ato nuk janë në përputhje me frymën e negociatave të tanishme. Duke folur për një televizion lokal, Rouhani tha se Irani ësht&

Beteja per Amerlin SHBA ndihma nga ajri

Beteja per Amerlin SHBA ndihma nga ajri

Shtetet e Bashkuara nisën një operacion humanitar nga ajri për banorët në qytetin e rrethuar nga ISIS, Amerli, në veri të Irakut. Lajmi u njoftua nga Departamenti i Mbrojtjes. Rreth 15 mijë banorë, myslimanë shiitë po i rezistojnë

Ultimatumi i BE-se per Rusine

Ultimatumi i BE-se per Rusine

Rusia ka një javë kohë që të ndryshojë kursin e saj karshi Ukrainës ose të përballet me sanksione të reja të Bashkimit Europian. Ky është ultimatumi i dhënë nga udhëheqësit e unionit në përfundi

Falcao lojtar i Realit

Falcao lojtar i Realit

Që Radamel Falcao ëndërron fanelën e Realit të Madridit kjo nuk përbën më lajm. Me shumë mundësitë data 1 shtator do ta gjejë sulmuesin larg Monakos, po ku? Vetë lojtari edhe në të shkuarën ka nxitur agjentin e

Bajerni ngec perballe Shalkes

Bajerni ngec perballe Shalkes

Bajerni ngec në javën e dytë të Bundesligës në stadiumin e Shalkes dhe largohet prej andej me vetëm një pikë. Në kryendeshjen e kësaj jave të kampionatit gjerman, skuadra e Pep Guardiola-s barazoi 1-1 ndaj Shalke 04. Bavarezët

Seria A Juve e Roma e nisin me kemben e mbare

Seria A Juve e Roma e nisin me kemben e mbare

Roma dhe Juventusi, që së bashku me Napolin përbëjnë tre skuadrat pretendente “të dorës së parë” për Serinë A të këtij sezoni, e nisën me fitore këtë kampionat. Bardhezinjtë mposhtën minima

Superliga mire Tirana e Skenderbeu bllof i Partizanit

Superliga mire Tirana e Skenderbeu bllof i Partizanit

Një gafë e portierit Ilion Lika në minutën e 66 të takimit i dha fitoren 1-0 Tiranës ndaj Flamurtarit në kryendeshjen e javës së dytë të Superligës. Takimi i zhvilluar në një terren të rënduar të stadiumi

Al Pacino Fama te streson por

Al Pacino Fama te streson por

Festivali i Filmit në Venecia ka mbledhur mjaft yje botërore të kinemasë, mes të cilëve edhe ikona Al Pacino të cilit asnjëherë nuk i mungon humori. Me të shkelur në tapetin e kuq kur përballë kishte gazetarë dhe reporter

Plazhet e ndotura nga ujerat e zeza

Plazhet e ndotura nga ujerat e zeza

Numri i kufizuar i tualeteve publike, si dhe derdhja e ujërave të zeza në zona të ndryshme të Adriatikut vijon të shkaktojë ndotje detare dhe infeksione të lëkurës te pushuesit. Krahasuar me një vit më parë ndotja detare pa

Elbasani ne emergjence nga ndotja

Elbasani ne emergjence nga ndotja

Megjithë apelin e bërë në media për ndotjen alarmante që shkakton djegia e mbeturinave urbane në qytetin e Elbasanit, situata vazhdon të mbetet e njëjtë. Tashmë djegjet vazhdojnë natën edhe ditën. Qytetarët e Elbasan

Zbardhet lista anti-Portugali

Zbardhet lista anti-Portugali

Mesfushorët Herolind Shala dhe Taulant Xhaka janë dy prurjet e reja në kombëtare për ndeshjen kundër Portugalisë, sfida e parë kualifikuese për Euro 2016. I pari i cili ka qenë pjesë e kombëtares tonë U-21 luan në kampi

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama