Vizion Plus

Artikujt e fundit ne sistemin tone
Ministrja Gjosha pret Raporterin per Shqiperine ne Parlamentin Europian z Knut Flackenstein

Ministrja Gjosha pret Raporterin per Shqiperine ne Parlamentin Europian z Knut Flackenstein

brbrMinistrja e Integrimit Europian znj Klajda Gjosha priti sot ne nje takim Raporterin per Shqiperine ne Parlametin Europian z Knut Fleckensteinbrbr brbrMinistrja Gjosha i shprehu z Fleckenstein falenderimet me te sinqerta per kontributin e dhene  ne  lidhje me Rezoluten per Shqiperine  mi

Basha 8211 Rames Degjoje zerin e shqiptareve

Basha 8211 Rames Degjoje zerin e shqiptareve

brbrKryetari i partise Demokratike Lulzim Basha i beri serish thirrje mazhorances qe te degjoje zerin e protestes qytetare per te krijuar nje qeveri teknike qe do te siguroje zgjedhje te lira dhe te ndershme perndryshe nuk do te kete zgjedhje Deklarata e Bashes erdhi nga adra e Lirise ku te prani

Presidenca Ne takimin e kreut te shtetit me ambasadoret u diskutua per letren e Vasilit

Presidenca Ne takimin e kreut te shtetit me ambasadoret u diskutua per letren e Vasilit

brbrPresidenca ka zbardhur takimin e kreut te shtetit zotit Bujar Nishani me ambasadorin e SHBA zotin Donald Lu dhe me Ambasadoren e Delegacionit te BE-se ne Tirane zonjen Romana Vlahutin Sipas presidences ne kete takim u bisedua rreth shqetesimit zyrtar te ngritur nga Ministri i Drejtesise zoti Pet

Basha pas takimit me Fleckenstein Me Ramen kryeminister harrojini zgjedhjet

Basha pas takimit me Fleckenstein Me Ramen kryeminister harrojini zgjedhjet

brbrKryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha  zhvilloi sot pasdite nje takim me Eurorodeputetin dhe raportuesin per Shqiperine ne Parlamentin Europian Knut Fleckenstein ku ne fokus ishte qendrimi i opozites ne lidhje me bojkotin parlamentar dhe nisjen e protestavebrbr brbrPas takimit ne nje pr

Presidenti Nishani priti sot Kryetarin Kuvendit te Kosoves Kadri Veseli

Presidenti Nishani priti sot Kryetarin Kuvendit te Kosoves Kadri Veseli

brbrPresidenti i Republikes Bujar Nishani priti sot ne nje takim te vecante Kryetarin e Kuvendit te Republikes se Kosoves Kadri Veseli i cili po zhvillon nje vizite zyrtare ne Republiken e Shqiperisebr Presidenti Nishani pershendeti viziten e zotit Veseli dhe theksoi se marredheniet vellazerore dhe

Debati behet ne Parlament jo jashte tij

Debati behet ne Parlament jo jashte tij

p styletext-align justifyNdersa opozita vazhdon protesten per rrezimin e qeverise dhe kercenon me bojkot te kuvendit nga Brukseli mberrin nje mesazh i forte Zedhenesja e Komisionit Europian Maja Kocijancic ka deklaruar se Bashkimi Europian mbeshtet vetem debatin ne parlament dhe se polarizimi i sken

Trump zgjedh keshilltarin per sigurine

Trump zgjedh keshilltarin per sigurine

p styletext-align justifyPresidenti amerikan Donald Trump ka emeruar keshilltarin e ri te sigurise kombetare Ai eshte gjenerali Herbert Reimond McMaster dhe do te zevendesoje ne kete post ish-keshilltarin e dorehequr Michael Flynn qe nuk tregoi te verteten per bisedimet e zhvilluara me ambasadorin r

Perplaset avioni me qendren tregtare ne Melburn 5 viktima

Perplaset avioni me qendren tregtare ne Melburn 5 viktima

brbrNje avion i vogel eshte perplasur me nje qender tregtare prane aeroportit Essendon ne Melbourne te Australise duke shkaktuar vdekjen e te peste personave qe ndodheshin ne bord Ngjarja ka ndodhur rreth ores 900 me oren lokale kur qendra tregtare nuk ishte hapur ende dhe kjo gje sipas autoritetev

Ndalohet gomonia me 500 kg kanabis ne Itali vlera 2 mln euro

Ndalohet gomonia me 500 kg kanabis ne Itali vlera 2 mln euro

brbrNje sasi prej 500 kg hashash e nisur nga brigjet shqiptare eshte sekuestruar nga autoritetet italiane ne Monopoli te Barit Trafikantet jane pikasur nga forcat e rendit ndersa ishin duke transportuar sasine e hashashit nga gomonia ne dy furgone Nderhyrja e tyre ka bere qe trafikantet te largohen

Kamioni me 11 ton droge ne Kakavije policia greke nxjerr fotot

Kamioni me 11 ton droge ne Kakavije policia greke nxjerr fotot

p styletext-align justifyPolicia greke ka nxjerre foton e kamionit me 11 ton droge i ndaluar pese dite me pare ne Kakavije Sipas autoriteteve automjeti kishte targa shqiptare kishte leje nderkombetare qarkullimi dhe drejtues shqiptar Ky i fundit u arratis gjate kontrollit ne anen greke te kufiritbrb

Veliaj i jep elesin e Qytetit Kadri Veselit

Veliaj i jep elesin e Qytetit Kadri Veselit

brbrKryebashkiaku Erion Veliaj priti ne nje takim kryetarin e Kuvendit te Kosoves Kadri Veseli me te cilin diskutoi shtimin e bashkepunimit mes Tiranes dhe Prishtines Veliaj nderoi kryeparlamentarin Veseli me elesin e Qytetit brbr brbrJam shume i lumtur qe je ne Tirane dhe dua te ndjehesh si ne shte

Patrioti arreston Dash Kupen per grabitjen e Rinasit

Patrioti arreston Dash Kupen per grabitjen e Rinasit

brbrOperacioni Patriot prangosi autorin e 6 te perfshire ne grabitjen e parave te bankes ne segmentin Qafe Kashar-Rinas Policia njoftoi se arrestoi Dash Kupen i dyshuar si anetar i bandes se grabitjeve 41-vjecari i shpallur me heret ne kerkim u arrestua ne piken kufitare te Morines teksa po kthehej

Superaksioni i policise kolumbiane asgjesohen 168 laboratore kokaine

Superaksioni i policise kolumbiane asgjesohen 168 laboratore kokaine

p styletext-align justifyPlicia kolumbiane shkaterroi 168 laboratore kokaine gjate nje operacioni ne jug te vendit ne kufirin me Ekuatorin dhe Perune njoftuan autoritetetbrbr brbrJaven e kaluar 168 laboratore destinuar per prodhimin e bazes dhe klorhidratit te kokaines u lokalizuan u kontrolluan dhe

Pendohet edhe Admir erpja

Pendohet edhe Admir erpja

brbrAdmir erpja i arrestuari i peste per dy grabitjet ne zonen e Rinasit do te qendroje ne burg deri ne perfundim te hetimeve Kjo ka qene masa e sigurise se dhene kete mengjes nga Gjykata e Krimeve te Renda per 35-vjecarin me origjine nga Dibra Ai njihet edhe me dy emra te tjere Xhuliano dhe Julian

Operatoren televizive e heqin nga puna se ishte shume e bukur

Operatoren televizive e heqin nga puna se ishte shume e bukur

brbrHistoria e nje operatoreje televizive dhe asistente prodhimi eshte kthyer ne lajmin kryesore te shumices se mediave britanike Ajo quhet Ema Hulse eshte 24 vjec dhe ka bere nje denoncim te pazakonte eshte pushuar nga puna vetem pak minuta pasi kishte nisur ne Unit TV me argumentin se ishte teper

Ne cader per te bllokuar vetingun

Ne cader per te bllokuar vetingun

brbrKryeministri Edi Rama nuk ka asnje dyshim se qellimi i vetem i opozites eshte bllokimi i reformes ne drejtesi Shefi i qeverise thote se edhe protesta ne Bulevard eshte nje menyre per te penguar ngritjen e komisioneve te vettingut Nga Ministria e Brendshme ku mori pjese ne aktivitetin per rolin e

Basha Protesta ne gjithe Shqiperine

Basha Protesta ne gjithe Shqiperine

brbrNe diten e 4 te protestes se opozites para Kryeministrise Partia Demokratike ka organizuar nje forum per median e lire te cilin kryetari Lulzim Basha e ka shfrytezuar per te paralajmeruar shtrirjen e protestave ne te gjithe Shqiperine Sipas Bashes e vetmja zgjidhje ne kete situate eshte largimi

Eurodeputeti Fleckenstein takohet me Ramen e Meten

Eurodeputeti Fleckenstein takohet me Ramen e Meten

brbrPara takimit me kryeministrit Edi Rama eurodeputeti Knut Flackenstein konsumoi nje kafe pune me ambasadorin amerikan Donald Lu dhe ambasadoren e BE Romana Vlahutin ne nje nga hotelet prane kryeministrise Per mediat eurodeputeti tha se debati politik behet ne Parlament e jo ne rruge Eurodeputeti

Parandalohet sulmi terrorist ne France

Parandalohet sulmi terrorist ne France

brbrTre persona jane arrestuar ne France nen akuzen se po pergatiteshin per nje sulm terrorist deklaruan burime policore Mediat raportojne se policia dhe ekipet anti-terror zhvilluan tre operacione te ndryshme nje nga rajonin e Parisit nje ne Marseje dhe tjetri ne qytetin e Clermont-Ferrand Franca

No Pic available

Fushe Kruje grabitet agjencia e parave

brbrEdhe pse ndodhet vetem 30 metra larg stacionit te policise nje agjenci e transfertave te parave ne Fushe Kruje nuk i ka shpetuar grabitjes Nje person i maskuar ka hyre me arme ne dore dhe i ka marre punonjeses rreth 200 mije leke Pasi ka marre parate grabitesi eshte larguar qetesisht nga vendi

Shtyhet pretenca per Frrokun

Shtyhet pretenca per Frrokun

brbrProkuroria e Tiranes kerkon 16 vite burg per Kristjan Marinajn i cili akuzohet si bashkepunetor i Mark Frrokut ne vrasjen e Aleksander Kurtit ne Belgjike ne 5 mars 1999 Pretenca u zhvillua me dyer te mbyllura ndersa i pandehuri u perfaqesua nga avokati i tij Ilir Murati Nderkohe u shty per te d

Llalla Hetojme cdo informacion te qytetareve

Llalla Hetojme cdo informacion te qytetareve

brbrKryeprokurori Adriatik Llalla lajmeron perfshirjen e te tjere zyrtareve te larte ne listen e dekriminalizimit Nga Fieri ku takoi prokuroret vendore Llala tha se ka nje fluks te madh denoncimesh nga qytetaret Nderkohe qe Llalla takonte vartesit e tij jashte ambienteve te prokurorise ishin mbledh

Banesa sociale per romet zhvendosen nga barakat

Banesa sociale per romet zhvendosen nga barakat

brbrPer 6 muaj 60 familje te komunitetit rom qe preken nga projekti i rehabilitimit te Lumit te Tiranes do te sistemohen ne shtepi te reja Kete te marte bashkia ka nisur punen per ndertimin e banesave sociale prane ish-Repartit Ushtarak ne Shkoze brbr brbrAjo qe duhet te bejme eshte edhe investime k

Ahmetaj Taksa e sheshte cmenduri

Ahmetaj Taksa e sheshte cmenduri

brbrNe nje kohe qe opozita proteston per keqqeverisjen dhe ka shpalosur programin e saj per te rikthyer taksen e sheshte ne masen 9 Ministri i Financave Arben Ahmetaj e ka konsideruar kete ide si nje cmenduri ekonomike Sipas ministrit rikthimi i takses se sheshte dhe shmangja nga tatimi progresiv d

Bajern Leverkusen sfidon Atleticon dhe tabune e kualifikimit

Bajern Leverkusen sfidon Atleticon dhe tabune e kualifikimit

p styletext-align justifyBajern Leverkusen pret nenkampionet e Evropes Atletico Madridin me objektivin per te thyer tabune e 18-ave ku sjane kualifikuar asnjehere deri tani qe kur Champions League eshte me formatin e ri Madje ne kete faze kane pesuar humbje prej atyre te paharrueshmevebrbr p stylete

ManCity i frikesohet Radamel Falcaos

ManCity i frikesohet Radamel Falcaos

p styletext-align justifyGuardiola ka disa arsye per te mos qene i qete ne prag ne prag te 90 minutave te para kunder Monakose kryesuese te kampionatit francez Skuadra e principates synon cerekfinalen per here te 2-te ne 3 sezonet e  fundit dhe i ka fituar te gjashta sfidat me sistem vajtje-ardhj

Guardiola Mediat do na kryqezojne po nuk fituam

Guardiola Mediat do na kryqezojne po nuk fituam

p styletext-align justifyDeklaratat e tranjereve para takimit te vlefshem per 18 e Liges se Kampionevebrbr p styletext-align justifyPep Guardiola Manchester City E gjithe Evropa do te na shohe do te na analizoje dhe do te na kryqezoje nese s8217fitojme Do thone se sa te mire jemi kur te fitojme dhe

Champions sot Mancity 8211 Monaco dhe Leverkusen 8211 Atletico

Champions sot Mancity 8211 Monaco dhe Leverkusen 8211 Atletico

brbrRaundi i 18-ve te UEFA Champions League vazhdon sonte ne mbremje ne platformen Tring me dy takime te tjera interesante qe premtojne emocione dhe spektakel Ne Etihad Stadium skuadra e Pep Guardioles Manchester City ka nje test te forte perballe surprizes se ketij sezoni Monako Skuadra e Principat

Kocijancic Debati politik brenda parlamentit jo jashte tij

Kocijancic Debati politik brenda parlamentit jo jashte tij

brbrMaja Kocijancic zedhenese e KE i eshte pergjigjur interesit te gazetares Arta Tozaj lidhur me protesten e opozites ne Shqiperibrbr brbrCili eshte qendrimi i Komisionit Europian lidhur me kerkesat e opozites Sic e dini ka nje greve u organizua nje proteste kombetare dhe kryetari i PD-se Basha tho

Meta pret Veselin Mbeshtesim integrimin europian te Kosoves

Meta pret Veselin Mbeshtesim integrimin europian te Kosoves

brbrKryetari i Kuvendit te Kosoves Kadri veseli po zhvillon sot nje vizite zyrtare ne Shqiperibrbr brbrAi e nisi viziten e tij me takimin me Kryetarin e Kuvendit te Shqiperise Ilir Meta Pas takimit Kryetari i Kuvendit te Shqiperise Ilir Meta dhe Kryetari i Kuvendit te Kosoves Kadri Veseli dhane nje

Kalendari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama