Agjenti i Gareth Bale, Jonathan Barnett i ka bërë të qartë Real Madridit se blerja e Gareth Bale mund të iu kushtoj shumë. Barnett ke deklaruar se ai dhe Tottenhami janë të gatshëm për të biseduar me skuadra të tjera, por duhet ta dinë se Bale nuk vlenë sa Neymar.


"Neymar është një talent por që nuk është dëshmuar në një kampionat siq është Premerliga. Bale është zgjedhur lojtari më i mirë i vitit dhe se duhet patur parasysh se ai kushton shumë. Ne jemi të hapur për biseda me skuadra të tjera duke ua bërë të qartë se Bale nuk kushton sa Neymar" ka deklaruar agjenti i lojtarit./Indeksonline/