Adem Rusinovci, Driton Hajredini, Lorik Sylejmani, Majlinda Kelmendi, Fitore Isufi (Koja), Alban Nimani, Basri Mekolli, Enkeleda Shatri, Agron Blakqori, Loreta Ukshini. Jan kt emrat e dhjet artistve t cilt do t paraqiten sonte mbrma n galerin Expoart.40 n Prishtin. Ekspozita e ktyre artistve do t hapet n ora 18:00. Tema e ekspozits sht Rrjeti, q me nj fjal simbolizon rrjetin e ktyre artistve t prmendur.Ndrsa n deklaratn e lshuar nga kjo galeri thuhet kjo: Thurja e rrjetit t komunikimit ndr njerzor tejkalon kufijt gjeografik. Gjithsesi, shtrirja e ktij rrjeti ka efekt universal. Sot komunikimi sht
aq i pushtetshm, aq sa me t veprohet, bashkjetohet, madje edhe abuzohet. Komunikimi sht
vet pushteti.M tej thuhet: sht vet inspirimi dhe pr m shum vet akti. Ne jemi dshmitar, q nuk mund t'i shptojm veprimit t kohs, ndrkaq komunikimi edhe m tutje ndjehet i lire, i deprtueshm, si instrumenti m bashkkohor i arritjes s rrjetit bashkpunues dhe reflektues n mjediset vepruese. Bota teknologjike, ajo e internetit sot po bn krdin n ndrtimin e shtigjeve t ndryshme t komunikimit, duke anashkaluar kshtu rregullat dhe kufijt q drejtojn sot funksionimin e bots fizike.Ekspozita vjen si rezultat i komunikimit mes artistve dhe si e till vjen pas krijimit t nj relacioni paraprak komunikues dhe mirkuputes ndrmjet ktyre artistve pjesmarrs.