Tiran(start)- Prokuroria e Tirans, ka dhn pretencn pr shtetasin britanik David Braun, t akuzuar pr ngacmime seksuale me fmij t mitur. Kshtu, organi hetues ka krkuar 20-vite burg pr Braun, i akuzuar se ka abuzuar me dy fmij.Ngjarja tronditse, ndodhi rreth nj vit m par n nj qendr pr ndihm ndaj fmijve n nevoj, por q antart e qendrs bamirse abuzuar me t miturin, duke i ngacmuar seksualisht.Krahas 65-vjearit Braun, t dyshuar pr skandalin e pedofilis jan dhe dy shtetas t tjer britanik Robin Arnold dhe Dino Christodulo.Gjat seanca n ngarkim t Braun, disa fmij dhan dshmi tronditse, duke treguar t gjitha veprimet q bheshin n qendrn bamirse.