Zbardhen detaje të reja të aksidentit tragjik të ndodhur mbrëmjen e djeshme pranë ish bllokut në Tiranë, ku këngëtari shkodran Ergi Dini dhe Kejdi Halili humbi jetën pasi motori me të cilin udhëtonin u rrëzua.


“Nëse dy të rinjtë do të kishin pasur kasë do të kishin shpëtuar. Ky është konstatimi i ekspertëve të qarkullimit rrugor të policisë së Tiranës pas verifikimeve të para hetimore në vendngjarje”, informon gazetarja e Ora news Keti Banushi


Nga hetimet e para mësohet se drejtuesi i motorit, ka ngritur motorin me gomë të parë dhe ka humbur kontrollonin e mjetit duke u përplasur me trotuarin.


Plagët në kokë kanë qenë të rënda dhe ata janë dërguan menjëherë në S.Q.U. në gjendje të rëndë shëndetësore.


Rreth orës 21:50, kanë ndërruar jetë në Spital, si pasojë e dëmtimeve të marra


Aksidenti u shënua pranë urës së Bllokut në Bulevardin Bajram Curri në Tiranë


ergi-dini


Motra e Ergi Dinit: Për ne ska ngushëllim


Shoku i Ergi Dinit si Paul Walker: Nëse vdes nga shpejtësia, mos qani për mua


 


/Oranews.tv/


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter