“Me ne shoqria edhe m e mir”. ky sht sllogani q Instituti Kombtar i Integrimit t Jetimve Shqiptar, ka przgjedhur n ditn kombtare t jetimve.

Mesazhet pr m shum mbshtje dhe dashuri pr kt kategori jan dhn gjat nj koncerti t organizuar pr fmijt jetim. Trupa e baletit, kori i fmijve t Qendrs Kulturore t Fmijve, si dhe grupi i balerinve t vegjl t shkolls s baletit Centro Danca dhe Moda, performuan pr rreth 2 or. I pranishm n kt dit kushtuar jetimve ishte edhe Presidenti i Republiks Bamir Topi, i cili dekoroi zonjn Vanthie Ciko, e cila ka qen dhe Drejtoresha e qendrs "Zyber Hallulli", si dhe kngtaren Ema Qazimi.