Sarah Harding sht n do pjes si nj siren n premiern e filmit n t cilin luan ajo, St Trinian.Kngtarja e grupit Girls Aloud sht paraqitur n nj fustan ngjyr t zez n tepihun e kuq q ishte vendosur n kineman e Londrs Leicester Square.Sarah ndoshta nuk sht aktore filmi i cili film quhet St Trinian's 2: The Legend Of Fritton's Gold por ajo ka qen personi m i diskutuar n paraqitjen e saj mbrm.Kurr nuk kam menduar se do t aktroj kaq mir madje skam ndrruar as t aktroi, ka thn ajo.Por ajo nuk pritet q momentalisht ti kthehet muziks.Ajo kndon n kolonn zanore t filmit bashk me antaret e grupit Kimberley Walsh dhe Nicola Roberts, t cilt ishin s bashku n natn e premiers.