Nje alarm fals per bombe ka bere qe policia greke te mbylle zonen perreth ambasades hungareze ne Athine. Nga ambasada u njoftua pee zbulimin e nje pakoje te dyshimte. Pas hapjes se pakos nga policia u be e ditur se behej fjale per nje alarm fals dhe se ne pako nuk kishte eksploziv por thjesht nej sere dokumentash derguar per ne ambasade. Pas zbulimit te rreth 14 pakove bomba nje jave me pare Greqia mbetet ne gjendje alarmi persa i perket akteve terroriste per te cilat fajeson ekstremistet e majte.


Delina Bitraku