Ambasadori i SHBA Donald Lu  ka zhvilluar këtë pasdite një takim me Presidentin e sapo zgjedhur Ilir Meta


Ky është takimi i parë zyrtar i Ilir Metës president me ambasadorin Donald Lu.


Nuk ka një njoftim zyrtar për takimin e tyre, po mendohet se pjesë e bisedës është reforma në drejtësi e cila në fillim të sezonit parlamentar do të jetë një cështjet kryesore të diskutimeve.


Ambasadori  Lu ishte i pranishëm në ceremoninë e betimit të kreut të ri të Shtetit, Ilir Meta. /Oranews.tv/


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter