Arrestohet Arjan Paskaj, Shef i Rajonit nr.2 t Sektorit t Policis Tatimore Tiran n vazhdim t operacionit Gjoba e fundit. N vijim t hetimeve t kryera pas operacionit t koduar Gjoba e fundit, si rezultat i t cilit u arrestuan 6 persona, ndr t cilt 5 punonjs t Policis Tatimore Tiran, ka prfunduar n pranga edhe Arjan Hamit Paskaj, vje 39, nga Tirana, me detyr Shef i Rajonit nr.2 t Sektorit t Policis Tatimore Tiran.Sipas nj njoftimi pr shtyp nga Drejtoria e Policis s Shtetit, Paskaj akuzohet pr veprn penale t korrupsionit pasiv nga persona q ushtrojn funksione publike.Hetimet, q m pas uan n arrestimin e shtetasit Arjan Paskaj jan kryer nga Sektori kundr Korrupsionit n Drejtorin e Lufts kundr Krimit Financiar n Departatmentin e Hetimit n Drejtorin e Prgjithshme t Policis Shtetit n bashkpunim me Taks Forc t Krimit Ekonomiko Financiar" pran Prokuroris Tiran.Pas zhvillimit t operacionit Gjoba e fundit me dat 14 shtator 2007, jan vazhduar hetimet duke u marr kallzime shtes nga subjekte tregtare, t cilve u ka marr para gjat ushtrimit t detyrs.Policia e Shtetit bn t ditur se ndaj shtetasit Arjan Paskaj sht marr masa e arrestit dhe materialet proceduriale n ngarkim t tij i kan kaluar pr ndjekje t mtejshme Prokuroris s rrethit Tiran.Ndrkoh bhet e ditur se hetimet n kuadr t operacionit Gjoba e fundit do t vazhdojn dhe m tej pr t identifikuar dhe persona t tjer t implikuar.