Nga Express më 24 qershor 2011 në ora 19:00

Sipas të përditshmes angleze Daily Mail, Arsenali ka vazhduar bisedimet me Velez Sarsfieldin për mesfushorin Ricardo Alvarez.Diskutimet ishin ndërprerë në maj, kur Arsenali refuzoi të përmbushë kërkesën e presidentit të Velezit, Fernando Raffiani, i cili vlerësonte Alvarezin në 11 milionë funte.Mesfushori ofensiv ka zgjuar interesim nga klube të mëdha evropiane, duke përfshirë Interin, Romën dhe Sevillën. Mirëpo, Arsenali besohet se është favorit për sigurimin e shërbimeve të tij.