Një ndeshje të zbehtë kanë zhvilluar Olympique de Marseille dhe Arsenali në Stade Velodrome, por në fund Topçinjtë dolën fitimtarë.


Ishte një përballje e zhvilluar kryesisht në mesfushë me pak raste shënimi, mirëpo falë golit të Aaron Ramsey në minutat shtesë (90+2), Arsenali rrëmbeu tre pikë të plota.


Në ndeshjen tjetër të Grupit F, Olympiakos Piraeus ka fituar me rezultat 3-1 përballë kamponit gjerman, Borussia Dortmund.


Këtij grupi i prin Arsenali me shtatë pikë, ndërsa Marseille ka gjashtë pikë nga tri ndeshje.