Trajneri i Arsenalit Arsene Wenger beson qe Topcinjte mund te shikojne prapa kete vit me kenaqesibr
br
Arsenali ka siguruar me shume pike ne Premiere Lige se cdo skuader tjeter gjate kalendarit te ketij viti dhe ne Diten e Boksit do perballet me Southamptonit me qellimin per te siguruar serish fitore pas mposhtjes se Manchester Cityt me rezultat 2-1 ndeshje qe vendosi gjigantin anglez ne tabelen e Premiere Liges me vetem dy pike me pas se lideri Licester Citybr
br
Megjithate Wenger ka deklaruar qe eshte shume heret per te diskutuar rreth titullit te pare ne lige qysh pas vitit 2004br
br
Besimi eshte shume i larte tha fillimisht Wenger Besimi eshte ndertuar shume ngadale por humb shume shpejte prandaj duhet te kujdesemi per performancen tonebr
br
Ne kemi qene ne krye te tabeles disa here ne Premiere Lige mendoj qe futbolli eshte pragmatikbr
br
Askush nuk mund te parashikoje cfare ndodhe ne 17 ndeshjet e ardhshme Gjeja e vetme qe une mund te pohoje per vitin 2015 eshte qe nese shikoni prapa dhe analizoni kete ne kemi qene konsekuent kemi pasur nje vit pozitiv u shpreh Wengernoaal

lang enUS

p idlastbrbr

windowtaboola windowtaboola
taboolapush
mode thumbnails-a-escalator
slider true
placement Mobile Escalator Thumbnails
targettype mix