Athin (start)- Nj shtetas shqiptar nga Ksamili i Sarands sht vrar dje n Athin t Greqis. ajup Qijvani, 62-vje mbeti vrar n kryqzimet Pindu dhe Ipolitu afr sheshit Omonia. Mjekt ligjor bn t ditur, se shqiptari sht qlluar dy her n kok me arm zjarri dhe se ka vdekur pa shkuar n spital.N momentin e ngjarjes, sipas dshmitarve viktima ka pasur nj konflikt me nj person n nj internet kafe. Pak minuta m pas, ai sht qlluar me arm, sapo ka dal sht qlluar. Policia ka rn n gjurmt e autorit, ndrsa ende nuk i ka vn prangat.Sipas policis, vrassi sht nj 32-vjear nga Shqipria i inkriminuar dhe me precedent penal pr vrasje, shprndarje droge dhe organizim bandash mafioze. Por, gjithka do t zbardhjet, pasi t prfundojn hetimet rreth ngjarjes dhe t arrestohet autori.