Eshte ngjitur ne 65 numri i te vdekurve nga zjarret qe kane perfshire ditet e fundit Australine.

Lajmin e bejne te ditur burime policore lokale, sipas te cilave ne fshatrat dhe fermat ne veri te Melbern, skuadrat e shpetimit vazhdojne te gjejne kufoma te karbonizuara.

Burimet shtojne se ka shume mundesi qe numri i viktimave te rritet ndjeshem.