Avioni me të cilën kryeministri Edi Rama do të kthehej nga Singapori ka pësuar defekt. Avioni niset nga Singapori në drejtim të Frankfurt të Gjermanisë.


Avioni mësohet se ka pasur problem me motorin.


Si pasojë e avarisë, delegacioni shqiptar do të niset ditën e nesërme.


Kryeministri Rama shoqërohej nga ministri i Energjisë, Damian Gjiknuri si dhe ministrja e Ekonomisë, Milva Ekonomi. Pjesë e delegacionit ishte edhe Guvernatori Gent Sejko.


/Ora News/


 


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter