Ai kaloi diten ngjitur ne telefon per te kuptuar me mire situaten Mauro Zunino president i Aero Club ne Savona dhe Riviera di Ponente eshte i shqetesuar nga ajo qe ka ndodhur me Piper-in qe u rrezua ne Shqiperibr
br
Nuk di se cfare ka ndodhur Ai kishte 800 ore fluturim Ne nuk kemi marre asnje telefonate as nga policia ose nga piloti Guido Guidi i cili ishte bashkuar Club-it para dy a tri vitesh shprehet ai per mediat italiane vetem dy dite pas rrezimit te avionit ne Ishem te Durresit Aero Club ka telefonuar edhe ambasaden per te kuptuar me mire se cfare ka ndodhur Ne bord ishin te gjitha dokumentet e pronesise shte me te vertete e cuditshme qe askush nuk i ka kontaktuar zyrat tona ka thene presidentibr
br
Permes burimeve tona jemi perpjekur qe te rindertojme historine por ne nuk kemi marre asnje informacion te besueshem pervec cfare kemi degjuar ne TV vijon ai Avioni Piper kishte lene Panero Villanova te merkuren e kaluar Plani i fluturimit ishte nga Cremona pastaj kishte nje ndalese ne Castel del Monte dhe do te kthehej me pas ne brendesi te aeroportit Ingauno Por avioni perfundoi ne nje vend jo shume larg nga Durresi tha presidenti i Aero Club-it Mauro Zunino br
brlang enUS

p idlastbrbr

windowtaboola windowtaboola
taboolapush
mode thumbnails-a-escalator
slider true
placement Mobile Escalator Thumbnails
targettype mix