Gareth Bale i ka treguar edhe një herë Tottenhamit se e dëshiron kalimin në La Liga. Ylli uellsian ka thënë dje në një intervistë se La Liga është liga e preferuar e tij, duke aluduar kalimin te Real Madridi.


"E pëlqej La Ligën spanjolle. Më pëlqen ajo ligë dhe dua ta shijoj. Gara e cila më pëlqen më së shumti është Liga e Kampionëve" ka thënë Bale./Indeksonline/