Barcelona ka arritur fitore në udhëtim te Villareali me rezultat 2 me 3. U dek se Barcelona do të pësonte disfatën e radhës pasi që ishte duke pësuar 2-0 pas 55 minutash lojë.
Cani dhe Trigueros shënuan dy golat e parë për Villarealin. Por pikërisht lojtarët e kësaj skuadre e ndihmuan skuadrën e Tata Martinos për fitoren e radhës.

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


Paulista dhe Musachio shënuan autogola pas dy harkimeve nga Alves.
Lionel Messi në minutën e 83 shënoi golin e fitores për Barcelonën pas një aksioni fantastik të nisur nga Busquets. /Indeksonline/