Pas fitores 2-3 në "El Madrigal" ndaj Villareal Barcelona rikthehet të luajë në "Camp Nou" këtë të shtunë ku përballë do të ketë madrilenët modestë të Getafes.
Ndeshja që luhet në ora 16:00 do ti dedikohet Tito Vilanovas, ish trajnerit të Barcelonës që u nda para disa ditësh nga jeta në moshën 45-vjeçare.

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


Përveç koreografisë në stadium dhe një ceremonie në fillim të ndeshjes të gjithë futbollistët blaugrana do të veshin fanella të veçanta ku është shkruar "Tito Per Sempre Eterno". /albeu/Indeksonline/